A firmasından telefon almıştım taksitli olarak aldıktan 2 ay sonra telefonun şebekesi gitti fabrika ayarlarına döndük fakat türkçe dil seçeneği yoktu aldığımız firmaya gittik türkçe program yükleyemediler servise göndermemizi söylediler htc marka telefondu gönderdik servise fakat bizim sattığımız telefon değil diye geri gönderdi firma arap emirliklerinden getirmiş telefonu ama bizi bilgilendirmedi firmayla görüştük aldıkları firmayı bulamadılar uzun süre oyaladılar sattıkları malın arkasında durmadılar en sonunda öğrenebildik neyse telefonu aldıkları firmaya gönderdik oda anlaşmalı oldukları servise gönderdi servis kullanıcı hatası olarak rapor tutmuş kasa darbeli ana kart değişmeli diye masraflar garantı dışı denildi 680 tl ücret çıkardılar kabul etmedim telefon geri geldi ama bozuk geldi gönderdiğimde çalışan telefonun ekranı gidip geliyodu açılmıyordu sağlam gönderdiğim telefon bozuk geldi aldığım firmayla görüştüm defalarca ilgilenmediler bende geri kalan taksitlerimi ödemedim tüketici hakem heyetine başvurdum sonuç olumsuz oldu sonra mahkemeye dava açtım tabi bu arada masraflar oluyo mahkemeye gelmediler hiç hakim bilirkisiye gönderilmesini istedi üretimden mi kaynakla kullanıcı hatalımı olduğunu anlamak için 250 ücret yatırmam istendi davayı kazanabilirmiyim benim telefonumda sadece türkçe menü yoktu şimdi arızalı olarak geldi nasıl ispat edebilirim yada hakkımı nasıl arayabilirim hakkımı aramak istiyorum firmaya başka nasıl dava açabilirim maddi ve manevi olarak mağdur ettiler bu süreçte çok uğraştırdılar buraya detayların yazmadım yardımcı olabilirmisiniz ???