Merhaba..

Bu ülkenin hukuk sistemine hayranım!

Bir evim bir de dükkanım kirada. İkisi de 1 yıla yakın oldu tek kuruş kira vermiyorlar, ikisi de telefonlarıma bakmıyorlar, ikiside 3 ayda bir arayıp kiranı vericem deyip zaman kazanıyorlar. Evdeki kiracının evine girdik 3-5 kişi. Bir de ne göreyim! Adam 2 masa 2 sandalye atmış bir yığın evrak,belge dolu ev. Netten hemen araştırdım ve adamlar dolandırıcı bir firma çıktı, evimi de evrak deposuna çevirmiş. Bütün evrakları topladım aldım, tabi hemen aylardır aramayan, yurtdışındayım deyip beni kandıran adam aynı gece bana telefonla ulaştı ve 'seni mahkemeye vericem' dedi. Delirmemek elde değil. Paramı ver evraklarını al evimi boşalt dedim. Adam cidden mahkemeye vermiş .
Muhtemelen suçlu çıkacağım, hatta evime çöken, beni kira yoluyla, binlerce insanı ise başka yollarla dolandıran bu pislik haklı çıkacak, belki de tazminat bile öderim!
Gerçekten akıl sağlığını korumak çok zor bu ülkede. Katil olmamak için çok direnmek gerekiyor. Göz göre göre adamlar evine, dükkanına çöküyor, paşalar gibi yaşıyor ve hiç bir şey yapamıyorsun. Dava açmaya kalksan yıllarca sürecek, sonuçta ne kazanıp ne kaybediceğin bile belli değil.
..
Nasıl bir adalet sistemidir bu!!