Merhaba çok zor durumda olduğumu belirterek hemen konuyu açıklıyorum;

Geçen sene kasım aylarında arkadaşımın kredi kartını kullanarak X firmasından otobüs bileti almıştım. Bahsi geçen arkadaşıma ait 2 adet kredi kartı bulunmakta. Bu kullandığım kredi kartı bir süre sonra arkadaşımdan izinsiz şekilde internet üzerinden bazı alışverişlerde kullanılmış. Arkadaşımda durumun telaşından dolayı suç duyurusunda bulunmuş. O zamanki görüşmelerimizi hatırladığımda benim yapmış olduğum alışverişi diğer kredi kartından yapıldığını belirtmişti dolandırıcılığa karışan karttan değil. Bu arada banka bu çekilen miktarları arkadaşıma geri ödüyor.

Daha sonra arkadaşım meblaanın küçüklüğünden dolayı gidip suç duyurusunu geri çekiyor. Fakat zannediyorumki savcı olayı kamu davasına dönüştürmüş. Geçen hafta Bursa'daki evimize polis geliyor ve annemi ifadeye çağırıyor. Bu arada annem de emekli polis memurudur. Annem karakola gittiğinde "İNTERNET DOLANDIRICILIĞINDAN" ifade veriyor. Olay şu şekilde. Benim yapmış olduğum alışveriş ip sisteminden bulunuyor. İnternet annemin üzerine kayıtlı. Karakoldaki polis memurları yardımcı oluyorlar ve arkadaşımla irtibata geçiyorlar. Kendisine eğer alışveriş bilgisi dahilindeyse savcılığa ek ifade vermesi gerektiği söyleniyor.

Arkadaşım bugün savcılığa gidiyor fakat savcının sert tavrı ile karşılaşıyor. Savcı neden 1 sene sonra gelip ifadesini değiştirdiğini soruyor ve davanın devam edeceğini belirtiyor.

Hesaplamadığımız ufak bir detay yüzünden şuan annem internet dolandırıcılığı suçu ile mahkemeye çıkacak. Belirttiğim gibi kendisi emekli polis memurudur. Çok büyük telaş ve çöküntü içerisindeyim. Yardım isteyebileceğim konuyu bile bilmiyorum. Ne yapacağımı da bilmiyorum. Arkadaşımın kartından izinsiz çekilen miktar tutar toplam 300 TL.Üzerime kayıtlı kısmı yani otobüs firmasından almış olduğum 55TL'lik kısmı bankaya hemen ödesem konu çözüme kavuşur mu ? Çözülmezse mahkemenin kararı neler olabilir ? Konu hakkında yardımlarınızı ve bilgilendirmenizi bekliyorum. Teşekkürler.