+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 23 ileti bulundu.
    Nerede
    izmir
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Tecavüz Şantaj ile Para Alma ve Kart Dolandırıcılığı

Merhabalar Herkese İyi Günler Diliyorum,
    Benim başıma bundan 12 gün önce bir olay geldi ve sizlerin görüşlerini almak istiyorum.
    Her zamanki gibi işten eve geldim ve oda da bir kağıt gördüm.Mutfakta kardeşim vardı.Kardeşime sordum bu kağıt nedir diye,
    Kardeşimde bana bunun internet üzerinden yapılan bir avea fatura ödemesi (235TL) olduğunu fakat yengesinden habersiz olarak yapıldığını ve bankayı arayarak nereye harcama itirazı yapılacağını sorup onlarda bunun bir dilekçe ile şu noya yollayın diye kağıda yazdırdıklarını öğrendim.

Ertesi gün olduğunda o kağıt aklıma geldi ve nasılsa çarşıya gideceğim diyerek onuda geçerken fax çeker olay gecikmeden hemen bankanın duruma el koymasını istedim ve odaya geldim odada hanım vardı hanım dedim o kağıdı verde geçerken fax çekeyim nede olsa 235 tl az değil olay ne ise gereken yapılsın.

Gözleri ağlamaklı bunu sana versem mi vermesem mi bilemiyorum dedi bende neden dedim ve olayları başladı anlatmaya...
    Meğer bundan 1 yıl öncesi kartpostal satan birisi önüne geçmiş ve kartpostal alırmısınız diye sormuş ve oda almış daha sonra tekrar önüne geçerek siz iyi değilsiniz konuşmaya ihtiyacınız var sanırım dilerseniz şurada bir çay bahçesi var bende özel harekattanım 5 dk. size çay ikram edeyim demiş ve bizim hanımda psikolojisi bozuk olduğundan bir çocuk gibi peki demiş ve arabaya binmiş.
    Önce az ileride bir yer var burası çok kalabalık diyerek dikkat çekmemek için farklı bir yere gidelim demiş şahıs.
    Bizim hanımda şehir girişinde olan bir çay bahçesine doğru arabayı sürünce herhalde oraya gidiyoruz diyerek bişi dememiş ve orayıda geçmişler.Ve daha sonra sapa bir yol olan köy yoluna girerek insanın geçmediği ücra bir yere giderek senin kocan benim karımla birlikte olmuş diyerek eşime tecavüz etmiş..Ve bundan sonra hayatında ben varım buna alışsan iyi olur diyerek söylenmiş..

Ve daha sonrasında tehditle para almalar başlamış çok değil ama maaştan maaşa 200 300 tl gibi paralar yollamış hanım. Aynı zamanda da hanım sevgili rolü yaparak durdurmaya çalışıyormuş tehditi vs.
    Bir ara bana resim yolla biz sevgili değilmiyiz seninle diyerek şortlu bir fotosunu istemiş oda hayır demiş önce fakat çok ısrar edince mecbur yollamış.Şahıs bununlada tehdit etmeye başlamış ve en sonunda 10 000 Tl kredi çekmesini istemiş hanımdan. 10 000 konusuna gelince ben öğrendim bunu fakat durum çok karışık mesela benim babam 91 de öldü onu bile bu şahıs biliyor yani yedi sülalemizi biliyor desem yeridir (artık nereden biliyorsa)
    Ve sonuç olarak şahısın telefonundan aradık adamı ve hanım herşeyi bana anlattığını vs. anlattı ama adam inanmadı ve sonrasında ben aldım telefonu başladım tabi saymaya vs. hepsini telefon kaydetti.tüm konuşmayı ve polise gideceğimi şikayetçi olacağımı söyledim.
    Ve gittik şikayetçi olduk olanı biteni anlattık ve bize dedikleri evlilik siyah yada beyazdır ya ayrılın yada devam edin bu konu ile ilgili sizi arayan olmaz ancak ceza alırsa işte içeri girdi gibisinden bir telefon gelir dediler ne yapıcamı ne edeceğimi gerçekten bilemiyorum sizce bu durumdan ne çıkar sayın hukukçu büyüklerim..

Hukuki NET Güncel Haber

Tecavüz Şantaj ile Para Alma ve Kart Dolandırıcılığı konulu yargıtay kararı ara
    Tecavüz Şantaj ile Para Alma ve Kart Dolandırıcılığı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ÇORUM
    İletiler
    659
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Tecavüz Şantaj ile Para Alma ve Kart Dolandırıcılığı

Öncelikle çok çok geçmiş olsun, üzücü bir durum.

Ben böyle vakalarda, ne olursa olsun mağdurun, hiç bir şeyi düşünmeden eşine, annesine veya babasına, savcılığa, polise her zaman bilgi vermesinden yanayım.Çünkü taviz tavizi doğurur.Eşiniz saklamasaydı, size anlatsaydı, adamı bir yere çağırır, suç üstü yapardınız.Sakın ola ki kendiniz cezalandırma yoluna gitmeyiniz , haklıyken haksız duruma düşmeyiniz.

Evliliğiniz konusunda yorum yapmayacağım, neden derseniz o tamamen sizin iradenizde, neticede evlilik.Kolay kurulmuyor.

Ama ben, yine de eşinizle olan geçmişinizi, anılarınızı ne bileyim güzel şeyleri de göz önünde bulundurun derim.

Olayınıza dönecek olursak, korkmayın, gidebildiğiniz kadar gidin, şikayetçi olun ve eşinize de söyleyin, hiçbir şeyi saklamadan olaylar nasıl geliştiyse aynen anlatsın, hangi resimleri gönderdi, şantaj mesajları, parayı banka veya ptt aracılığıyla yolladıysa makbuzları, varsa olayı bilen arkadaşları çevresi.Hepsi delildir.Beraber buluştukları yerlerdeki kamera kayıtları bunları temin edebilirseniz lehinize olacaktır.

Naçizane tavsiyem, eşinize destek olun.

Ve her zaman derim ki, böyle kansız, haysiyetsiz ( dahasını yazacağım da kurallara aykırı) insanların toplumdan süpürülmesi için en yüksek cezaları almaları için muhakkak ki profesyonel hukukçu arkadaşlarımızdan yardım alın.

Tekrar çok geçmiş olsun.

Nerede
    izmir
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlk duyduğumda ölüyorum sandım öyle bir şey olmaz öyle bir acı olamaz gerçekten akabinde psikolojik tedavi görmeye başladım haplarla ayakta duruyorum.
    Dediğiniz gibi ilk önce kendim öldürmeyi düşündüm fakat 1 çocuğum var ve bana muhtaç zebil ziyan olmasın diye vurmaktan vazgeçtim.
    Evlilik konusunda da eşimin yanındayım ama nasıl olurda o arabaya biner kabullenemiyorum..
    Sonuçta üniversite görmüş iyi kötü cahil bir insan değil kendisi ama işte bi anlık gaflet kişi kendinden küçük olduğundan düşünmemiş bile durumun böyle olacağını..
    Sonuçta yanındayım ve yanında olacağım eşimin..
    Karşı taraf geçenlerde aradı ve uzlaşalım dedi bende hayır uzlaşma yok dedim kapattılar bir dahada aramadılar..
    Şimdi bu kişi dışardamıdır yoksa ifadesinden sonra içeri mi almışlardır hiç bir haber yok çok merak ediyorum
    En azından ceza alsa içime biraz su serpilicek.

Nerede
    ÇORUM
    İletiler
    659
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı theyoda34 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İlk duyduğumda ölüyorum sandım öyle bir şey olmaz öyle bir acı olamaz gerçekten akabinde psikolojik tedavi görmeye başladım haplarla ayakta duruyorum.
    Bu zaten olması gereken birşey, olayı normal bir olaymış gibi karşılamanız beklenemez.Psikolojiniz düzelir merak etmeyin.
    Dediğiniz gibi ilk önce kendim öldürmeyi düşündüm fakat 1 çocuğum var ve bana muhtaç zebil ziyan olmasın diye vurmaktan vazgeçtim.
    Kutlarım, gerçekten düşünerek bir karar vermişsiniz.Günümüzde insanlar sağlıklı karar vermeden hareket ediyorlar, arkalarında bir cenaze ve birkaç yetim çocuk bırakıyorlar.Sizi tebrik ederim.[/QUOTE]
    Evlilik konusunda da eşimin yanındayım ama nasıl olurda o arabaya biner kabullenemiyorum..
    Bunları konuşacaksınız, eşinizin muhakkak ki mantıklı bir açıklaması vardır.
    Sonuçta üniversite görmüş iyi kötü cahil bir insan değil kendisi ama işte bi anlık gaflet kişi kendinden küçük olduğundan düşünmemiş bile durumun böyle olacağını..
    Bazen hayat tecrübesi, üniversite okumaktan bile daha çok şeyler öğretir bize.Olabilir.Hatadır.Hepimiz hata yapıyoruz, ölümden başka herşeye çare var.
    Sonuçta yanındayım ve yanında olacağım eşimin..
    Kutlarım sizi, emin olun onun sizin desteğinize çok ihtiyacı var.
    Karşı taraf geçenlerde aradı ve uzlaşalım dedi bende hayır uzlaşma yok dedim
    Neyin anlaşması, sizin psikolojinizin mi?Eşinizin psikolojisinin mi, ne teklif edecekler, bu seferde kısasa kısas mı diyecekler size.Tövbe tövbe.Ne anlaşması,hiçbir şekilde kanmayın, tehdit etseler boyun eğmeyin, iş savcılığa yansımış, bırakın adalet (!) versin cezasını.
    Şimdi bu kişi dışardamıdır yoksa ifadesinden sonra içeri mi almışlardır hiç bir haber yok çok merak ediyorum
    En azından ceza alsa içime biraz su serpilicek.
    Ortada bir suç var, tehdit şantaj tecavüz bunlar tutuklamayı gerektirir diye düşünüyorum, ama ifadeler ne yönde, elde ne deliller var.Eşiniz ne ifade verdi bunları bilmeden yorum yapmamız imkansız.

Dosyanın fotokopisini alabilir, orada tüm detayları ifadeleri görebilirsiniz.

Ayrıca PTT den E-Devlet şifresi alarak, şahıs hakkında dava açılmış mı, açılmışsa hangi aşamada hepsini görebilirsiniz.

Ancak daha sağlıklı olanı adliyeye giderek dosyanızın fotokopisini almanız.

12 günde dava açılması biraz zor.

Nerede
    izmir
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aradıklarında şu anda karakolda ifade veriyorum ne olur uzlaşalım tarzında kelimeler kullandılar bende uzlaşma falan yok neyin uzlamasını yapıcaz benden ekmekmi çaldında uzlaşıcaz diyip mesajı gönderdim bir daha aramadılar.
    Polislerin dediği şey sen bu işe karışma bu bizim işimiz sen ailene sahip çık o gereken cezayı alıcaktır dediler. Fakat ben yinede ne aşamada olduğunu falan anlamış değilim.Karşı tarafı araştırmam sonucu tam bir dolandırıcıymış adamın ismini bile zorla buldum oda şöyle oldu faceden arkadaşını ekledim ve olayı anlattım karşı taraf benimde kız kardeşim var size yardımcı olmazsam kendimi kötü hissederim deyip plakasını verdi öylelikle buldum.Poliste tabi plakadan buldu yoksa adamı çok zor bulurlardı.
    Eşim ifadesini önce kocamın dedikleri doğru fakat şikayetçi olmak istemiyorum demiş (tecavüz için) çünkü adam tehdit etmiş çocuğunu eşini yanında kafasına sıkarım tarzında.. bizim hanımda benden habersiz ben şikayetçi olacak derken meğer olmamış.
    Ağır suçlardan geldiklerinde de ilişkim var demiş adamlarda daha fazla dinlemeden hemen gitmişler..
    Sonra aradan 4 gün geçince ben neden bizi aramıyorlar diye kuşkulanmaya başlayınca hanımı sıkıştırdım biraz öylelikle şikayetçi olmadım dedi sonra tekrar gittik ve şikayetçi olacaksın dedim benim ısrarım üzerine şikayetçi oldu..
    Sizce ne olacak şimdi bu adamı aldılarmı almadılarmı belirsiz Tecavüzden ayrı internetten de habersiz karttan fatura ödemiş eşim bilgisi olmadan etmeden kendisi vermemiş bilgileri hiç bir şekilde ondan ayrı tehditler vs. ler cabası bu adam dışarda olamaz herhalde diye düşünüyorum

Nerede
    ÇORUM
    İletiler
    659
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dışarıda olsa bile size yaklaşamaz bende sizle aynı düşüncedeyim dediğim gibi adliyeye gidip öğrenin içiniz rahat olsun.

Nerede
    izmir
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Valla akibetini hiç bilmiyorum çok temkinli davranıyorum karakoldakiler dediğim gibi bu durumu takip etme dediler bende pek anlamam bu işlerden işi falan duyduğumda bıraktım çıkışımı aldım..İçimde bir şey var beni sıkıyor
    Hayata tekrardan devam etmem için o şahsın içeride olması gerek. Sözde özel harekatçıymış ya görsün bakalım özel harekatı..
    Ama şu da bi gerçek ki şunu gördüm karakolda adamlar alışmışlar artık herşeye çok normal geliyor yada ben mi anormalim polislerede dedim ben buraya her gün gelen abonelerinizden değilim geliş nedenim belli biraz daha çok işe sahip çıkın diye ama sen bulaşma biz gerekeni yapıcaz falan lay lay lom geldi konuşamaları hayırlısı ya ne diyelim allaha havale ediyorum

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İNSAN OLMAYAN CANLININ YÜKSEK CEZA ALMASINI TALEP EDİYORSANIZ ;

1- olayı iyi bir avukata anlatın o da olayı savcılığa dilekçe ile olayı anlatarak TCK MADDELERİNE ATIFTA BULUNARAK ceza almasını talep edecek.
    2-siz elinizdeki bütün evrakları ve bütün sms kayıtlarını saklayınız olayla ilgili TANIK varsa delil olarak dilekçeye koyunuz
    3-sanık yani muhatap taraf ceza ALDIĞI vakit ayrı ayrı manevi tazminat davaları açarak maddi anlamda CEZALANDIRINIZ !!

siz koca olarak duyduğunuz acıyı tazmnin edilemez ama hiç olmasa sanıktan yani muhatapı ekonomik acıdan ceza verirsiniz
    karınız bu olayla ilgili ayrı bir dava ile manevi tazminat talep etsin.

ceza hükmünü delil koyması kaydıyla !

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN. SAMİMİ DİYORUM ÇOK ÜZÜLDÜM

- - - Updated - - -

avukatın takipine bırakınız !!

sakın olayı bırakmayın. Aksi taktirde ceza az alır

Nerede
    izmir
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayberk_08 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İNSAN OLMAYAN CANLININ YÜKSEK CEZA ALMASINI TALEP EDİYORSANIZ ;

1- olayı iyi bir avukata anlatın o da olayı savcılığa dilekçe ile olayı anlatarak TCK MADDELERİNE ATIFTA BULUNARAK ceza almasını talep edecek.
    2-siz elinizdeki bütün evrakları ve bütün sms kayıtlarını saklayınız olayla ilgili TANIK varsa delil olarak dilekçeye koyunuz
    3-sanık yani muhatap taraf ceza ALDIĞI vakit ayrı ayrı manevi tazminat davaları açarak maddi anlamda CEZALANDIRINIZ !!

siz koca olarak duyduğunuz acıyı tazmnin edilemez ama hiç olmasa sanıktan yani muhatapı ekonomik acıdan ceza verirsiniz
    karınız bu olayla ilgili ayrı bir dava ile manevi tazminat talep etsin.

ceza hükmünü delil koyması kaydıyla !

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN. SAMİMİ DİYORUM ÇOK ÜZÜLDÜM

- - - Updated - - -

avukatın takipine bırakınız !!

sakın olayı bırakmayın. Aksi taktirde ceza az alır
    Şimdi ben avukat tutsam olayın neresinden başlar yani biz ifademizi verip ayrıldık 2 kez ifade değiştirdi birisinde şikayetçi olmadı diğerinde ise oldu şimdi avukata versem avukat ayrı bi dava falan mı açıcak tam anlamadım kusuruma bakmayın

Nerede
    ÇORUM
    İletiler
    659
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Avukat ayrı dava açmaz ama en azından takip eder mevcut davayı, sanık cezalandırıldığında sizin avukatınız ayrı tazminat davası açar ve maddi yönden de sanığa darbe vurursunuz.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: