Merhabalar

ilginç bir sorunla karşı karşıyayım.

Motorumun üstünde 2 adet haciz gözüküyor bunlardan biri ödedigim bir borcun hacizi avukatımla görüştügümde harc parasını ödersen hemen düşer ödemezsen yıl sonunda(2014 sonu) düşer demişti ama 5. ay bitti yinede düşmedi

ilk sorum acaba ne zaman düşer yoksa bu harcı ödemek zorunda mıyım ?

ikinci sorum ise şu aracın üstündeki diger borç eski bir iş bankası borcuma ait ve o zaman haciz işlemi yapılmış.(2011 yılında) fakat iş bankası tüm borçlarımı silerek başka bir özel firmaya devretmiştir. Yani benim borcum iş bankasına gözükmüyor haliyle o borcun kapanmış olması gerekiyor. Hacze giden avukatla görüşmek istedigimde ise 2014 yılında vefat ettigini ögrendim ve dosyamı da kimseye devretmemiş haliyle dosya öylece kalmış. Normal şartlarda 6 ay işlem yapılmayan haczin otomatik olarak kalkması gerektigini biliyorum fakat yaklaşık 3 yıldır hiç işlem yapılmamasına ragmen haciz hala üzerinde duruyor.

Bunun için nasıl bir yol izleyebilriim. Mtorun üstündeki hacizi kaldırıp kullanmak istiyorum şuanda onu kaldıramadıgım için trafik otoparkında hacizli olarak duruyor. ve hiç bir işlem yapamadıgım gibi boş yere otopark ücretim de katlanıyor.