Öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkürederim.

Kısa olarak;

Bir tane laptop satışı gerçekleştirdim. Alan şahıs arabasında bilgisayarın kendi bataryasındaki elektirikle deneyip aldı. Kar' ı ile nete koyup satmaya çalışmış. Satamayınca olamayan sorunlardan dolayı iade etmek istedi. İadesini kabul etmeyince küfür ve tehtiler savurdu. Telle görüşmemizde ve mesaj olarak. Şahsım tarafından en ufak küfür ve tehtit edilmemiştir. Bunun ile ilgili ne yapabilirim yardımcı olarabilirseniz sevinirim.

Detaylı olarak;

internetten aldığım laptopumu aynı gün ilana yüksek fiyattan koydum.Satılırsa satarım satılmazsa kullanırım amacıyla.Yaklaşık bir hafta sonra şahıs gelip laptopu satın aldı. Saat gece 23.10 sıralarında arabasında deneyip sorunsuz bir şekilde teslim aldı. Bilgisayarın sarjı 100 dakika gidiyordu prize takmadık laptopun sarjıyla deneyip teslim aldı.

1 gün sonra arıyıp "parmak izini nasıl yükleriz" diye sordu. "Sitesinden indirip drevirini kurun"dedim ve görüşmemiz sonlandı.Başka herhangi bir sorun belirtmedi.

3 gün sonra arayıp " Bu güncelleme yüklüyor kasıyor " dedi.( Bilgisayarı kapattığımızda karşımıza çıkan güncellemeler ). Bilgisayardan anlamadığını düşünerek ve uğraşmak istemediğim için. "Bilmiyorum isterseniz format attırın" dedim ve görüşmemiş sonlandı. Başka bir sorundan bassetmedi.

10 gün sonra (29 kasım) arayıp "bu bilgisayarın sarjı hiç gitmiyor ben bunu iade etcem" dedi. "Aldığınızdan bu yana 10 gün geçmiş.ilk aradığınızda bu sorundan bassetmediniz ve bilgisayarı bataryasıyla deneyip aldınız. Prize takmadıkki" dedim."10 gündür kullanmıyorum bilgisayarı format attırıyordum"dedi. (izmir çankayada)."Çankayada format mı attırılır.Format attırdığınız yer ile görüşün"dedim. iade edemiyeceğini anlayınca küfür etmeye başlayı " Küfür etmeyin telimdeki konuşmalar kayıt oluyor" dedim. ( Kayıt olmuyor sadece küfür etmeye devam ederse iletişime devam edemiceğimizden dolayı söyledim).Tehtitleri ve küfürleri devam ettiği için "teşekkürler iyi günler" diyip telefonu kapattım.

Arkasından mesaj atmış "seni benn bulup ..küfürler..Seni yakalamıcam mı sanıyon bak ben seni ne yapcam ...küfür.. bunları istediğin kadar kayda al boş muhabbet seni" şekinde. Cevap olarak " ben yarın seni savcılığa veriyim de hakaretten" şeklinde mesaj gönderdim. Oda karşılık olarak " Olum git ver ..küfür.. bozuk bilgisayarı sattın bize akıllımı sanıyon sen kendini format atılırken başında bekledim içinden bişeyler çalmışlardır diyo çoçukmu kandırıyon sen hayırdır ..küfür.. bulcam seni ama unutma bunu"şeklinde mesaj attı. Karışık olarak cevap vermedim.

İlan verdiğim sitede bunun profilinden ilanlarına girince bilgisayarın ılanını verdiğini gördüm. ilan 26 kasımda verilmiş beni 29 kasımda aradı.
İlanı benden aldığı fiyatta 110 lira daha fazlasına koymuş ve açıklama kısmına aynen şöyle yazılmış " Temiz sorunsuz pc bataryası iyi durumda şarj aleti mevcut yeni formatlı parmak izi okuyuculu ".
-------

Sonuç olarak bana bir yol haritası gösterebilir misiniz. Ne yapmam gerekiyor. Dava açmam gerekiyorsa hangi mahkeme,nereden, nasıl,dilekçeme ne yazmalıyım.Alan şahıs gelirse karşı koymalımıyım. Yoksa karşı koymıyıp darp edildikten sonra darp raporu alıp onunlamı başvurmalıyım.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.