Öncelikle herkese merhaba. Bu siteye daha yeni üye oldum ve konumu nerede açacağımı bilmediğim için buraya açtım. Ailem ve komşu ile uzun zamandır süren sorunlar yüzünden artık uzman birine danışmanın zamanı gelmişti. Sürekli uyarmamıza rağmen üst komşumuz hala aynı şeyleri yapmaya devam ediyor. Her seferinde uyarmaktan bıktık ve laftanda anlamıyorlar. Örneğin daha dün bayram geldiği için kendi pencerelerimizi, balkonumuzu yıkamıştık, tertemiz olmuştu. Bugün üst komşu "sözde" temizlik yaparken bütün kirli suyu pencerelerimizden evimizin içine girdi. Annemin başucu ve benim odam sırılsıklam kirli su oldu. Üst kata çıktı babaannem ama kapıyı açan olmadı. Daha sonra temizliği yapanın kocası gelip bizden hesap sordu 'niye gelip kapıyı öyle çaldınız, biz temizlik yapmayacak mıyız' dedi. Annemde ' biz de temizlik yapıyoruz ama kimseye zarar vermiyoruz' dedi ki öyle. Anlamamakta ısrarcı olan herif anneme ve kendinden kaç yaş büyük babaanneme bağırdı çağırdı defolup gitti. Annem şeker hastası ve sinirlendiğinde mosmor oluyo ve belli bi süre kendine gelemiyor bugün de öyle oldu ve ben bu görüntüye şahit olmaktan bıktım. Bu üst komşu aynı zamanda birinci katın bahçesine kendi pisliklerini, sigara izmaritlerini falan atıyor. Çok kavgalı bir aile oldukları için süreklide kavga ediyor üst komşu.

Şimdi benim sorum şu: biz bunlara hiçbir şekilde engel olamıyoruz; laftan, uyarmaktan anlamıyorlar. Bu yüzdende hukuki yolla ya da polisle bir şekilde engel olmak istiyoruz. Dediğim gibi annemin şeker hastalığı yüzünden morarıp, titremesini görmek istemiyoruz daha fazla. Şimdi, biz bu durumda bi dava açabilir miyiz? Açabiliyorsak nasıl bir dava açabiliriz? Kısacası ben bu durumla neler yapabileceğimiz, nasıl yapabileceğimizi merak ediyorum. Lütfen, bilgilerinize çok ihtiyacımız var.. Yardımcı olun.. Dediğim gibi üzülmek istemiyoruz daha fazla başkada bir isteğimiz yok.