Merhabalar. İçinde bulunduğum durumla ilgili danışmaya ihtiyacım var. Ben öğretmenim. Geçen sene beraber çalıştığım idarecinin beni şikayet ettiğini ve hakkımda soruşturma açıldığını öğrendim. Şikayet konusu, geçen yıl öğrencilerin okulda idareye karşı yaptığı bir eylemi benim teşvik ettiğim iddiası. Bununla ilgili herhangi bir kanıtı yok yalnız şikayet dilekçesine benim facebook hesabımdaki paylaşımlarımdan, fotoğraflarımdan oluşan bir dosya eklemiş. Hükümet karşıtı paylaşımlar yaptığımı da ayrı bir şikayet konusu yapmış. Benim facebook paylaşımların "herkese açık" görünüyor. Böyle olsa dahi bir kimsenin bunları izinsiz olarak alıp, kopyalayıp bu şekilde kullanması uygun mudur? Benim paylaşımların suç teşkil etse dahi bunların kopyalanmasının mahkeme kararıyla olması gerekmez mi? Ayrıca bu kişi benim rızam dışında fotoğrafımı çekip söz konusu dosyaya eklemiş. Buradan alacağım cevaba göre özel hayatın gizliliğini ihlalden dava açmayı düşünüyorum. Umarım yeterince açık anlatabilmişimdir. Yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.