+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 51 ileti bulundu.

Konu: Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?...

Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?... Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    -
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?...

Merhabalar;

Özel bir kurumda hemşire olarak çalışıyorum; daha önce deneme süresi dolunca konuşma yapmıştık daha fazla gayret göster felan diye; aradan yaklaşık 3 ay geçti (Ağustos 9 da tam 6 ay olacak işe başlayalı ) bugün müdürüm konumundaki şahıs beni çağırdı ve nasıl gidior dedi o bişey demeden ben konua girdim; çünkü bir üst yöneticimden dolayı biliyorum. Olay burada yaptığım işle alakası ok, üstümün bana karşı tutumu. Ben ona itaat etmediğim için doğru ise doğru nalış ise yanlış dediğim için onun dediği gibi yapmadığım için ( ama güvenlik gereği benim düşündüğüm gibi olmalı kendi iş güvenliğimi sağlamalıyım) ... vb nedenlerden dolayı bana olumsuz yaklaşmaya başladı tabi müdür de bundan bilgi alıyor. Tamamen yanlış yorumlama ve kişiler sorunlarına göre benim işimi yönlendiriyorlar. Diğer çalışanlar da aynı şekilde hiç birşeye karşı gelmediği ve güvenliği ciddie alamdıkları için sorun yaşamıyorlar; eski kafa eski sistemden oldukları için bir çok şeyimiz çakışıyor karşı geldiğim ve cevap verdiğim doğrusu bu dediğim için de onlar da bana karşı tutum sergiliyorlar. Ama ben mola vermeden oturmadan, sürekli koştuturarak iş yapıorum, belirgin bir şekilde uğraşıyorum sürekli diğerlerine yardım ediyorum . Lakin dediğim gibi kişisel nedenler yön veriyor maalesef.

İşte olmuyor, sürekli el yıkıyorsun, dezenfektan kullanıyorsun, eldivenle geziyorsun .. acil bişey olsa yıkanmaktan yetişemeyeceksin felan dedi. Durmaksızın çalışmamı pek duymamış/ görmemiş sanırım..
    İşte biz seni çıakrmış olmayalım, senin için kötü olmasın sen istifa et dedi. Ben de öfke ile - ki zaten ileri tarihlerde ben kendım ayrılacaktım - istifa yazdım ve verdim. Ancak ileri tarihli bir istifa idi. İşte istifa etmek istiyorum.. Son çalışma süresi ...../../... diye.

Ben 10 dk sonra gösteririm size diye sinirlenip, kendime gelirken beni tekrar çağırdı;işte tarihi üste yazacakmışız felan dedi. Ben de tam yolda aklımdan istifa etmeyeyim beni çıkaraamazlar çıkararılarsa dava açarım diye düşünüyordum. Diğer çalışanlara göre akıllı davrandım ancak salaklığım şu ki . Orayı düzeltmek için kağıdı zaten bana verecekti , verecekken ben zaten vazgeçtim dedim kağıda uzandım. Kağıdı geri çekti vermedi. NE kadar istediysem de vermedi. Yaptığı çok komik ve hukuksuz bir davranıştı.

Akabinde avukata gittim ( eve bi avukata gittim, e avukata gittiysen buraya ne soruyorsun demeyin )
    Olayı anlattım.
    Ben yarın istifamı iptali gibi bir şey yazsam olur mu şimdi istifam devree girmiş midir ? die sordum. Çünkü ben vazgeçeceğim deyince panikledi beni dışarıda bekletti sonra da İK açmıor dedi. Yalanını.... o arada gödnermişlerdi belegeyi. Ama ben ileri tarihli yazdığım için işleme koyamazlar diye düşünüyordum. Ancak orada yazdığım cümle de önemliymiş. o tarihte istifa edeceğim demekle; istifa ediyorum ancak su tarıhekadar calısacağım demek farklıymış. Haklı da ben de tam hatırlamıyorum ki şimdi. Sanırım ../.../ 2015 son çalışma süresi yazmıştım. İstifamı işleme koyma hakları var mı?

Sonra yarın durumu anlatan bir iptal dilekçesi yaz İK ya faxla dedi. Bu durumda istifamı alamamış olurlkarsa istifa etmemiş olacağım. İstifa almış olurlarsa ebn bunu kendı rızamla azmadım vazgeçtim ama vermediler diye dava acacağız/ açabileceğiz (miş)

Benim kafamı kurcalayan en önemli sorun bu. Ben kendi rızamla istifa etmemiş oalyım varsın onlar çıkarsın. Bu dırum nasıl oalcak bilmiyorum.

Eğer istifamı iptal etmeyi başarırsak; bu durumda ya çalışmaya devam edceğim yada onlar çıkaracakmış.Şimdi hastane sözünü tuutp ( bence blöf birz) kendileri çıakrırsa bana hukuki bir hak doğuor . Ben hem öfkele bunlara bieşyler yapayım die o istifa oalyından vazgeçtim, hemn de sıradan bir çalışan yerine bilinçli davrandım ... Benim aklımdaki ise şuydu. ''ŞİMDİ BUNLAR BENİ BENİM RIZAM DIŞINDA/ HAKSIZ YERE İŞTEN ÇIAKRIYORLAR BUNLARA DAVA AÇAR VE TAZMİNAT ALIRIM ''

Ancak bu duurmda açılan dava ile ancak eski işinize geri alınıormuşsunuz eğer alamzlarsa para alabşiliormuşsunuz.

Ben beni haksız yere ve iş güvenliğine uyduğum için çıkardıklarından; iş güvenliği kurallarını ihlala ettiklerinden dolayı dava açıp para almak isitorum. Böle bir durum yok mu??

Daha sonra avukat bana ''sen burdan memnunmusun dedi '' ben ımm şeyy felan desem de bilmiorumn çok da mutlku değilimdir heralde aslında çok da farkemtmıyor ewet istemediğim kişi /ortam var ama ben çalışırım onlara takmam ki. Herneyse ya zaten en geç en geç şubatta ayrılacaktım zaten, 3 ay sonra gibi arılmayı düşünüyordum dedim. Öle deyince ben de o yuzden soruyorum işte dedi. Sanırım ona göre hiçö uğraşmamak en mantıklısı imiş. 3-4 ay sonra çıakcaksan zaten ne die uğraşasın ki gibi ibşey dedi .

Gerçi benim de içimden bazen o geçior ama ben haksızlıga ugramamk ezilmemek için bişeyler yapmak isityorum biraz da öfke diebiliriz... Yakında araba almak için kredi çekicektim o nedenl bi 4 ay daha çalışırdım. bi yandan da 4 ay daha tecrübe kazanyım die düşündüöm çünkü özellikli bi er . Şimdi bi yandan da orada çıkayım sanki yine bi iş bulruum iş sıkıntısı olmaz pek öle (şükür) die düğşündüm ama. Şmid işten çıkınca hem mantıklı hem psikolojik oalrka kredi çekmemeliim hme de banakalr sıkıntı apabilir ayrıca da memlekete arabasız dönmek istemişorum :@ :D yani öle 1-2 ay boş da gezmek istemiyorum açıkcası...

Toparlayalım Herhangi bi şekilde bu durumda istifamı almaı başarır yıne de ısten cıakrılırsam bunlara tazmınat davası açabiliormuum . Yani para almak için. ( fazla mesai felan gibi ücretleri alabilriiz , tazminat olmaz dedi onalrı da buuyk ıhtımal hukiki olalyarını halletmişlerdir bana çok bişey çıkmaz bence o nedenle onlara hiç bakmıyorum ) yani işe geri dönüş - fazla mesasi ücretleri gibi şeylerin dışında sadece, beni haksız yere çıakrttııkları için işyerinin bu hukuksuz davranışı karşısında bana para ödemeleri gerekcek bir dava olacagını düşünğüyordum . Böyle olmaasını ıstıyorum. olmuyor mu yani. Bana mantıklı gelmişti ama

2. Ben burada yaklaşık 6 ay - 6. ay a girilmedi, çalışıyorum doplayısı ilşe kıdem tazminatoı diye bişey varmış onu almıyormuşum. sırf bu nedenle de çok da ugrasmalık bişey yok gibi düşündü. ani ne bielyim kıdem tazminatı - fazla mesai ücretleri - o - bu -şu haklarını değil. Bir insana haksız davrandıkalrı için her hangi bişekilde o hakkı bu hakkı demeden ücret ödenemsini istiyorum , tıpkı manevi tazmınat davaları gıbı dusunun. ben bu noktada kaldım . Öyle olamsı gerekmıor mu sizce de :S

3. İşsizlik maaşı varmış şimdi ondanda mı fayadalanamıorum ? 1 senedir tam oalrak çalışıorum eskilerden de biraz vardır part onlarda bi kaç ay eder sanırım .
    Nee göre hesaplanıyor nasıl verilior. Alabilior muyum ?

+ Sırf o ilginç davranışından doalyı müdüre dava açmak istiyorum cezai bişey olsun die. Bunun içinde şahit yok ama odada kamera vardır kağıdı benden çektiği gömrünür felan die düşündük avukat ile.. Her neyse böle bu duurmda ben nasıl bir dava acarım - karşılığında ne alabilirim :S

4. Bütün durumlardan haklı olsam bile sanırı malacağım para çok bişey değil hatta harcıyacagım paradan az olacak mış sanırım. ( sadece işime geri dönme durumu var sanırım :S ) Bu durumda bana ne tavsişye edersiniz . Nasıl bir yol çizeyim.

Teşekkürler ( Laptop klavyesi çok kötü bi çok tuş bamsıoyr normalde yazım ve imlaya dikkat ederim ancak bu yazı aceleye geldi kusurta bakamyın)

Hukuki NET Güncel Haber

Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?... konulu yargıtay kararı ara
    Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?... konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?...

Öncelikle yazıyı gereğinden fazla uzun tutmuşsunuz ki, imla durumu da düşünülürse sayfaya giren olsa dahi okuyan sayısı 3-5 kişiyi geçmeyecektir.

Zaten çalıştığınız 6 ay alabileceğiniz pek bir şey yok ve üzerine istifa da vermişsiniz.Şu haliyle bundan hukuki bir sonuç almak söz konusu değil.Manevi tazminatlık bir durum zaten yok(Ülkemizde işleyen tazminat hukuku hakkında en ufak bir fikriniz olsaydı manevi tazminat gibi bir soru sormazdınız sanıyorum).Kağıdı verecekti vermedi, vaz geçti, geri çekti gibi bir suç da ceza kanunlarımızda bulunmuyor.

Yani bir sonuç alamazsınız da demiyorum, bir şey çıkması durumuna anlattıklarınıza göre fersah fersah uzaksınız diyorum.Bunlara kafa yormayın önünüze bakmak en mantıklı seçenektir.Tabi illede bir yerlere başvurup paralar harcıycam derseniz karar sizin.

Nerede
    -
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkürler;
    Ancak istifa verildikten hemen sonra bir vazgeçme hakkı yok mu? Şu an bir dilekçe hazırladım ve yarın İK yollayacağım.
    Bu durumda istifamın bir geçerliliği olmama durumu var ve eğer bu durum olursa diye sormuştum tüm soruları...
    Ve ayrıca benimde bi kaç ay sonra çıkmayı düşündüğüm bi yer ile uğraşmak bana da yavaş yavaş boş gelmeye başladı. Ancak birşeyler yapmak istiyorum.
    Ve ayrıca manevi tazminat lafın gelişi söylenen bir söz; sonuçta bir insanı gereksiz/haksız/keyfi olarak işten ediyorsanız bu bir suç ve cezai yaptrıımı olması gerekmez mi ?
    Ayrıca bir kişi verdiği dilekçeyi/ istifayı 5 dk sonra vazgeçme hakkı ile almaya hakkı vardır diye düşünüyorum karşı tarafın böyle komik davranması benim hakkımı engellemek ve hukuki süreci etkilemeye teşebbüs olarak değerlendirilir ve suç olarak görülür die düşünürken sizler ve/veya kanuunlar nede nböyle bakmıyor anlayamadım ?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Adamın elinde imzalı istifa dilekçesi var.İstifa dilekçesini iptal etme dilekçesi diye bir dilekçe pek duyulmuş bir şey değil ve alınsa bile alındığı alan kişi tarafından inkara açık.Bir kişi işyerinden bir personelini kendisiyle ve diğer çalışanlarla uyumlu olmadığını düşünerek/performansını beğenmeyerek çıkarabilir.Bu suç falan değil.Hakları ne ise vermek şartıyla tabiki.Ama ona kalmadan siz istifa dilekçesi vermişsiniz zaten.

Siz karşı tarafa bu dilekçeyi vermişken, karşı taraf bunu size geri vermek yada iptal etmek zorunda da değil.Versem mi diye düşünüp son anda vaz geçebilir.Bu da suç değil.

Zaten istifanızı kendinizce iptal etmek istiyorsanız ihtarname çekmeniz, noterden göndermeniz ve bir nüsasının da sizde olması şeklinde bir durum lazım.

En basitinden 2 ihtarname 200 TL.İhtarnamayi avukata yazdırma 250+250=500.Manevi tazminata kalkışma harcı ve yatırılması gereken miktara göre bedeliyle 1000TL gittisi geldisi 300 TL derken derken basit bir hesapla bile 2000 TL lik oluyorsunuz.Ama kıdem tazminatı hakkınız dahi olmayan bir durumdasınız üstüne birde karşı tarafın elinde istifa dilekçesi var.Yani olmazında olmazı bir durum.Daha fazla yazmayı da faydalı ve gerekli görmüyorum.Burdan ikna olmuyorsanız, bir şeyler çıkacağına hukuki bilgiyle değilde öyle olması lazım diye yaklaşıyorsanız bizzat deneyerek görmelisiniz.Kolay gelsin.

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kimse kafanıza silah dayayarak zorla istifa dilekçesi imzalatmadı İstifa dilekçesini verdikten sonra İstifa ettikten sonra geri dönüşü yok malesef. Ancak işveren paşa gönlü isterse istifa dilekçesini işleme koymama talebinizi kabül edebilir.

Anlattıklarınıza göre kimsenin yapmış olduğu hukuksuz bir davranış yok. Ceza davasını ilgilendirecek bir suç yok.

İşe iade davası açabilmeniz için en önemli 2 şart En az 6 aylık kıdeminiz olacak ve işyerinde 30 kişiden fazla çalışan olacak.

Hiçbir hakkınız olmadığı gibi ihbar öneli süresi kadar çalışmazsanız üstüne ihbar tazminatı dahi ödemek zorunda kalırsınız.

Sn Ünalmışında değindiği gibi Yaptığınız çaba boğuna. Bütün bu haklarınızı gaza gelipte istifa dilekçesini vermeden önce düşünecektiniz.

Tavsiyem bu işyerini tamamen unutmanız ve yeni işyeri arayıp orada kafanız dinç olarak çalışmaya başlamanız.

Anlattığınız titizliklerden, yöneticinizin anlattığınız tepkilerinden ve yazdığınız yazının uzun ve detaylı içeriğinden Takıntılı bir yapınız olduğunu yada aşırı detaycı olduğunuz izlenimi oluştu bende. Çalıştığınız kurum hastanede ise ve Hastanede psikiyatri doktoru varsa görünmenizi öneririm. (Samimi olarak)

Nerede
    -
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkür ederim yardımlarınız için; ama demek bir türlü anlatamadım herhalde.
    Demek istediğim şu ki; varsayalım ben hiç istifa dilekçesi vermedim. Kendi rızamla istifa etmedim/ etmiyorum o durumda ne olur; ona göre sormuştum ben. Sizler hala istifa yı vermişsiniz bi kere diyorsunuz. Lütfen eğer istifa vermemiş olsaydım nasıl olacaktı onu öğrenmek istiyorum.

Benimi çin ok adar da öenmli bir durum değil her türlü yarın gene iş bulurum ve bir kaybımda söz konusu değil.. Ama bilmek istiyorum bunları da tabi.

Tekrarda nteşekkür ediyorum hepinize

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İstifa talebinizi yazılı olarak bildirmiş olmasaydınız, haliyle sizi işten çıkarmak istediklerinde ihbar süresine uymazlarsa ihbar tazminatı hakkınız olurdu,
    6 ayı doldurmamış olduğunuzdan iş güvencesi şartlarından yararlanamadığınızdan kötü niyet tazminatı talep hakkınız olurdu.
    İşten çıkartılmanız bir suç değildir, dolayısıyla bir cezası da yoktur.

Nerede
    -
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İstifa talebinizi yazılı olarak bildirmiş olmasaydınız, haliyle sizi işten çıkarmak istediklerinde ihbar süresine uymazlarsa ihbar tazminatı hakkınız olurdu,
    6 ayı doldurmamış olduğunuzdan iş güvencesi şartlarından yararlanamadığınızdan kötü niyet tazminatı talep hakkınız olurdu.
    İşten çıkartılmanız bir suç değildir, dolayısıyla bir cezası da yoktur.
    Teşekkürler
    yani tüm bunlar için ine bir dava oalyı ile uğraşmak ve para ödemek zorunda kalacağım öyle mi ?

Bugün istifamın geçersiz olduğunu içerir bir dilekçeyi insan kanakalrına faxladım. Şimdi bu durumda ya istifamı kabul etmiş olacakalr herhangi birşeyim olmayacak ve de çıkacagım ( sorun değil )
    Ya da istifamı resmi olarak bir şekilde kabul edememek zorunda kalacaklar ve istifa etmemiş olacağım. Bu senaryoda durum nasıl işler; yukarıda birileri alacağınız hiç birşey yok dedi, siz ise şunları apabilirsiniz dedi; kafam karıştı.

Şimdi hepsinden öte ben istifa etmemiş olmam/ istifamın reddi yazımın işe yaraması beni bir zarara uğratır mı? Çünkü yukarıda bir arkadaş ''üstüne üstlük birde ihbar öneli tazminatı ödemek zorunda kalırsınız '' demiş o kısımı anlamadım .

Bgün bunlarla uğraşmak o kadar da mantıklı gelemdi ver gitsin, zaten memelekete gitmei düşünüyordun ne ugrasıyorsun...die düşünüyordum; sizin cevabınız ve arkadaşalrın sakın istifa imzalama sözleri üzerine düşüncelerim bulandı.

Yani ben şu an istifa etmemiş olamyı başarırısam bunu bana karşı kullanma yolları var mı , bir zararı olur mu. En doğru karar hangisi istifa etmek mi , istifa etmemiş olmak mı?

VErdiğim yazı ile istifamın reddi kabul olursa onlar çıakrtsa bile en azından istifa etmemiş oldugumdan doalyı tüm hakalrımı yatırırlar diye düşündüm. Ben davalarla uğraşmak istemesem bile otomatik olarak böyle bir faydası olur diye düşündüm.

Bir de şöyle bir durum düşündüm hem çıkmak istesemhem de duruma göre haklarımı savunacak bir alt yapı olsa; olurda haklarımı tam oalrak vermezlerse dava açarım diye bir açık kapı bırakmak şeklinde.. Bu durumda tek taraflı fesh devreye girior. Ben yeterli iş güvenliği uyuglanmadığı nedeni ile tek taraflı fesh ediorum yada istifa ediyorum desem. Bu duurmda bir çalışma sürem olamk zorunda mı ,ya da bana bir zararı olur mu. işveren kjalkıp da hayır yok öyle birşey deyip, ben onun çalışmasını istiyorum ancak çalışmadı diye üstüne üstlük beni suçlu gosterip para almasın ?.. Bu duruma ne diyorsunuz.

Ve en önemli sorumonlar çıakrtmış olsa da, tek taraflı fesh etsem de istifa etsemde ; benim hakalrımı vermediklerinde dava açtığımda; onlar kendilerini haklı oalrak çıkarırılarsa yani performansı beklentimi karşılamıordu, iyi değildi şeklinde kendilerini zaten haklı oalrak cıakrdıkalrını gösteririlerse bu durum bana zarar veriri mi? böyle bişey yapabilirler mi?

- - - Updated - - -

Alıntı ceceli341 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kimse kafanıza silah dayayarak zorla istifa dilekçesi imzalatmadı İstifa dilekçesini verdikten sonra İstifa ettikten sonra geri dönüşü yok malesef. Ancak işveren paşa gönlü isterse istifa dilekçesini işleme koymama talebinizi kabül edebilir.

Anlattıklarınıza göre kimsenin yapmış olduğu hukuksuz bir davranış yok. Ceza davasını ilgilendirecek bir suç yok.

İşe iade davası açabilmeniz için en önemli 2 şart En az 6 aylık kıdeminiz olacak ve işyerinde 30 kişiden fazla çalışan olacak.

Hiçbir hakkınız olmadığı gibi ihbar öneli süresi kadar çalışmazsanız üstüne ihbar tazminatı dahi ödemek zorunda kalırsınız.

Sn Ünalmışında değindiği gibi Yaptığınız çaba boğuna. Bütün bu haklarınızı gaza gelipte istifa dilekçesini vermeden önce düşünecektiniz.

Tavsiyem bu işyerini tamamen unutmanız ve yeni işyeri arayıp orada kafanız dinç olarak çalışmaya başlamanız.

Anlattığınız titizliklerden, yöneticinizin anlattığınız tepkilerinden ve yazdığınız yazının uzun ve detaylı içeriğinden Takıntılı bir yapınız olduğunu yada aşırı detaycı olduğunuz izlenimi oluştu bende. Çalıştığınız kurum hastanede ise ve Hastanede psikiyatri doktoru varsa görünmenizi öneririm. (Samimi olarak)
    Teşekkür ederim; psikiyatriye de hakimimdir aslında Düşündüğünüz içni tekrar teşekkür ederim.

Hocam demk istediğim şu hem o istifa dilekçesi ileri tarihli idi hem de düzeltilşmesi gerektiği amacıyla cağrılmıştım yani uygulanmama şansı var. Ve benim demek istediğim, ben hiç istifa vermeseydim veya bu istifamdan vazgeçtiğimi belirtir dilekçenin işe yaraması durumunda senaryo nasıl olucaktı nasıl işleyecekti ben onları sormuştum. Ha istifa vermiş olup bişey yapamasam da sorun değil o bağlamda söyledim.
    Hepsinden de öte ''Hiçbir hakkınız olmadığı gibi ihbar öneli süresi kadar çalışmazsanız üstüne ihbar tazminatı dahi ödemek zorunda kalırsınız. '' cümlesi önemli benim için, burayı tam anlamadım şimdi benim için sorun olmayan bir durumu kurcalayıp da başıma gereksiz iş almayayım
    Yani hocam şimdi ben istifa verirsem 15 gün çalışma sürem var , çalışmalıım biliyorum. Ancak bunlar nasıl beni bir hafta sonra son çalışma günün olsun diyorlar, alsında hem istifa edip hem de dedikleri tarihte işi bırkaırsam kendim suçlu oluyorum nasıl bana bir ihbar süresi çalışma süresi çıkartmadan bir hafta sonra çıkabilirsin diyorlar (I)
    Onlar çıkarırsa ihbar süresi / zorunlu çalışma süresi ( 15 gün olan hani) diye bir olay oluor mu ine benim için ? (II)
    Şimdi bunların kendilerinin mi çıakrdıklarını oksa istifam işleme konuldu da ben mi çıkmış doluğumu ve ne kadaar daha çalışacağımı onların deidği gibi bir hafta sonra bırkaırsam yasal oalrak sıkıntıya düşmeeceğimi nasıl öğreneceğim ( III)

Çok teşekkür ederim kafamda şekillendi olaylar biraz, hepsinden öte bilgi sahibi oluyoruz. İleride hakikaten adam akıllı uzun süre çalıştığımız zamanlarda bilincim olacak . Çok soruyorum biliyorum ama yanıtlarsanzı sevinirim

Teşekkürler, iyi günler
    Konu KB002 tarafından (24-07-2015 Saat 19:39:05 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İstifa ettiniz ve geri çekmek için yazı verdiniz. Bu aşamada istifanızı geri çekme talebinizi işveren kabül eder yada etmez. Kabül etmez ise istifa etmiş sayılırsınız ve alabileceğiniz birşey yok.

Yukarıdaki bir şey alamazsınız diyen birisi benim. Sayın Kırcalı istifanızı vermeseydiniz alabileceklerinizi belirtmiş sadece.

Nerede
    -
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ceceli341 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İstifa ettiniz ve geri çekmek için yazı verdiniz. Bu aşamada istifanızı geri çekme talebinizi işveren kabül eder yada etmez. Kabül etmez ise istifa etmiş sayılırsınız ve alabileceğiniz birşey yok.

Yukarıdaki bir şey alamazsınız diyen birisi benim. Sayın Kırcalı istifanızı vermeseydiniz alabileceklerinizi belirtmiş sadece.
    Hem akabinde onlara yazı göndermem hem de dilekçenini düzeltilmesi gerektiğini söylemelerinden dolayı istifamın işleme konmama ihtimali olabileceğini düşünüyorum.

Herneyse diyelimki istifa etmemiş oldum ve çıkartıldım. Bu sayılan alabileceklerim kesin mi. Şimdi adam performansı iyi değildi, çalışamıordu deyip kendini haklı çıkarırsa kendimi nasıl savunabileceğim... Yani bu durumda bunları alabilme durumum nedir, ben haksız yere deip onlar da geçerli sebep var derlerse ... gibi ?
    + İstifa mı ettim , onalr mı çıkardı ne kadare çalışacağım nasıl bileceğim. Ben adamlara uysam istifayı verip çıkıor oluyorum e hani 15 gün çalışma zorunluluğum bunu nasıl ayarlıyorlar merak ettim ?

Teşekkür ederim

+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: