Herkese merhaba;

tam 1 ay boyunca çalıştığım şirketimden 30 eylül günü istifa edeceğimi söyledim. istifa dilekçesi yollayacaklarını söylediler, fakat dilekçe 30'unda değil 2 gün sonra geldi. bu arada maaşımı yatırmadılar bugün tekrar aradım. maaşımın yatması durumunda dilekçeyi imzalayıp göndereceğimi söyledim. fakat onlar dilekçe elimize gelmeden maaşı yatıramayız diyor. ben bu dilekçeyi imzalayıp verirsem ve maaşımı yatırmazlarsa ileride hak talep edebilir miyim? ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler iyi bayramlar...

DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Tarih:____/___/_____
______________________________’ne,
__________________________________________________ __________ adresinde bulunan işyerinizde ___/___/_____ – ___/____/_____ tarihleri arasında çalışmış bulunmaktayım. Söz konusu çalışma sürem içerisinde doğan tüm kanuni ve akdi haklarımı aldım. İşyerinizden şahsi gerekçelerimle, kendi istek ve rızamla hiçbir baskı olmadan ____/_____/______ (İhbar süresi göz önünde bulundurularak tarih yazılması uygundur.) tarihinde ayrılmak istiyorum(istifa ediyorum). Gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.
İŞÇİNİN
SSK No
Adı ve Soyadı
Adresi
İmzası