ben polis memuru olarak izmirde çalıştığım 2013 yılı 19 aralık günü saat 14.30 sırlarında izmir urla cumhuriyet meydanında resmi üniformamla bir yerde bir öğretmen arkadaşla çay içmek üzere bir yerde oturuyordum telefon geldi yerimden kalktım bankalara olan borçlarım neticesinde telefonda avukatlarla biraz yüksek sesle tartıştım bir meslektaşım motosikletli trafikçi bir kafede oturduğu sırda beni görmüş ve vatandaşların bu meslektaşıma bu polis çok sinirli galiba intihar edebilir beyanıyla yanıma gelir ve bana ne oldu gel otur konuşalım der bende kendisine sakinim telefon konuşması bitince gelirim deyip telefonu kapatırım(bu arada ben o meydanda bir öğretmen arkadaşla buluşup çay içmek için gitmiştim öğretmen arkadaş olayın %100 şahidi görgü tanığı ve ben telefonla konuşurken beni takip etmiş çok hararetli konuşuyorum diye) ben meydandan ayrılınca yaklaşık 1-2 dakika geöince trafikçi arkdaş ne hikmetse telsizin mandalına basar ve burda karakolda çalışan ...... şu isimli polis memuru silah çekti buraya nöbetçi amiri gelsin der bir iki defa anons eder olayda ne bir intihar a teşebbüs nede silah çekme eylemi olmadan bu arkadaşın anonsu neticesinde benim silahım birim amirim tarafından emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği 23. madedesi uyarınca
"""“MADDE 23 – Akıl ve ruh sağlığı ile ilgili sağlık raporu idareye intikal ettiğinde idarece 15 inci madde doğrultusunda işlemler yapılır. Birimlerindeki incelemede psikiyatrik hastalıklarda dilim belirtir sağlık kurulu raporunda B,C,D,E dilimi sağlık şartlarını taşıdığı tespit edilen personelin; zati demirbaş tabancası hastalığı düzelip göreve başlayabileceği Daire Başkanlığınca incelenip uygun görülen zamana kadar birim amirince geçici olarak alınıp muhafaza edilir. Bu durumda olan personel hakkında yapılacak işlemler sonuçlanıncaya kadar faal olmayan hizmetlerde sivil olarak çalıştırılır. Ayrıca, varsa diğer ruhsatlı silahlarının da muhafazası için ilgili birimlere konu bildirilir.

Yukarıda belirtilen dilimlere girdiğine dair tespit bulunmasa dahi, intihar girişimi, kendisine veya çevresine zarar verebileceği yönünde tehdit ve eylemlerde bulunma gibi acil ve/veya adli durumlarda ilgilinin zati demirbaş tabancası birim amirince veya olaya müdahale eden emniyet birimlerince de geçici olarak alınıp muhafaza edilir. İlgilinin tam teşekküllü hastaneye sevki yapılır, akıl ve ruh sağlığı yönünden dilim belirtir sağlık kurulu raporu aldırılarak ivedi şekilde Daire Başkanlığına bildirilir. Bu personelle ilgili diğer işlemler bakımından birinci fıkra hükmü uygulanır.

4/12/2004 tarihli ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununda yer alan elkoymaya ilişkin hususlar saklıdır.”

alınarak ertesi günü dokuzeylül üniversitesi hastanesi ruh sağlığı nabilim dalı psikiyatri servisine gönderildim işkence gibi geçen 4 ay boyunca (beni elemk için doktorlar ellerinden geleni yaptılar ben çok şükür sabrettim tüm yapılanlara rağmen silahımı geri aldım) neler çektiğimi bir ben biliyorum bir de Allah .. şimdi o dönem maddi durumum çok kötü olduğu için ne bir idare mahkemesine nede başka bir yere dava açabilecek gücüm yoktu şimdi şikayetçi olmak istiyorum ifitraya uğradığımı düşünüyorum neler yapabilirim. yardımcı olabilirseniz sevinirim