+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 23 ileti bulundu.

Konu: Ürünü satıcı geri almayacağım diyor.

Ürünü satıcı geri almayacağım diyor. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istnbul
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Ürünü satıcı geri almayacağım diyor.

Merhabalar, internetten bir ürün aldım ve beğenmedim.hiç kullanılmadı açılmadı ama firma yetkilisi kargoyu siz ödeyeceksiniz diye bir ağır üslüpla konusuyor,bende yasal hakkımı ve sözleşme maddelerini hatırlattım bu seferde size güvenmiyorum ürünü açmışşınızdır içeriğini değiştirmişin diyerek iftira attı ve ürünü almayacağım diyor son attığı mesaj şu şekildedir.

''Ürünü zahmet edip göndermeyim. Ürünü teslim almayacağız. Dilediğiniz yere de başvurabilirsiniz. Biz gerekli savunmayı yaparız rahat olun. Gerekirse pire için yorgan yakılır. Ürünün kapağını açıp içini değiştirdiğinizi düşünüyorum. Bu sebeple iade alma yada değiştirme şansım yok''

şimdi yapmam gereken nedir,ürünü kargolamalı mıyım ?yoksa kargolamadan tüketici heyetine mi başvurmalıyım? Birde satıcı ürünü teslim alıp ambalajını açar iftira ederse diye ürünü video çekerek kargolasam kanıt olarak geçerli mi ?tavsiyeleriniz nelerdir,ürün saç toppik idir.lütfen yol gösterin teşekkürler.

- - - Updated - - -

barbun.net firma budur
    gittigidiyor dükkanı ise http://dukkanlar.gittigidiyor.com/BARBUNNET/
    firma budur

Hukuki NET Güncel Haber

Ürünü satıcı geri almayacağım diyor. konulu yargıtay kararı ara
    Ürünü satıcı geri almayacağım diyor. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    480
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ürünü satıcı geri almayacağım diyor.

Alıntı beybiboy rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar, internetten bir ürün aldım ve beğenmedim.hiç kullanılmadı açılmadı ama firma yetkilisi kargoyu siz ödeyeceksiniz diye bir ağır üslüpla konusuyor,bende yasal hakkımı ve sözleşme maddelerini hatırlattım bu seferde size güvenmiyorum ürünü açmışşınızdır içeriğini değiştirmişin diyerek iftira attı ve ürünü almayacağım diyor son attığı mesaj şu şekildedir.

''Ürünü zahmet edip göndermeyim. Ürünü teslim almayacağız. Dilediğiniz yere de başvurabilirsiniz. Biz gerekli savunmayı yaparız rahat olun. Gerekirse pire için yorgan yakılır. Ürünün kapağını açıp içini değiştirdiğinizi düşünüyorum. Bu sebeple iade alma yada değiştirme şansım yok''

şimdi yapmam gereken nedir,ürünü kargolamalı mıyım ?yoksa kargolamadan tüketici heyetine mi başvurmalıyım? Birde satıcı ürünü teslim alıp ambalajını açar iftira ederse diye ürünü video çekerek kargolasam kanıt olarak geçerli mi ?tavsiyeleriniz nelerdir,ürün saç toppik idir.lütfen yol gösterin teşekkürler.

- - - Updated - - -

barbun.net firma budur
    gittigidiyor dükkanı ise http://dukkanlar.gittigidiyor.com/BARBUNNET/
    firma budur
    Hocam ürünü almadığı gibi yapabileceğiniz şeylerde kısıtlıdır.
    Benim tavsiyem öncelikle bu ürünü aldığınız kişinin gittigidiyor profiline girerek --- eksi not verin ve bu sahtekardan ürün almayın diye yazın bu ona gereğince yeterli olacaktır bilginiz olsun.

birde aldığınız ürün faturalımı ?? tüketici hakem heyetine gitsenizde çok bişi çıkıcağını zannetmiyorum... en güzeli benim tavsiyem onu yapın yeterli olur o ona merak etmeyin birdahada böyle kişilerden bişi almayın...

Nerede
    istnbul
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı by_fatih rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hocam ürünü almadığı gibi yapabileceğiniz şeylerde kısıtlıdır.
    Benim tavsiyem öncelikle bu ürünü aldığınız kişinin gittigidiyor profiline girerek --- eksi not verin ve bu sahtekardan ürün almayın diye yazın bu ona gereğince yeterli olacaktır bilginiz olsun.

birde aldığınız ürün faturalımı ?? tüketici hakem heyetine gitsenizde çok bişi çıkıcağını zannetmiyorum... en güzeli benim tavsiyem onu yapın yeterli olur o ona merak etmeyin birdahada böyle kişilerden bişi almayın...
    gittigidiyordan alsaydım bunlar olmayacaktı zaten kendi sitelerinden aldım,ürünü kargo ile yollayacağım,ürünü teslim almadıklarına dair elimde belge olmalı,ama ürünün ücretini ödeyerek mi yollamalıyım yoksa ödemeden mi yollayayım ona karar veremedim,bu dolandırıcıların yanına kalmadı,internette tüm sitelere yazarak rezil edeceğim ama bu kadar basit olmamalı hukuki olarak hakkımı alacağımı düşünüyorum

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    480
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

hukuki yoldan hiç birşey talep etme hakkınız yok gibi görünüyor çünkü beğenmedim kargoyla geri gönderdim deseniz ve karşı taraf bana böyle birşey gelmedi dese konu kapanır... bu yüzden arayın telefonda tehdit edin mahkemeye verecem diye paramı geri vermessen de biraz korkut bide kargoyla gönderceksende kargo ücretini siz ödeyin lanet olsun diyin bidahada almayın böyle kimselerden. ayrıca gittigidiyordan almasan bile bu adamın profilini bul eksi not ver bak beni dinle yap bunu diyeyim...

Nerede
    istnbul
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

gittigidiyordan almadımki not vereyim nasıl yasal olarak hakkım yok,parasını ben ödeyerek yollayacağım ürünü kargolarken videosunuda çekeceğimki ambalajı açık geldi demesindiye kargoya verdikten sonrada arayıp güzelce konuşacağım

- - - Updated - - -

ayrıca nasıl bana gelmedi diyece kargodan teslim almadığına dair bilgi verecek sisteme herşey düşüyor.

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

fatura aldınız mı ?

- - - Updated - - -

bu ürün hangi tarihte alındı

Nerede
    istnbul
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayberk_08 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    fatura aldınız mı ?

- - - Updated - - -

bu ürün hangi tarihte alındı
    evet fatura var internet yazışmaları var,ürünü 15.10.2015 tarihinde siparişi verdim bugün teslim aldım

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sözleşmeyi fotoğrafını özel bilgilerinizi kapatmak kaydıyla bu yere koyunuz ve sorularıma cevap verdiğiniz vakit bende gerekli cevabımı net verecem

Nerede
    istnbul
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayberk_08 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sözleşmeyi fotoğrafını özel bilgilerinizi kapatmak kaydıyla bu yere koyunuz ve sorularıma cevap verdiğiniz vakit bende gerekli cevabımı net verecem
    teşekkür ederim sözleşmeyi nasıl koymalıyım siteden kopyala yapıştır yaparak mı ?

- - - Updated - - -

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Ünvanı :xxxx
    Adresi :xxxx
    Telefon :xxxx
    Fax :xxxxx
    E-mail:xxxx

1.2- ALICI:

Adı/Soyadı/Ünvanı : xxxx
    Adresixxxx
    Telefon:xxxx
    E-mailxxxxx@hotmail.com

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait MİMAN ÜNAL internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Tarih : 15.10.2015

Ürün Adı Adet Toplam Ürün Tutarı
    TOPPİK SAÇ FİBERİ 27,5 GR AÇIK KAHVE 1 86,90 TL
    Kargo Ücreti 4,35 TL
    KDV 0,00 TL
    Genel Toplam 91,25 TL

Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

Ödeme şekli: Havale
    Teslimat adresi: deniz caddesi gemi sokak no2 d5 k3 altkaynarca/pendik/istanbul pk34890 Pendik / İstanbul
    Havale ile Toplam 91,25 TL

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, xxxxx internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
    4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 3 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
    4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.
    4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
    4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
    4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
    4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
    4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)
    -Her türlü yazılım ve programlar
    -DVD, VCD, CD ve kasetler
    -Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
    -Hür türlü kozmetik ürünleri
    -Telefon kontör siparişleri

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

ALICI

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

5 dk bekleyin ihtar matini hazırlıyorum...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: