Forumda arama yaptım ama sormak istediğim soruya cevap bulamadım, umarım doğru yere açmışımdır konuyu.

Dün gece 03.00 sularında evimize hırsız girdi ve annemin çantasını ve evde bulunan bir telefonu alıp gitti,
annemin çantasında bulunan tüm kredi kartlarını almış, içlerinden birinin de şifresini (annemin şifreyi çantasında taşımasından dolayı ) kullanarak 04.03 de bir bankadan 400 YTL çekmiş, polis geldi ifade verdim parmak izi tespit edilemedi, sabah bankaya gittiğimizde bankadaki müdüründe tanıdık olmasından dolayı hemen şahışların görüntülerini gördük allahdan kayıt altına alınmış. Polislerde bankaya müracat ederek cd kaydını istemişler sanırım 3 güne kadar geliyorlarmış.

olayı size kısaca anlattım asıl sormak istediğim sizlere şu ;

Bu adamların, Polisin söylediği lafa dayanarak biz yakaliyoruz savcılık arka kapıdan çıkarıyor, belkide bu hırsızı 20 kere yakalamışızdır. Bu adamların cezalarını çekmesi için ne yapmam hangi yolu izlemem lazım, şayet yakalanırlarsa neler yapmalıyım. Acaba beni mahkeme çağırdıklarında gitmesem mahkeme devamlı ileri tarihe ertelense adamlar daha çok mu yatarlar.
Lütfen bu konuda yardımlarınızı bekliyorum yoksa çok kişinin daha canı yanacak, allahdan mal gitti canımızada birşey olabilirdi,Banka müdürü bugün polislerden birinin şahsı tanıdığını sandığı hapisden kaçtığını falan söylemiş. ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum ama sizden bana/benim gibi mağdurlara bir yol göstermenizi diliyorumü

Şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin ...