Merhaba. 2 gün önce oğlum bir sürücü kursuna kaydoldu. Sözleşme imzaladık. Evrakları verdik. Ancak kurs parasını veya herhangi bir ücreti henüz ödemedik. Kursu şimdi almamaya karar verdik. Kurs yetkilileri, onay aldıklarını ve oğlumu gruba yazdıklarını ilettiler. Cayma dilekçesi yazarak kaydın silinmesi talebinde bulunmamı ve teorik ders ücreti olan 700 TL civarı parayı yine de ödemem gerektiğini söylediler. Daha teorik dersleri almadan ücret talep ettiler. Bunun sözleşmede yazdığını söylediler. İlçe Eğitim müdürlüğünü aradım ve bu kimlik no da herhangi bir kayıt olmadığını söylediler, henüz onay olmadığını söylediler. Kurs burada doğru söylemiyor bu durumda. Kurs direksiyon eğitimini 10.5 saat vereceklerini ve her dersin 3 saat, artı 1.5 saat olduğunu söylediler. Oysa Sürücü kursları yönetmeliğinde en az 14 saat ve her dersin 2 saati geçmemesi belirtilmiş. Kurs yönetmeliğe aykırı hareket ediyor. Alo 175 i aradım. Sözleşme hükümlerine uymam gerektiğini söylediler. O zaman yönetmeliğin ne anlamı var? Şimdi Tüketici Hakları Kanununa göre 7 gün içinde, içeriği ne olursa olsun, herhangi bir ödeme yapmadan cayma hakkımın olduğunu biliyordum. Bu konuda acil hukuki bir yardım rica ediyorum. Teşekkürler.