+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.

Konu: Kocam benden bosanmak istiyor.

Kocam benden bosanmak istiyor. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kocam benden bosanmak istiyor.

Merhaba 1 yilik evliyim, eşim askeri personel oldugu icin gorev yaptigi yer ev kuramayacagimiz dogu bolgesinde bir yer. Tayin cikmasina 7 8 ay var, ev kurmadik kayinvalidemde kaliyordum. Ama cok buyuk kavgalar oldu anladamadik bende ailemle kaliyorum. Ama sebeplerimde var. Annem yeni bypass oldu hasta babam ise yurt disina gidip geliyor. Hem ailem esimin işinede yakin mesafede, ara sira yaninads gidebiliyorum. Ama esim burda durmami istemiyor. Bende kayinvalidemle kalamiyorum, esim bana evde kurmuyor. Ve bosanmak istedigini soyledi, kartlarimi iptal etti maas kartini vs. Bana para gondermemekle,bosanmakla tehtit ediyor. Kaynanamla cok kavga ettik cok sorunlar oldu oraya gidemem ve huzurlu deilim. Orada kaldiim sure boyunca zayifladim stresten saclarim dokuldu. Ama esim anlamiyor beni dinlemek zorundasin diyor. Annesinin evinde kalmak zorundamiyim. Esimle Ortak bir evimiz henuz yok. Tayin bekliyoruz. Esim Haklimi ? Ben mutlu olmadigim surekli kavga ettigim bir ortamda yasamak zorundamiyim.?

Hukuki NET Güncel Haber

Kocam benden bosanmak istiyor. konulu yargıtay kararı ara
    Kocam benden bosanmak istiyor. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kocam benden bosanmak istiyor.

Kesinlikle zorunda değilsiniz.Size ev kurmayıp kendi ailenizle yaşamamanızı, ailenizi ikinci plana atıp anlaşamamanıza rağmen ailesiyle yaşamanızı istiyorsa çok çok büyük bir fedakarlık istiyor demektir.Bunu yapmıyorsunuz diye de sizi tehdit etmeye ve mağdur bırakmaya(sağlık ve parasal yönden) hiç hakkı yok.Sanırım yasaları da çok iyi bilmediğinden sizi bu konuda tehdit etmekten de geri durmuyor.Eğer iş boşanmaya gelirse çok yüksek ihtimal haklı taraf olacaksınız.Takılar(zaten düğünde takılan tüm takılar ne olursa olsun kadının malıdır), yüklü nafaka ve tazminatlarla karşılaşacaktır.Siz gene evliliğinizi kurtarma adına elinizden geleni yapın ancak bu duruma istemediğiniz sürece zorla katlanmak ve sonunda da mağdur olmak gibi bir kıstasın içinde olmadığınız bence aklınızın bir köşesinde olsun.Esenlikle..

Nerede
    Erzurum
    İletiler
    470
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bence Ailen için yuvanı bozma.
    Senin baban anneni düşünmeden yurt dışına gidiyor başınada seni bırakıyor. Yarın onlar gidecek eşin baki kalacak.
    Para göndermemesi , yada sıkıntı yaşamanız tayin çıkana kadar. Tayin çıktığında bu sorunda kalmıyacak.
    Yarın yüzyüze bakacaksınız.
    Şimdi annemin yanında kimse yok deme. Sen gittiğinde baban mecbur yurtdışına gitmeyip oturacak annenin başında.

Sen artık evlisin. Eşinle kavga veya eşinin sani dövmesi sövmesi yada saçlarının dökülmesini olumlu karşılamıyorum.
    ama dediğim gibi beklenen tarih belli en fazla 6 veya 7 ay.
    Yıkıcı değil yapıcı olmayı düşünün.
    eee
    farzedelim verdin mahkemeye
    %1500 hakim seni haklı buldu.
    Ayrıldınız. Annen iyi oldu sağlığına kavuştu. En fazla 10 yıl daha yaşar (Tabi allah bilir)
    Ya sonra ? Sen dul ve sahipsiz kalacaksın.

Kardeşin öyle taktikler alırsınki buradan fakat dediğim gibi
    Yıkıcı değil yapıcı ol.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Inci34 ben kocan buralarda hak ariyosun bende sana isik tutatayim yorum yapan av. Arkadaslara simdiden tesekkur ederim aile buyuklerimizden bulamadigimiz hak hukuku burada ariyor esim bende ona eslik edecegim.
    Seninle dogum gunu o gece tanistigimizda sen elimden tuttun ve asik oldugunu soyledin ben ayni duygular icerisindeydim am ben sana diyememistim cunku askerlik meslegi iste zor zanaat 4 yil sark gorevim oldugundan sana ilk cevabim ilk cumlem askerim daha 2 yil daha oradayim dedim. Sende ben seni beklerim dedin. Bende oki sen boyle delikanli bir kiz isen ben seni hemen isterim ailenden dedim ve hemen ailece ailenle tanistik ve 6 ah icerisinde nisan dugun yapip evlendik. Hatta nisanliyken sen ailemle kaldin burada huzursuzluk yasamayalim diye ailemle karaokeler sohpetler kahkahalariniz hala kayitlarimda videolariniz mevcuttur. Sonra evlendik imzalar atildi senin ailen istanbuldan mardine tasinmak zorunda kaldi baban yurtdisindan oldugundan annen yanliz 14 yasinda birde kizkardesiyle kaliyordu. Daha bir hafta gecmeden seninle tartismalar yasadik ki ablan seni bana karsi doldurdu ailen seni doldurdu ve sen ailemin evini terkederek mardine annenin yanina geldin.
    Tamam anneni ihtiyaci varsa orada kal benim icin ailemin ailenin yani farketmez idi ama ailenin yaninda sen cok degistin telefonlari kapattin saat 12 lerde ust kattaki komsulara gittin benden habersiz carsilara gittin benim guvenimi daha once cok kez sarstin sana guvenmiyorum aldattigini bile dusunuyorum burada elim kolum bagli berbat bir haldeyim o kadar caresizim ki ayrilmaktan baska hic bir sey dusunmuyorum artik arkadas yuklu tazminat nafaka falan demis malim mulkum neyim varsa hepsi senin olsun umrumdami saniyosun
    Yeterki cik git hayatimdan ne olursun sen benim anneme aileme neler neler soyledin ne kufurler ettin sen Allaha kitaba kufur eden bir kadinsin...
    Benim annem daha ben kucukken babamdan ayrilmis annem bana hamile iken baska bir adamla evlenmis ve ben 24 yasima kadar onu babam bildim babam zaten kardeslerimle biz bu konulari hic konusmadik bu bizim ailece hic konusmadigimiz bir sirrimiz idi sen anneme dul kari dedin kardeslerime mesaj attin ananiza soyleyin Allah ona 3. Kocayi nasip etsin diye mesajlar attin ve ben hergun agliyorum burada gunde 3 km tam techizatli yol yururken dun aksam dizlerimin uzerine cokup agladim ne kadar kac gece kac sabah uykusuz kaldim oyle bir hale geldimki saci dokulmusmus ulan cigerlerim daglandi sigara ve sudan
    Yetmedi annemle baristirmak istedim annem beni hangi yuzle ariyosun dedi ondan ozur dilemek yerine kufur ettin hakaret ettin.

- - - Updated - - -

Orada bir cumle hatasi olmus annem ile babam ben hamileyken ayrilmislar annem daha sonra ben 5 yasindaydim baska biriyle evlenmis simdi kalmis bu kadin anneme dul kari gibi kufurler argo laflar soyluyor

- - - Updated - - -

Zamaninda ben seni beklerim diyen kadin annenle anlasirim annen cok tatli iyi mukkemmel diyen bir kadin kredi cekerken para yerken tatile giderken catir catir para yiyen bu kadin ki hesap kartimi bile ona vermistim simdi iptal edince bosaniyoruz avukata vekalati verince bana bakmiyor bana ev kurmadi ben ailesiyle yasamak zorundamiyim diyor. Bu arkadas benim ailemi begenmiyor guya kendi ailesinden bahsedip kendimide kendinide kucuk dusurmek ozel hayattir insanlarin hayati beni ilgilendirmez diyor susuyorum tek bir cumle son bir cumle ZALIMIN ZULMU VARSA SEVENIN ALLAHI VAR ! diyorum izleyen okuyan makara yapan arkadaslara selamlar sevgiler olsun tanimadan oyle iki kelimeye kanip evlenmeyin flort sart taniyin parasiz kalin parali olun gorun bakalim

Nerede
    Erzurum
    İletiler
    470
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Valla ne yazacağımı bilemedim...
    Aileler yüzünden yıkılan yuvalar...
    Bayan arkadaşa sesleniyorum.
    İyi düşün iyi kararını ver. Öfke ile kalkan zararla oturur.
    Yanlış anlaşılmasın ben ne eşinizi nede sizi tutuyorum ama hayatınızı mahvetmeyiniz.
    Eğer bu evliliğe devam ederseniz Eşinize sesleniyorum kardeş tut bir ev. Eşinide annenizle görüştürmeyin. Biliyorum belki anneniz sizin can pareniz. Görüştürmezsiniz olur biter. Yazık etmeyin.
    Yemin ederim pişman olursunuz.
    Boşanma yaşandıktan tam 1 yıl sonra anya veya konya meselesi.

Nerede
    Konya
    İletiler
    78
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Neden kadınlar fedakarlık edecekmiş ki!
    Şiddet uygulayan koca ile aynı yastığa baş koymak Bu hayattaki en saçma ve gereksiz şeydir.Ayrıce insan onur ve şerefine aykırıdır.
    Kimsenin ailesi ile birlikte yaşamak zorunda değilsiniz.
    O size ayrı ev açmadığı için sizin onu boşama hakkınız doğmuş oluyor.Ama eşim boşanmak istiyor yazmışsınız.
    Ben olsam hadi hodri meydan git aç davanı derdim.
    Acaba ne gerekçe ile açacak çok merak ettim doğrusu...
    Eşim anamla yaşamıyo desin de alay konusu olsun mahkemede...
    Nedir b ana ile yaşama takıntısı anlamıyorum benim eşim annesiyle ayrı evde yaşamaktan ağlardı çocuk gibi.Psikolojik yardımı da reddetmişti.Şimdi annesiyle kuzu kuzu oturuyo.Ben de evi terketmedim.Bana ödeyeceği tedbir nafakası habire birikiyo. İnşaAllah yakında bir avukat yardımı ile nafakamı tahsil edeceğim.Ve geciktirdiği için de ayrı tazminat davası açacağım.
    Sakın pes etmeyin.
    Boşanmak istiyorsa gidip açsın siz de boşanmayın çekişmeli sürsün dava.
    Sonra istediğiniz tazminatı alana kadar boşanmayın.
    Kimsenin ailesinin bakıcısı değiliz.
    Kadın a şiddete hayır

- - - Updated - - -

Neden kadınlar fedakarlık edecekmiş ki!
    Şiddet uygulayan koca ile aynı yastığa baş koymak Bu hayattaki en saçma ve gereksiz şeydir.Ayrıce insan onur ve şerefine aykırıdır.
    Kimsenin ailesi ile birlikte yaşamak zorunda değilsiniz.
    O size ayrı ev açmadığı için sizin onu boşama hakkınız doğmuş oluyor.Ama eşim boşanmak istiyor yazmışsınız.
    Ben olsam hadi hodri meydan git aç davanı derdim.
    Acaba ne gerekçe ile açacak çok merak ettim doğrusu...
    Eşim anamla yaşamıyo desin de alay konusu olsun mahkemede...
    Nedir b ana ile yaşama takıntısı anlamıyorum benim eşim annesiyle ayrı evde yaşamaktan ağlardı çocuk gibi.Psikolojik yardımı da reddetmişti.Şimdi annesiyle kuzu kuzu oturuyo.Ben de evi terketmedim.Bana ödeyeceği tedbir nafakası habire birikiyo. İnşaAllah yakında bir avukat yardımı ile nafakamı tahsil edeceğim.Ve geciktirdiği için de ayrı tazminat davası açacağım.
    Sakın pes etmeyin.
    Boşanmak istiyorsa gidip açsın siz de boşanmayın çekişmeli sürsün dava.
    Sonra istediğiniz tazminatı alana kadar boşanmayın.
    Kimsenin ailesinin bakıcısı değiliz.
    Kadın a şiddete hayır

- - - Updated - - -

Alıntı Keremli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bence Ailen için yuvanı bozma.
    Senin baban anneni düşünmeden yurt dışına gidiyor başınada seni bırakıyor. Yarın onlar gidecek eşin baki kalacak.
    Para göndermemesi , yada sıkıntı yaşamanız tayin çıkana kadar. Tayin çıktığında bu sorunda kalmıyacak.
    Yarın yüzyüze bakacaksınız.
    Şimdi annemin yanında kimse yok deme. Sen gittiğinde baban mecbur yurtdışına gitmeyip oturacak annenin başında.

Sen artık evlisin. Eşinle kavga veya eşinin sani dövmesi sövmesi yada saçlarının dökülmesini olumlu karşılamıyorum.
    ama dediğim gibi beklenen tarih belli en fazla 6 veya 7 ay.
    Yıkıcı değil yapıcı olmayı düşünün.
    eee
    farzedelim verdin mahkemeye
    %1500 hakim seni haklı buldu.
    Ayrıldınız. Annen iyi oldu sağlığına kavuştu. En fazla 10 yıl daha yaşar (Tabi allah bilir)
    Ya sonra ? Sen dul ve sahipsiz kalacaksın.

Kardeşin öyle taktikler alırsınki buradan fakat dediğim gibi
    Yıkıcı değil yapıcı ol.
    Eşi dövmüş.Ne yapıcılığından bahsediyorsunuz?
    Şiddet uygulayan ile evli kalınmaz kişi evden uzaklaştırılır.Ve tedbir nafakası alınır.Hiçbir erkek hiçbir kadına şiddet uygulayamaz.Ve şiddet uygulayan erkek ile evlilik hayati devam ettirilemez.
    Kadınlar bu sefer de susayım dedikçe erkekler bu ne de olsa boşansa tek kimsesiz kalmaktan korkar beni boşayamaz diye daha da cesaretleniyor.
    Yorumunuza asla katılmıyorum kadın kocasız kalınca hayatı zora giren kimsesiz kalan birisi değildir.
    Ortada bir zulüm var ve bu zulüm durumlarında alttan almayacak kadın.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kocam boşanmak istiyor

esim bosanmak istiyor

kocam bosanmak istiyor

eşim benden boşanmak istiyor

esim benden bosanmak istiyor

kocam benden bosanmak istiyor

kocam çok istiyor

kocam benden boşanmak istiyor

kocamin benden bosanmasini istiyorum

kocam benden para istiyorkocam bosanmak istiyor ben istemiyorumkocam beni istiyorbeni bosayan kocami geri istiyorumhttp:www.hukuki.netshowthread.php116618-Kocam-benden-bosanmak-istiyoresim benden bosanmak istiyor iki cocugum varkocam benden boşanmak istemiyorkocam beni boşamak üzereeşim boşanmak istiyorhukuki.net kocam benikocanız boşanmak istiyorsa ailesi yüzünden bosaniyoruz www.hukuki.netboşanmak istiyorkocam para istiyoresim pisman oldu bosanmak istemiyor forumkocam beni boşamak istiyor
Forum