Merhaba. Sosyal medyada ağır hakarete uğramam sonucu karşı taraf hakkında şikayette bulunmuştum. Bu şikayetimin neticesinde 05.05.2015 tarihinde Asliye Ceza Mahkemesinde dava başladı. Sanık ve avukatı mahkemeye mazeretli izin sunmuşlar ve iki kez mahkemeye katılmamıştı. Temmuz 2015 de 3. duruşma oldu. Ve Olay şu şekilde gerçekleşti:

Sanığın avukatı sosyal medyada küfür edilmediğini savundu. Ve sanığın beraatini istedi daha sonra hakim dosya dan bahsetti dosyanız yok dedi. Sanığın avukatı dosyayı getirelim ertelenmesini talep ediyorum dedi. Daha sonra ne oldu dava 4. duruşmaya ertelendi. Hiçbir şey anlamadım

Benim merak ettiğim nokta (Yanlış anlaşılmasın Hakim beyi karalamak amacıyla söylemiyorum) bana hiç söz verilmedi. Sadece ilk başta davan devam ediyor mu diye soruldu. Daha sonra karar yazılırken önümdeki ekranda davanın ertelenmesine diye yazdığını gördüm, hemen davanın ertelenmesine itiraz etmek istiyorum dedim. Hakim de geçti artık dedi.

Açıkçası ne oldu anlamadım. Şimdi bir sonraki duruşma 3 ay sonrasına ertelendi. Sizce bu olay nasıl yorumlanır