İyi günler. Bir dava hakkında bilgilendirilmek istiyorum yardımcı ve yol gösterici çok memnun olurum.
1. Davamız şöyle eşim sanırım geçen seneydi diyarbakırda askerlik yaparken diş ağrısı için sevk alıp hastaneye gidiyor. Hastanede bakılıp diş tedavisi için başka bir doktora gün veriliyor. Tedavi için gittiğinde şikayet ettiği dişin değil de farklı bir dişin tedavisi uygulanacakken eşim benim bu dişim değil problemli olan ben başka diş için gelmiştim diyor bunun üzerine doktor ilk doktora yönlendiriyor görüşmesi için. Eşim görüşmek için gittiğinde hastalardan dolayı içeri girilmesine müsade edilmiyor daha sora bi şekilde muayene odasına giriyor doktora olanı anlatıyor bana farklı bir diş için tedavi vermişssiniz diyor bunun üzerine doktor alaylı bi şekilde daha ne istiyorsun işte sorunlu dişini tedavi ediyorz vs gibi şeyler söyleyip hakretmi küfürmü tam olarak bilmiyor bi laf söylüyr eşim bunun üzerine biraz sinirlidir beklemenin ve dişinin ağrısıyla doktora ne diyorsun sen diyerek üzerine gitti ve yüzüne vurdu daha sora tabi dışardan olayı bilmeyen hastane çalışanları hemen odaya doluşup doktoru koruyarak eşime saldırdılar. Bu esnada doktorun gözlüğü kırılmış ve gözü morarmış. Olay üzerine şikyetçi olundu her iki taraf. Çalışanlarda şahit oldular. Doktor hastaneden 1 hafta sanırım rapor aldı eşimde askeriyeden 3 günlük darp raporu aldı. Hastane kayıtları delil olarak istendi kamera görüntülerinde eşimin vurduğu görünmüyor ancak eşime saldırdıkları görünüyor.
asliye ceza mahkemesinde Basit Yaralama Hakaret ve Mala Zarar Vermeden dava açıldı 3 duruşma geçti eşim farklı ilde olduğu için duruşmalara gidemiyor sadece bulunduğu illdeki adliyede ifade verdi. Bu davanın sonucu nasıl olur. Avukatıda yoktu ne yapacağımızı bilemedik bu saatten sora tutsak işe yararmı?
2. Davamızda bu doktor kendisi ayrıca manevi tazminat davasıaçmış ilk duruşma henüz yapılmamış asliye hukuk mahkemesinde Tensip zaptı hazırlandı

unlarda ne gibi bi yol izlemeliyiz. Aslında avukat tutmak istiyoruz ama mesafe uzak olduğu için sorun . avukatların önemsemem gibi durumları var bizde sürekli takip edemiyorz. Bilgilendirme açısından yardımcı olursanız çok memnun olurum . Teşekkür ederim şimdiden