Arkadaşlar kolay gelsin. Biz 3 kardeşiz. Kırklarelide 2 ayrı köyde toplam 200 dönüm kadar arazimiz var. Geçtiğimiz dönemde annemizi kaybetmemiz sonucu veraset işlerini hallederken bütün tapuları çıkardım. şuan elimde 33 adet tapu var bu tapuların bir kısmı düzorman köyü bir kısmı kızılcıkdere köyünde, kızılcıkdere de bulunan arazilerde yıllardır çiftçilik yapmaktayım ancak tapuda araziler 5/8, 1/2 ve TAM olarak gözüküyor. ayrıca düz ormanda ki arazilerin tapularında da 9 varis gözükmekte bu varislerin çoğu vefat etmiş çocuklara, torunlara kalmış. şunuda belirtmek isterim düz orman köyünde ki arazilerimiz aslında 300 dönüm kadardı sadece o köyde 300 dönüm arazi vardı ancak varis sayısı yine çok olduğundan ve kimsenin ilgilenmemesinden anladığım kadarıyla orman ve 2b olarak devlete kaldı bize hiç bir haber verilmedi. neyse lafı uzatmaya gerek yok. Şimdi bu kalan 200 dönüm arazinin de yıllar içerisinde heba olmaması için tek tapuya çevirmek istiyorum maliklerin çoğunu tanımıyorum ztn nerededirler ne iş yaparlar bilmiyorum arazileri olduklarından haberleri dahi yok büyük ihtimal. Ailede çiftçilik yapan, arazileri işleyen çiftçi belgesi olan da sadece benim. Yeni tarla kanunu az çok biliyorum.Tarlalar bölünmeyecek çiftçiliği kim yapıyorsa alma hakkı onda olacak diye anlatılıyor. Bende şöyle bir yol izlemeye karar verdim. Abim bu arazilerin satışı için izale i şuyu davası açsa, ben devletin belirlediği rakamlar üzerinden bu arazileri üzerime alabilirmiyim.Yoksa açık arttırmaya mı çıkar az çok bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler