selamlar.
asliye ticaret mahkemesinde açtığım tazminat davası 2.5 sene sonunda inşallah şubatta sonuçlanıcak.
aslında eylülde sonuçlanıcaktı ama aktüer %15,2 lik sürekli iş göremezlik oranım yokmuş gibi 0 tl hesaplamış. itiraz ettik başka bir aktüere hesaplanmasını istedik mahkeme 3 ay attı. yeni aktüerde eksik hesaplamış. avukatım ben aktüerle görüştüm hatasını kabul etti dedi ve tekrar hesaplayıp ek rapor oluşturup mahkemeye göndermiş.
adliyeden aktüer raporunun fotokopisini aldım. raporda;
- geçici iş göremezlik oranı 3 ay üzerinden hesaplanmış, ama benim 8 ay geçici iş göremezlik raporum vardı.
- bu hesaplanmayan 5 ayın tazminatta bir etkisi olur mu?
- ben Sgk'dan raporluyken 8 ay rapor parası aldım. ama Sgk'ya yazı yazılmış ve Sgk mahkemeye ve aktüere sadece 3 aylık rapor parası aldığımı yazmışlar. ben Sgk'nın sitesinden ve e-devletten 8 ay aldığım görebiliyorum ama ne hikmetse asıl görmesi gerekenler görmüyor. ayrıca ben 3 ay için 1.947 tl almıştım. am aktüer sgk'dan 2.250 tl aldığımı yazıp bu parayı tazminatımdan kesmiş.
- 3 aylık iş göremezlik için 2.250 tl gelir kaybı hesaplamış. ama rapor parasını tazminattan kestiği için 2280 tl olarak benden kesiliyor (1.947 tl almama rağmen 2280 kesiliyor)
2-) kaza sırasında yaşım 25 idi, ama aktüer; raporunda 20 olarak hesaplamış. hemde gözgöre göre. (raporda davacı 1987 doğumlu olup, 2012 de meydana gelen kazada yaşı 20 yıl 5 ay 18 gündür 20 olarak hesaplanacaktır yazıyor.) saymayıda bilmiyolar galiba.
3-) duruşma 12 şubatta, 3 defa aktüer hesaplaması yapıldı. duruşma tarihine kadar birşey yapılabilir mi?
BEN BUNLARI AYNEN AVUKATA SÖYLEDİM, AMA AVUKATIM 3 DEFA HESAPLANDI FAZLADA KURCALAMAYALIM HESAPLANAN MİKTAR FENA DEĞİL DEDİ.
konu hakkında bilgisi olanlardan yardımlarını rica ediyorum. saygılar...