+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 20´e kadar toplam 20 ileti bulundu.
    Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hukuk Bürosuna Dolandırıcılık Davası Nasıl Açılabilir ?

Alıntı saliverdim rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sorunuza yanıt olarak Vodafone bildirmemiş diyebilirim çünkü vodafone borcunuz yok diyor zaten.Vodafone ile ilgili bir problemim yok.Vodafone bana herhangi bir sms,bildiri yada herhangi birşey de göndermedi.Hatta ben aramasam aramıcaklar çünkü borcum yok ve ispatlı artık makbuzumda mevcut.

Bu durumdan sonra yapmak istediğmi eylemleri oynamak olarak tanımlamanız beni üzdü fakat ben bir vatandaşın hakkını araması olarak yorumluyorum izlinizle.Keyfe keder bir büronun insanlara bunu yollamasının suç olmasını gerektiğini düşünüyorum.
    Ya ben unutmuş olsaydım ödemiş olduğum borcu ve yeniden ödeseydim ? 2 kez ödenmiş olan haksız para olmuş olacaktı.Bu suç değil mi ? bir faturayı 2 kez ödetmek veya ödetmeye teşebüss ettirmek suç değil mi ? Kim bilir ödediğini unutan,durumdan korkup araştırmayan ,veya yaşlı bazı insanlar kimler kimler para ödedi bu hukuk bürosuna.Hukuk buna haksız kazanç demiyor mu ve bu bir dolandırıcılık değil mi ?

Sormak istediğim,"Sizin ellerindeki evraklara göre hareket ediyorlar" dediğiniz dosyanın adını bilmek ve vatandaş olarak ne sormalıyım ne istemeliyim avuklatlık bürsoundan bunu öğrenmek istiyorum.

Pek seçenek kalmıyor;
    1-Ya Hatalı bir evrakları var ellerinde (bu hatadan dolayı dava açmak isterim hata bana ait değil veya personel hatası)

2-Hukuk bürosu görevi kötüye kullanıyor ve telefonda bana kütüğüme kadar sayabilen avukat en olması gereken bişeyi bilmiyor oda borcun ödenip ödenmediği.

Durum 2.si gibiyse yorumu zaten size bırakıyorum.Farklı bir seçenek varsa bilmeyi çok isterim.
    Fantazi yapıyorsunuz,
    bugün ben bile size bir icra takibi başlatabilirim, bunun için herhangi bir belge sunmam da gerekmiyor takibi başlatmak için, icra dairesine gidip şu kişinin bana şu kadar borcu var ödemiyor icra takibi başlatmak istiyorum demem yeterli. İcra dairesi bu isteğimi yerine getirir, size ödeme emri gönderir, önünüzde 2 seçenek var bu durumda;
    ya bu da neymiş ben bu adamı tanımam etmem, borcum da yok diye kendi kendinize etrafınızdakilere söyler geçersiniz, yada icra dairesinden gelen o ödeme emrine yazılı olarak itiraz edersiniz benim böyle bir borcum bulunmamaktadır diye.
    Ha siz icra dairesinden gelen o yazıya gerektiği gibi itiraz etmezseniz, o borç üstünüze kalır, önce ödemek zorunda kalırsınız, sonrasında da bana haksız yere ödediğiniz o parayı alabilmek için davalarla uğraşırsınız.

Makbuzum da var diyorsunuz, ben de diyorum ki sizdeki o makbuz sizden o borca istinaden ödeme yapmanızı isteyen kişide yok ki istiyor ödeme yapmanızı.
    Kolay yol, arkadaş bana o borcun neye istinaden olduğunu söyleyin hangi tarih-tutar ne diye sorarsınız,a ynı borçsa; buyrun ben o borcu ödedim , bu da ödeme belgem der kurtulursunuz.

Vodafon o büroya bir borç bildirmemiş olsa kalkıp sizden geçmiş tarihli bir borcu bilebilme şansları olmadan istemeleri mümkün değil. Borcun var öde diyeni de bu ülkede dava etme şansınız yok.

Takdir sizin, ama ben olsaydım oödeme belgesini ilgili büroya ulaştırıp , kurtulurdum o derdi düşünmekten.

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuk Bürosuna Dolandırıcılık Davası Nasıl Açılabilir ? konulu yargıtay kararı ara
    Hukuk Bürosuna Dolandırıcılık Davası Nasıl Açılabilir ? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    iskenderun
    İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yerinizde olsam Şikayet var sitesine bu durumu yazardım. Vodofon orada detaylı şekilde inceleyip dönerler size.
    Yazdıklarınızdan bana suçlu vodofon gibi geldi.
    Vodafon bunun hesabını size vermeli.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Fantazi yapıyorsunuz,
    bugün ben bile size bir icra takibi başlatabilirim, bunun için herhangi bir belge sunmam da gerekmiyor takibi başlatmak için, icra dairesine gidip şu kişinin bana şu kadar borcu var ödemiyor icra takibi başlatmak istiyorum demem yeterli. İcra dairesi bu isteğimi yerine getirir, size ödeme emri gönderir, önünüzde 2 seçenek var bu durumda;
    ya bu da neymiş ben bu adamı tanımam etmem, borcum da yok diye kendi kendinize etrafınızdakilere söyler geçersiniz, yada icra dairesinden gelen o ödeme emrine yazılı olarak itiraz edersiniz benim böyle bir borcum bulunmamaktadır diye.
    Ha siz icra dairesinden gelen o yazıya gerektiği gibi itiraz etmezseniz, o borç üstünüze kalır, önce ödemek zorunda kalırsınız, sonrasında da bana haksız yere ödediğiniz o parayı alabilmek için davalarla uğraşırsınız.

Makbuzum da var diyorsunuz, ben de diyorum ki sizdeki o makbuz sizden o borca istinaden ödeme yapmanızı isteyen kişide yok ki istiyor ödeme yapmanızı.
    Kolay yol, arkadaş bana o borcun neye istinaden olduğunu söyleyin hangi tarih-tutar ne diye sorarsınız,a ynı borçsa; buyrun ben o borcu ödedim , bu da ödeme belgem der kurtulursunuz.

Vodafon o büroya bir borç bildirmemiş olsa kalkıp sizden geçmiş tarihli bir borcu bilebilme şansları olmadan istemeleri mümkün değil. Borcun var öde diyeni de bu ülkede dava etme şansınız yok.

Takdir sizin, ama ben olsaydım oödeme belgesini ilgili büroya ulaştırıp , kurtulurdum o derdi düşünmekten.
    Sorunda burda zaten siz bana icra takibi tabiki başlatabilirsiniz (haksız yere) diymi borcum yok nasılsa.işte bu kısmı anlamak istiyordum.itiraz ettim dekontumuda gösterdim şimdi ise dava açmak istiyorum.Sizin verdiğiniz örnekle yola çıktım haksız yere yapmış olduğunuzu ispatladık dekontumla şimdi ben dava açamıyor muyum zamanımı aldı ve dolandırmak istedi düşüncesiyle.
    Nitekim ya dekont ya haciz demişti avukat bana telefonda 10 yıl öncesinin...
    ve tekrar söylemek istiyorum borcumu unutsaydım ödediğimi veya bir yaşlı olsaydım tekrar ödeticeklerdi buna sebep olan suçlu değil mi haksız kazanç var ortada ?

- - - Updated - - -

Borçlar hukukunda (kurumlar için) avukatların dava açmadan önce,dava açılacak kişinin borcu olduğunu dair bir belgesi olma zorunluluğu yok mu?

Yani ben vodafone sahibi olsam ve kurmumun avukatlık bürosuna "tüm abonelerimie haciz öncesi uzlaşı makbuzu gönderin" "hepsine 5 yıl öncesi ayların ödenemediğini belirtin" destem bu bir suç değil diymi ? sizin benim için verdiğiniz örnekten türettim.

30 milyon kişiye haciz öncesi mektup göderilir ve 10000 kişi öderse milyarlar yapar makbuzunu gösteren kurtulur gösteremeyen öder nasılsa dava açamaz kuruma hiç bir zararda gelmez yanlışmı anlıyorum?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

30 milyon kişiye rastgele icra gönderirseniz orayı yıkarlar, yanı yıkarlar demiyorum öbür anlamıyla yıkarlar diyorum.Sn Yöneticimiz size uzun uzun açıklamış.Daha fazla zorlamanın ya şöyle yapsalar ya böyle yapsalar demenin bir alemi yok.Borcunuz var diyene buyurun makbuzum der çıkarsınız.Onun dışında maddi manevi tazminat davası açayım bu kişileri dolandırıcılıktan 5 sene hapis yatırayım demek yukarıda yazıldığı gibi fanteziden başka bir şey değil.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    30 milyon kişiye rastgele icra gönderirseniz orayı yıkarlar, yanı yıkarlar demiyorum öbür anlamıyla yıkarlar diyorum.Sn Yöneticimiz size uzun uzun açıklamış.Daha fazla zorlamanın ya şöyle yapsalar ya böyle yapsalar demenin bir alemi yok.Borcunuz var diyene buyurun makbuzum der çıkarsınız.Onun dışında maddi manevi tazminat davası açayım bu kişileri dolandırıcılıktan 5 sene hapis yatırayım demek yukarıda yazıldığı gibi fanteziden başka bir şey değil.
    30 milyon değil 1 kişiye yapıldı fark bu.Peki Teşekkür ederim.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz o borcu ödemis oldugunuza dair belgeyi alıp ilgili büroya ilettiniz ama buna ragmen odeme yapmaniz mi isteniyor?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Siz o borcu ödemis oldugunuza dair belgeyi alıp ilgili büroya ilettiniz ama buna ragmen odeme yapmaniz mi isteniyor?
    hayır hiç birşey iletmedim.iletmemi isteyende olmadı.soru şu: borcum olmadığı halde haciz öncesi uzlaşı kapıdı geldi.
    buda yetmiyormu gibi aradım ve benim borcum yok dedim,vodafonede böyle diyor dedim yinede haciz işlemi başlıcaktır dedi ve bir iban no verdi.

şimdi dünyada sadece bana gelmediğine göre bu,demekki ödeyenlerde oluyor,unutan,korkan yada herneyse,bu haksız kazanç değil mi 1.sorum bu 2.si ise,elinde hiç bir evrak belge olmadan bir avukat kendi kaşesini basarak hacize geliyoruz deme yetkisine sahip mi ?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı saliverdim rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    şimdi dünyada sadece bana gelmediğine göre bu,demekki ödeyenlerde oluyor,unutan,korkan yada herneyse,bu haksız kazanç değil mi 1.sorum bu 2.si ise,elinde hiç bir evrak belge olmadan bir avukat kendi kaşesini basarak hacize geliyoruz deme yetkisine sahip mi ?
    1.sorunuz, ortada hukuk bürosuna henuz ödemiş olduğunuz bir şey olmadığına göre, oluşmuş bir haksız kazanç ta yok.
    2.sorunuz, hukuk bürosunun tek elinde olmayan evrak belge her neyse , sizin o borcu ödediğinize dair belge. O belge olsa zaten size ulaşmak için bir çaba harcamayacak.

Avukatın elinde ne tür belge var siz bilmiyorsunuz, sizin elinizde ne tür belge var avukat bilmiyor, ama avukatın elinde vodafon dan gelmiş bir dosya var ki, size şu firmaya şu kadar borcunuz var gelin ödeyin diyebiliyor.
    Seçtiğiniz nick te bu konuyla alakalı sanırım, salıverin gitsin diyemiyorum ama sizin paşa gönlünüz bilir.
    Bir gün maaşınıza haciz yoluyla kesintiyle elinizde ödediğinize dair belgesi olan eski kapanmış bir borcu tekrar ödemeye başlayıverirsiniz. Bunun adı da haksız kazanç olmaz emin olun.
    Sonra o kesintiyi durdurmak ve yapılan kesintileri geri alabilmek için uğraşmak zorunda kalan sadece siz olursunuz, siz çaba harcamadıkça başka da hiç kimse o kesintilerin olmaması için veya geri vermek için '' kılını kıpırdatmaz'' bilginize.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    199
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hukuk Bürosu olduğundan emin misiniz orasının ? Emin değilsenize yeni dolandırıcılık yöntemleri olabilir kendisini hakim savcı polis diye tanıtanların yanında hukuk bürosu avukatı olarak da tanıtanlar olabilir arandığınız numarayı polise bildirin bir araştırma yapsınlar eğer sizin gibi onlarca kişiyi aramışlarsa ve onlarca şikayet gitmişse zaten emniyet onlara bir güzellik yapar eğer işin içinde dolandırıcılık varsa. Yoksa zaten Erdoğan Bey çok güzel yazmış olay yanlışlık ya da bir hata üzerine olmuştur.Dolandırıcılık olarak nitelemek yanlış olabilir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gelen bir evrak var haciz öncesi uzlaşma çağrısı adında. Sadece bir telefon araması değil durum sn.sedat35

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Erba hukuk

dolandirilcilik davanasil acilir

asc hukuk

kredi borcu dolandiriciligi hukuk burosu

avukatlik burosundan arayarak dolandiricilikdolandiricilikta tazminat davasiyasal takip burosu maslakasc hukuk mesajerba hukuk neredeerba hukuk sahibihukuk burosuna dava acmakerba hukuk burosuistanbul ebra hukukyasal işlem takip bürosu dolandırıcılıkdolandiricilik davasina donusebilir mi icraasc hukuk burosunun baktigi davalardolandiricilik davasini kimler acartazminat davası nasıl açılırhukuk bürosu dolandırıcılığıdolandirici ya tazminat davasiasc hukuk yorumhukuk burosundan banka borcu dolandiricilikvodafone usulsuz abonesinden nasil kurtuluravikatlik burosu dolandiricilikvodofoneye borcunuz var acil bizi arayin mesaji
Forum