Ttnet ile 1 yıl taahütlü bir abonelik başlattım.

Taahütüm bitmeye yakın işsiz kalmam nedeniyle faturalarımı aksattım. Taahütüm bittiğinde ise hiç ödeme yapamadım.

Ttnet vermiş olduğu hizmeti durdurdu. Fakat hizmet vermeyi durdurmasına rağmen 4 ay boyunca fatura kesmeye devam etti. Bunu da abonelik sözleşmesinde bulunan Hizmetin kısıtlanması fatura kesmeye engel değildir diye bir maddeye dayandırıyorlar.
Hat kapatmak istediğimde ise borcumu ödemeden hat kapatılamıyor. Hattımıda kapatamadım. Tttnet kendi iptal etti hattımı.

Şu aşamada ttnet hakkımda icra işlemi başlatmış ve 1300-1400 tl arası bir borç çıkartıyorlar bana.

Sormak istediklerim.

1- Taahüdüm bittiği halde yeniden bir abonelik sözleşmesi yapılması gerekmiyor mu. Sözleşmeler ne kadar süre geçerlidir. Yeni bir sözleşme yapmadım. Sözleşme devam etsin diye de hiçbir sözlü beyanım bulunmamakta. İmzaladığım sözleşme geçerli midir.
2- Sözleşmede yazan "hizmetin kısıtlanması fatura kesilmesine engel değildir" maddesi tüketici kanununa göre haksız şart olarak değerlendirilir mi.
Ayrıca yeni sözleşmelerde böyle bir madde yer almamaktadır.
3- İcra dosyasına itiraz edeceğim. Dava İcra mahkemesinde görülecek bu benim için dezavantaj mıdır Tüketici mahkemesine de başvurmalı mıyım.
4- Ttnet avukatı ile görüştüm haklarını kullanabilirsin ama bi sonuç çıkmaz borcun daha çok artar dedi. Örnek davalar var mı boşuna borcumu arttırmayayım.
5- Eğer mahkemede lehime karar çıkarsa Ttnet e tazminat davası açmak istiyorum. Açmalı mıyım bu tarz dava örnekleri var mı.

Şikayetlerimi müşteri hizmetlerine , sikayet sitelerine ve Btk ya yaptım. Tttnet ten hep olumsuz sonuç geldi.