Öncelikle herkese merhaba
Sayın hukukçu arkadaşlardan durumum hakkında bir yorum almak istiyorum.

Eski eşim bana attığım sms leri delil göstererek tehdit ve hakaret suçundan dava açtı ve 2 ay 15 gün hapis cezası aldım.

Öğrenmek istediğim şunlar :

1- Daha önce alkollü araç kullandığım için hapis ve adli para cezası almıştım. Para cezasını ödenmiştim. Ceza da hagb ile sonuçlanmıştı. Şimdiki kararda da "sanığın sabıkası esas ............. sanık hakkında hükmolunulan cezanın TCK 58/6 maddesi gereğince mükerrirlere özgü infaz rejimine göre çektirilmesine diye yazıyor. Bu nedemek acaba?

2. bana verilen bu 2 ay 15 gün cezayı ne zaman yatacağım zira birkaç aydır işsizdim bu ay işe başlayacaktım şimdi nasıl olacak bilemiyorum.

3. Eski eşim ifadesinde çocuğu alma Günümüzden önce almak istedi ve tartışma çıktı ve bu mesajları gönderdi diyor.halbuki o gün yasal çocuğumla görüşme hakkımdı ve bana 2 -3 aydır kaçarak ve telefonları kapatarak çocuğumu göstermiyordu. bende mesaj olarak "açma sen bakalım telefonu bak neler yapıcam görürsün. meleği almaya geliyorum telefonun açık olsun bana orda olay çıkartma " şeklinde olay çıkartma dememdeki kasıtta karakola gidip şikayetçi oluyorum. Bu mesajdan ve bana başka bir mesajda ödediği halde nafaka için bana icra açmış bende sinirlenip şerefsiz dedim. sonuçta cezayı almışım demek istediğim ilk mesajda ve iddaa daki alma gününden önce aradı tartıştık. Bu yanlış ben alma gününde geleceğini ve telefonu açık tutmasını söyledim direk bir tehdit etmedim görürsün bak bana olay çıkarttırma demek tehdit sayılıRMI. Ayrıca ifadesi de yanlış o gün benim görüş günümdü bundan birşey çıkarmı acaba.

son olarak ben bu cezayı yatacakmıyım para cezasına veya denetimli serbestliğe çeviremiyormuyuz.

şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim