Merhabalar, yardımcı olur birkaç yorum yaparsanız sevinirim. Kıbrısta bir özel üniversiteye dgs ile eğitim fakültasinde bir bölüme yerleştrim. Evraklarımı tamamladım ve okulun türkiyedeki temsilciliğe verdim bana ilk önce hazırlık okuyacaksın dedi ve hazırlık parasını git ve yatır dediler. Ne dedilerse yaptım hazırlık ücretini yatırdım. (Hazırlık ücreti normal fakülte ücretinden fazla) O Yatırdığım ücretin içerisinde 9 bin tl lik bir yurt parası var. 27 eylül pazar günü okula yurduma yerleşmek için geldim.Bölüm başkanımdan hazırlık okumayacağımı ve direk bölüme 3. sınıftan başlayağımı öğrendim. Asıl konu bu değil aslında. Beni bana ait olmayan vaad edilen ile alakası olmayan bir başkasına ait yurda yerleştirdiler. (Henüz kendi kalacağım yere gidip bakamadım nerede oldğunu bilmiyordum bile) 2 gün koydukları odada kaldıktan sonra kapım çaldı ve odanın asıl sahibi gelerek beni apar topar odadan cıkardılar ve başka oda bul dediler. Tekrar zar zor yalvar yakar yine başkasına ait olan bir odaya koydular beni. Gidip kendi apartıma ne zaman yerleşeceğimi sordugumda bana 15 günden aşağıya yerleşemezsin dendi ! ( Bu süre bana vaad edilen süreden neredeyse 20 gün fazla ) Gidip kendi kalacağım yere baktıgımda (6. 7. günüm olmuştu Neredeyse 15 günlük işi olan bir tablo vardı ortada gerçekten) Gidip yurt ücretimi geri alabilmek için dilekçe verdim. Dönüş yapacağız denildi. (Tüm bu süreler zarfında 3 gün boyunca tuvaletler kullanılmaz halde sular sabahtan akşama kadar kesik ) (kat görevlisi denilen insanlar gecenin 10 unda bir anda odamıza her kapıyı açan kartlarıyla habersiz girip resmen haneye tecavüze giriştikleriyle karşı karşıya kaldım) Canıma tak etti ve cebimden ekstra para vererek gidip ev tuttum. Eşyalarımı almaya gittiğimde daha toplarken kaldıgım yerin sahibi gelmişti yine atacaklardı iyiki tutmuşum. Sonuç olarak ben okul idaresi mahkemeye vermek bu işin üzerine gitmek istiyorum. Ne gibi bir yol izlemeliyim ne yapmalıyım. ( kalacağım yerin ben gittikten sonraki 6. 7. güne ait fotoğrafları elimde şahit arkadaşlarım var bu olaylara) iyi forumlar..