İyi akşamlar değerli Hukukçular.
Derdimi şöyle özetliyeyim. İdare tarafından tarafıma hiç bir dayanağı bulunmayan 2 yıl düşük sicil notu verildiğini bilgi edinme yoluyla öğrendim, her iki sicil notu ( 2008 ve 2009 yılı ) hakkında idare mahkemesine dava açtım ve 2010 yılı Ekim ayında kazandım. 2009 yılı için verilen iptal kararına idare itiraz etmedi. 2008 yılı sicil notu için zaman aşımından dolayı Danıştay' a itirazda bulundu. amaç 2008 yılı sicil notu için verilen davanın iptali durumunda 2009 yılı için verilen iptal kararını da geçersiz kılınacaktı. Danıştay' dan idare mahkemesinin kararının yerinde olduğu sonucu çıktı. bana tebliğ edildiği anda tazminat davası açtım. İdare 2008 yılı sicil notu için itiraz ettiği için, 2009 yılı sicil notu ile ilgili dava kesinleştiği halde Danıştay' a gönderilen diğer davanın iptali durumunda hükümsüz kalabileceğini düşünerek Tazminat davası açmamıştım. Diğer davanın da kesinleşmesi üzerine hem 2008 yılı için hemde 2010 yılı Kasım ayında kazandığım 2009 yılı için 2 ayrı tazminat davasını İdare Mahkemesinde açtım. 2009 yılı sicil notu iptali için açtığım ve 2010 yılı Kasım ayında karara bağlanan davam idare mahkemesince zaman aşımı dolayısıyla reddedildi.
SORUM: Kasım 2010 yılında karara bağlanan davamda zaman aşımı süresi olmuş mu?
Bu davamı, bağlayıcı diğer davayı ( Yukarıda altı çizili belirtilen nedenden dolayı ) tazminat davasını açma süremin uzamasına sebep olarak göstermem durumunda zaman aşımı kararı verilen tazminat davasına etkisi olur mu? yani dava kabul görür mü?
Tam Yargı davalarında en üst zaman aşımı süresi 5 yıl değilmidir?
Benim açtığım tazminat davası tam yargı davası değilmidir?
Bu davamda tazminat adına tüm hukuki yollarım kapanmışmıdır?

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum ve değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum...