Hepinize iyi günler. 6 Bloklu bir sitede temelden bir daire satın aldık. Sitenin 4 bloğu tamamen bitti ancak diğer iki blok daha devam edecek gibi. Ayrıca çevre düzenlemesi vs. de devam ediyor. Sözleşmemizde proje başlangıcından itibaren 2 yılda biter diyordu ve bu süre 2014 Aralık'ta doldu. O zaman yaptığımız görüşmeden bugüne her ay istediğim miktarda para alıyorum. Ama resmi bir evrakla falan değil, elden veriliyor bu para. Sitenin bitmeyeceği aşikar olduğundan şantiye aboneliklerine başvuruldu ve biz ödeyeceğiz. Taşınsam bile güvenlik, havuz vs gibi sosyal imkanlar olmayacak. İçinden çıkamadığım ;
-Sözleşmeme göre proje 2 yılda bitmez ise teslim tarihine kadar emsal kira bedeli öder diyor. Daireye taşınmam demem teslim aldım demek mi oluyor yoksa yapı kullanım belgesine kadar teslim almamış mı oluyorum ?
-Şu ana kadar almış olduğum kira yardımı taşınırsam kesme hakkı var mı yoksa yardım yapı kullanıma kadar devam mı eder ?
-Yapı kullanım belgesi olmadığından galiba adresimiz de çıkmayacak. O sebepten ceza yesek kim ödeyecek diyorum. Site bu durumdayken adres çıkması mümkün değil mi ? Aranızda bu duruma benzer olaylar yaşayanlarınız vardır diye umuyorum. Teşekkürler.