+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı HSBC kredi kartı Borcu Ödenmediği için İcra Takibi

3 sene önce HSBC banktan istediğimiz foto koyabileceğiniz design kart başvurusunda bulunmuştum .meslek olarakta ev hanımını işaretlemiştim (erkeğim ) pek inanmasamda çıkacağına, kart başvurusu onaylandı ve daha sonra teslim aldım...
    limiti 600 geçen senede 1000 lira oldu
    6 ay önce asgari ödemesini geciktirdim ve 1 hafta kapalı kaldı. asgarisini ödedikten sonra ise mesaj geldi bilgi güncellemesi yapmadıgınız için kartınız iptal olmuştur diye. Kısa mesajlarıma baktıgımda bilgi güncellemesi istendiğini gördüm. müşteri hizmetlerini aradım bilgi güncellemesini yaparsanız kartınız açılır dendi bende bankaya gidip birkaç imza attım daha sonra defalarca müşteri hizmetlerini aradıgımda kart açılmadı. bende daha sonraki asgari ödemeleri yapmadım
    3 ay ödemeyince de HSBC bankatan hergün aranmaya başlandım en azından asgarisini ödemem gerektiği söylendi bende 2 sene design kart ücretini geri iade etmelerini yoksa 750 lira borcu ödemeyeceğimi söyledim
    şimdide hukuk bürosundan aranmaya başlandım gerçi ben telefonu açmadıgım için konuşamadım. başka şehirdeki annemi aramışlar . 1500 lira borcu oldugu icradan falan bahsetmişler

şimdi ben kart ücretini almadan 750 lira borcumu ödemek istememiştim çünkü bankalardan para almak zor biliyorum borcum varken tahsil etmek daha kolay olabilir diye düşünmüştüm.şimdi hukuk bürosuna devretmişler sanırım
    kayıtlı adresten ayrıldım
    borcu ödemeyi düşünmüyorum. 750 lira borcum 150 lira alacağım vardı 600 lira ödemeyi teklif ettim kabul etmemişlerdi

merak ettiğim ilerde miras hakkım olursa ona icraya verebilirler mi?

bu borcun silinmesi için zaman aşımı var mı (10 sene mesela )

cüzi miktarda turkcell ve telsime (vodafone ) de borcum var ( aslında yok fakat kendilerinin ürettiği 69 ve 500 lira borç bulunmakta)
    bunlarında zamanaşımı süresi oluyor mu?

banka ve telefon şirketleri istediği gibi fatura düzenliyorlar miktar düşük oldugu için mahkemeye de veremiyorum bende ödemiyorum fakat nasıl sonuçlanacak bilmiyorum...

bilgisi olan ve cevap vermek isteyen olursa memnun olurum

Hukuki NET Güncel Haber

HSBC kredi kartı Borcu Ödenmediği için İcra Takibi konulu yargıtay kararı ara
    HSBC kredi kartı Borcu Ödenmediği için İcra Takibi konulu hukuk haber
    Konu baudelaire tarafından (03-05-2015 Saat 07:32:36 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: HSBC kredi kartı Borcu Ödenmediği için İcra Takibi

Alıntı baudelaire rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    3 sene önce HSBC banktan istediğimiz foto koyabileceğiniz design kart başvurusunda bulunmuştum .meslek olarakta ev hanımını işaretlemiştim (erkeğim ) pek inanmasamda çıkacağına, kart başvurusu onaylandı ve daha sonra teslim aldım...
    limiti 600 geçen senede 1000 lira oldu
    6 ay önce asgari ödemesini geciktirdim ve 1 hafta kapalı kaldı. asgarisini ödedikten sonra ise mesaj geldi bilgi güncellemesi yapmadıgınız için kartınız iptal olmuştur diye. Kısa mesajlarıma baktıgımda bilgi güncellemesi istendiğini gördüm. müşteri hizmetlerini aradım bilgi güncellemesini yaparsanız kartınız açılır dendi bende bankaya gidip birkaç imza attım daha sonra defalarca müşteri hizmetlerini aradıgımda kart açılmadı. bende daha sonraki asgari ödemeleri yapmadım
    3 ay ödemeyince de HSBC bankatan hergün aranmaya başlandım en azından asgarisini ödemem gerektiği söylendi bende 2 sene design kart ücretini geri iade etmelerini yoksa 750 lira borcu ödemeyeceğimi söyledim
    şimdide hukuk bürosundan aranmaya başlandım gerçi ben telefonu açmadıgım için konuşamadım. başka şehirdeki annemi aramışlar . 1500 lira borcu oldugu icradan falan bahsetmişler

şimdi ben kart ücretini almadan 750 lira borcumu ödemek istememiştim çünkü bankalardan para almak zor biliyorum borcum varken tahsil etmek daha kolay olabilir diye düşünmüştüm.şimdi hukuk bürosuna devretmişler sanırım
    kayıtlı adresten ayrıldım
    borcu ödemeyi düşünmüyorum. 750 lira borcum 150 lira alacağım vardı 600 lira ödemeyi teklif ettim kabul etmemişlerdi

merak ettiğim ilerde miras hakkım olursa ona icraya verebilirler mi?

bu borcun silinmesi için zaman aşımı var mı (10 sene mesela )

cüzi miktarda turkcell ve telsime (vodafone ) de borcum var ( aslında yok fakat kendilerinin ürettiği 69 ve 500 lira borç bulunmakta)
    bunlarında zamanaşımı süresi oluyor mu?

banka ve telefon şirketleri istediği gibi fatura düzenliyorlar miktar düşük oldugu için mahkemeye de veremiyorum bende ödemiyorum fakat nasıl sonuçlanacak bilmiyorum...

bilgisi olan ve cevap vermek isteyen olursa memnun olurum
    Kullanıp ödemesini yapmadığınız , yani borçlu olduğunuz bir kredi kartı var, ödemediğinizde elbette icra takibi yapılabilir ( hiç şüpheniz olmasın yapılacaktır da)
    Banka veya borcu devralan firma ödeme isteğini ve icra takiplerini yazılı olarak yapacak, siz ise kart ücreti isteğinizi sözlü olarak dile getiriyorsunuz. Üstelik artık borcunuz bankaya değil bir başkasına.
    Kart ücreti iadesini yazılı olarak bankadan talep etmeniz , ödenmezse tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekir.

Zamanaşımı süresi 10 yıl, ancak bu süre içinde yapılan her takip işlemi 10 yılı yeniden başlatır.
    Miras veya başka bir yolla bir kazanımınız olduğunda, bunu tesbit etmeleri durumunda haciz edilebilir elbette.

Ödemek istememeniz sadece borcunuzu arttırır, sizi ödemekten kurtarmaz.

Nerede
    iskenderun
    İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Zaman aşımı felan yok. 10 yıl dendiğine bakmayın. Sürekli yeniden başlatırlar o 10 yılı.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu borcu ödememe ihtimaliniz şu şekilde var.

Ölene kadar, tüm hayatınız boyunca hiç bir resmi geliriniz olmayacak, üzerinize ev, araba, taşınır taşınmaz hiç bir mal hiç bir şekilde olmayacak, banka hesabınızda hiç bir zaman hiç bir şekilde 1 kuruş olmayacak, hiç bir bankacılık işlemi ve kredi kartı vs. söz konusu olmayacak, miras yoluyla dahi üzerinize tüm hayatınız boyunca hiç bir şey geçmeyecek.Borcun zaman aşımı teorikte 10 yıl olsa da yapılan her işlem bu 10 seneyi yeniden başlatacağı için borca dair 2 kontrol bile bu zamanı 30 seneye çıkarır ki buda pratikte zaman aşımı olmadığı sonucunu çıkarıyor.

Tabi ödemeyip işi kalacak mirasa kadar taşırsanız 1000 TL civarı bir borç masrafı faizi avukatlık ücretleriyle yıllar sonra 10'a katlamış bir şekilde karşınıza çıkacaktır.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu borcu ödememe ihtimaliniz şu şekilde var.

Ölene kadar, tüm hayatınız boyunca hiç bir resmi geliriniz olmayacak, üzerinize ev, araba, taşınır taşınmaz hiç bir mal hiç bir şekilde olmayacak, banka hesabınızda hiç bir zaman hiç bir şekilde 1 kuruş olmayacak, hiç bir bankacılık işlemi ve kredi kartı vs. söz konusu olmayacak, miras yoluyla dahi üzerinize tüm hayatınız boyunca hiç bir şey geçmeyecek.Borcun zaman aşımı teorikte 10 yıl olsa da yapılan her işlem bu 10 seneyi yeniden başlatacağı için borca dair 2 kontrol bile bu zamanı 30 seneye çıkarır ki buda pratikte zaman aşımı olmadığı sonucunu çıkarıyor.

Tabi ödemeyip işi kalacak mirasa kadar taşırsanız 1000 TL civarı bir borç masrafı faizi avukatlık ücretleriyle yıllar sonra 10'a katlamış bir şekilde karşınıza çıkacaktır.
    Ola ki ödeyemeden vefat ederseniz, arkanızda mirasçınız olmamasına da dikkat edin, sizden alamadıkları borcunuzu onlardan tahsil etmeye de çalışabilirler.

Nerede
    iskenderun
    İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Erdoğan Bey

Borçlunun yakınları borçlu vefat ettikten sonra yasal süre içinde mirası redderlerse borçtan kurtulabilirler mi?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı tercuman2010 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Erdoğan Bey

Borçlunun yakınları borçlu vefat ettikten sonra yasal süre içinde mirası redderlerse borçtan kurtulabilirler mi?

Kurtulabiliyorlarmış >>> https://www.hukuki.net/showthread.php...592#post542592

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kullanıp ödemesini yapmadığınız , yani borçlu olduğunuz bir kredi kartı var, ödemediğinizde elbette icra takibi yapılabilir ( hiç şüpheniz olmasın yapılacaktır da)
    Banka veya borcu devralan firma ödeme isteğini ve icra takiplerini yazılı olarak yapacak, siz ise kart ücreti isteğinizi sözlü olarak dile getiriyorsunuz. Üstelik artık borcunuz bankaya değil bir başkasına.
    Kart ücreti iadesini yazılı olarak bankadan talep etmeniz , ödenmezse tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekir.

Zamanaşımı süresi 10 yıl, ancak bu süre içinde yapılan her takip işlemi 10 yılı yeniden başlatır.
    Miras veya başka bir yolla bir kazanımınız olduğunda, bunu tesbit etmeleri durumunda haciz edilebilir elbette.

Ödemek istememeniz sadece borcunuzu arttırır, sizi ödemekten kurtarmaz.
    banka da zaten ilk başta sabah 8lerde telefon ederek yani rahatsız ederek ve tehdit ederek ücreti ödememi istedi (yani yazılı değil ) bende kredi kartı ücretini ( yatgıtay kararına istinaden ) ücreti istedim ... daha sonra belki yazılı istemiş olabilirler -o adreste değildim artık-
    benim meselem ücretin miktarında değil ben 150 lira için mahkemeye gitmek zorundayım ama banka alacağı için icradan tahsil etme hakkı olması. bankada mahkemeye gitsin ben kendimi savunayım mahkeme ne karar verirse borcum varsa ödeyeyim ... bankanın haksız yere kartımı iptal ettiğini ve bende mağduriyet oluşturduğunu düşünüyorum... Ayrıca bankanın mahkemeye gitmeden icraya gitmesinin haksızlık yarattığını yargıyayda öngörmüşki aşağıdaki haberde durum anlatılmış.sizlerde geçen ayki haberi yeni göreceksiniz sanırım ben bugün haberlerde izledim... ayrıca bu forumun şirketlerin çalıştıgı hukuk büroların avukatlığını bıraksa iyi olur diye düşünüyorum
    haberin linki: http://www.radikal.com.tr/ekonomi/33...ayacak-1341733
    Konu baudelaire tarafından (17-05-2015 Saat 04:03:40 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

benim meselem ücretin miktarında değil ben 150 lira için mahkemeye gitmek zorundayım ama banka alacağı için icradan tahsil etme hakkı olması. bankada mahkemeye gitsin ben kendimi savunayım mahkeme ne karar verirse borcum varsa ödeyeyim ...
    Bankanın doğrudan icra yoluna başvurabilmesine imkan tanıyan , banka ile aranızda imzalamış olduğunuz kredi kartı kullanım sözleşmesine göre size verilen kredi kartını kullanarak bankaya karşı borçlanmış olmanız ve borcunuzu belirtilen şekilde ödememiş / ödememekte direnmiş olmanızdır.
    Sizin kart aidat bedeli içinse elinizde sadece örnekler var, bankanızın, diğerleri kart ücretlerini ödüyor diye size aidat ücretini ödeme zorunluluğu yok, bu zorunluluk ancak siz tüketici hakem heyetine başvurup, kart ücretinin size iade edilmesi gerektiğine dair kararla bankaya başvurduğunuzda doğuyor.

... ayrıca bu forumun şirketlerin çalıştıgı hukuk büroların avukatlığını bıraksa iyi olur diye düşünüyorum[/url]
    Bu şekildeki yanlış, gereksiz düşüncelere girmek yerine, şapkanızı önüne koyup,
    acaba ben bu kredi kartımı ödememekte ısrar edersem ne kaykaybederim, ne kazanırım diye bir düşünün daha iyi olur sizin için inanın.

Nerede
    iskenderun
    İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kart aidatı adı altında hizmet vermeden para alan bankalar hiç bir zaman masum olamaz.
    Meclisten ''kart aidatı veya başka adlarla tüketiciden avanta para alınamaz'' şeklinde yasa geçirilseydi tüketici kurtulurdu. Bu konuda suçlu mahkemeler değil.

HSBC bank kredi kartı konusunda sözleşmeye '' ilk 3 yıl kart aidatı alınmaz '' şeklinde maddeler koyuyor. Hakem heyetine gitsenizde kaybedersiniz.

Üzerinizde herhangi bir ev, mağaza gibi bir şey yoksa ödemeyin parayı. 10-15 yıl geçince ne verirseniz onu kabul ederler.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hsbc borcu olanlar

hsbc icra takip

http:www.hukuki.netshowthread.php121002-HSBC-kredi-karti-Borcu-odenmedigi-icin-icra-Takibi

hsbc bank icra

hsbc kredi kartı sözleşmesi maddeleri

hsbc icra takibi

kredi kartı icra takibiwadofon ve turceel borcum var ödemezsem zaman aşımı varmıhsbc yasal takiphcbc ödenmemiş kredi kart kredi icra takibihsbcbanka icra islemleribanka borcu icraodenmeyen borclar icin icrakredik karti borcu silindimi 2016hsbc icrabanka alacak takip servisi www.hukuki.netbanka icraya verirse ne olurhsbc borclari ne olduhscb takipteki kredi kartihsbc kac tl ye kadar icra baslarhsbc hekem heyeti icrahsbc kredi kart borclari silindihsbc kredi kartı mahkeme
Forum