Merhaba.Ben bir üniversite öğrencisiyim.Haziran ayında üniversite tarafından yaz okulu açıldı.Ben iki ders seçip ücretimi yatırdım fakat derslerden biri açılmadı ve yapılan duyuruda ücret iadesinin 30 gün içinde yapılacağı duyuruldu.26 Temmuz tarihinde 30 günlük süre dolmasına rağmen hala ücret iadesi yapılmadı.Ücret iadeleri ile ilgili soru sormak için öğrenci işleri daire başkanlığına gittim.Fakat oradaki görevli ücret iadelerinin 30 gün içinde üniversiteden farklı bir kuruma yapılacağını,oradan da tekrar birkaç kuruma gönderilip en son sayıştaydan alınacak onayla para iadesinin yapılacağını söyledi.Ayrıca bunların yönetmelikte yazdığını ve bunları okumanın öğrencinin görevi olduğunu söyleyip resmen azarladı.Ben de tamam deyip oradan ayrıldım.

Eve gelip okulun bütün yönetmeliklerini,mevzuatlarını inceledim.Fakat görevlinin söylediği hiçbir şeyin yönetmeliklerde yazmadığını gördüm.Ayrıca ücret iadesiyle ilgili yapılan duyurudaki metin aynen şöyle.

"Açılmayan derslerin ücretleri, BYS iletişim bilgileri üzerinden, ön kayıt süresi içerisinde öğrenci tarafından girilen, kendisine ait olma zorunluluğu olan IBAN ve Banka Hesap Bilgilerine iade edilecektir. İade işlemleri derslerin kesinleşmesinden sonraki 30 gün içerisinde yapılacaktır."

Ders kesinleşme 26 Haziran tarihinde gerçekleşmiştir.Ancak görevlinin söylediği ayrıntılar hem yapılan duyuruda hem de başka hiçbir yerde yazmamaktadır.

Ücret iadesinin zamanında yapılmadığı gerekçesiyle adli işlem başlatma hakkım var mı?