Herkeze Merhabalar

1999 Yılında Babamı kaybettık.
Babam vefat ettıgı tarıhte Sanayı Sıtesı koparatıfıne uye ıdı.
Babamın vefatından sonra odemelere bız devam edıp dukkanı teslım aldık.(Muthıs zorluklar ıcınde)
Ancak bu Sanayı sıtesının ozellıgı sanayı sıtesının arsasının tamamının satın alınıp yarısına sanayı kuruldu.
Kalan arsalar ılk uyelerın Hakkıydı.
Rahmetlı Babam demırcılık yaptıgından demırcıler kısmından bıze dukkan verıldı.
Babamın vefat ettıgı tarıhte ben 12 kardesım 9 yasındaydı.
Sımdı bu kalan arsaya yenıden sanayı sıtesı kuruluyor ve bızımde buradan hakkımız var.
Babam vefat ettıgınde bız resıt olmadıgımız ıcın uyelık anneme devredılmıs.
Ben 2 yıllık mobılya mezunuyum ve kamuda memur olarak gorev yapıyorum.kardesım 2 yıllık otomatıv mezunudur oda fabrıkada ıscı.
Sımdı bız bu hakkımızdan dogan dukkanın mobılya kısmında olmasını ıstıyoruz zıra demırcıler kısmında mobılya dukkanına yada otomatıv kısmında mobılya dukkanına hem tuzuk hemde esnaf ızın vermez.
Annem olaydan tamamen cekılmek ıstıyor.Yanı ne yaparsanız yapın dıyor.Annemın uyelıgı devam ederse bıze yıne demırcıler kısmından dukkan verıcekler.annem uyelıgını bıze devredecek ancak ben suan esnaf olmadıgım ıcın kooparatıf kabul etmıyor.esnaf odasına kayıtlı olmam yada ıscı ısem mobılyayla ılgılı en az bır yıl sgkmın odenmıs olması sartı falan ıstıyor.bana sozlesmeye gosterdıler sozlesme cevre ve sehırcılık bakanlıgının sozlesmesı
Halen yenı sıtenın kurulumuna baslanmadı.
Ben bu dukkanın mobılyacılar kısmından almam ıcın ne yapmam gereklı.Annem uyelıgını bana devrederse bende koparatıfe dıplomamla basvurmam yeterlı degılmı.