30 temmuz saat 4.30 civarında bir grafikerlik kursuna gittim. bana hem kurs hemde iş bulacaklarını söylediler ancak bana tam bir bilgi verilmedi, benim hatam ise sözleşmeyi okumamak oldu ki bir daha böyle bir şey asla yapmam.'' internetten araştırdığım kadarı ile bu öyle iş bulup yerleştirme konusunda insanları kandırıyormuş.. '' bende hayran gönüllü bir şekilde evet dedim ve imza attım. 31. temmuzda ben bu sözleşmenin iptalini istiyorum efendim kusura bakmayın çok ani karar verdim benim bu aylık ücreti verecek durumumda yok dedim ve '' olamaz, edilmez, burası büyük bir şirket hakkın yok, gerekirse avukat uğraşır dava açarız sana '' gibisinden çok korkutucu konuştular ve gerçekten korkuyorum. benim bu iptali nasıl yapmam gerekiyor? istanbul da oturuyorum nerelere gidebilirim? ne yapabilirim madde yanımda ve şöyle bir şeyde yazıyor

7.KURSİYER, satın aldığı programın süresi içinde işbu sözleşmenin 8. maddesindeki haller dışında herhangi bir nedenle kurstan ayrılamaz, kayıt iptali veya ücret iadesini, indirimini, bakiye borcun ödenmesini isteyemez ve sözleşmeyi tek taraflı feshedemez. Kursa herhangi bir sebeple ara vermesi halinde işbu sözleşme ile belirlenen bedelin tamamını, belirlenen ödeme planı uyarınca ödemekle yükümlüdür. Ara verme kurumun bilgisi dahilinde olsun veya olmasın, kursa yeniden başlama durumunda uygulanacak program, devam edilecek sınıf, kursa başlama zamanını belirleme yetkisi tamamen KURUM a aittir.

8. maddede ise şunlar var.

a)mülga rg 5 7 2014 29051

b)sağlık raporu olarak öğrenci ve kursiyerin sağlık sebebiyle kurumdan ayrılması

c)kurumun kapanması

ç)dönemin açılamamsı

d)kurumun eğitim ve öğretim ortamının olumsuz yönde değiştiğinin (değişik ibare rg 5 7 2014 29051 maarif müfettişleri tarafından tespit edilmesi.

e) kursiyer veya öğrenci velisinin, örğrenci veya kursiyeri kurumda okutamayacak duruma düştüğünün resmi kurumlarca belgelendirmesi gerekilir