Dükkanımı mart ayında 1000 liraya kiraladım kontratta kefilinin de imzası var. ilk aydan bankaya 350 lira yatırmaya başladı. Kendisi 350 liralık kontratlar düzenlemiş imzamı taklit ederek ve çıkartıp benim kontratım bu kiramı da yatırıyorum 1000 liralık kontratım falan yok dedi. ihtar çekildi, icra ve tahliye mahkemesine başvuru yapıldı.

sahte kontratları vergi dairesi, ruhsat işleri, elektrik su başvuruları ve emniyette kullandı çekinmeden. emniyette bile benim kontratım bu kiramı ödüyorum dedi. Bimere şikayetim üzerine maliye ve savcılık konuya dahil oldu en son imza örneği verdim emniyete.

Belediye ruhsat işlerini bilgilendirmeme kontratın sahte olduğunu bilip kiracıdan noter onaylı kontrat isteyip kiracının getirememesine rağmen ruhsat verdiler 9. ayında. Ruhsat için gereklilikleri yerine getirmediğini de biliyorum nasıl ruhsat aldığı malum. Bunun hukuki yaptırımı var mı diye soramıyorum bile belediyelerde daha neler dönüyor da bir şey olmuyor.

Sorum mahkeme işleri büyükşehir olduğu için çok geç ilerliyor. mart ayında kontratı bittiği için ihtarname çeksem kontratın feshi için yararı olur mu ? 9 aydır sahte kontratla dükkanımda duruyor bildiğiniz dolandırıcı.. yok mudur bunun daha hızlı bir sonuc alabileceğim yolu??