Merhabalar. İki farklı daireye sahip olan bir binada,diğerinden büyük olan dairede kiracı olarak bir senedir ikamet etmekteyim.Emekli maaşımı her ayın 26 tısında almaktayım ve ogün yada ertesi günü kiram ile birlikte yakıt aidatımı ödemekteyim.Bu güne kadar herhangi bir problem olmadan bir yıl bu şekilde geçti.Yönetim ev sahibime alo deyip(Binaya taşındığımızı o zaman bildirdiğimiz halde kaydımızı yapmamışlar),birikmiş yakıt aidatı borcu olduğunu bildirince,ev sahibi de durumu anlatıyor ve bana dönüyor.Bende bankaya ödemiş olduğum aylık 160 TL lik yakıt aidat makbuzları ile yönetici ile görüşüp,durumu anlatınca,bana bu borcun gecikmeden dolayı olduğunu söylüyor ve aylık %8 gecikme faizi uygulanıyormuş.Gecikme borcu da 587 TL imiş bir yıllık.Bende,beyefendi ben biryıldır burdayım.Neden daha önce bilgi vermediniz de bu kadar beklediniz,sonra ben maaşımı 26 sında alıyorum,25 şinde ödeme imkanım yok,bir- iki günlük gecikmeden bu kadar meblağ olmaz dedim ve biraz atıştık ödemem gerektiğini mahkemeye vereceğini söyledi.
Şimdi böyle bir durumda ne yapmam lazım.Bu faiz çok değilmi,Bana bu konu da bilgi verirseniz mutlu olurum saygılar