Merhaba arkadaşlar bir yurda bulaştım,bulaşmaz olaydım.Yurdun bana tanıtılıdığı şekliyle hiçbir alakası yok şimdi durumları kısaca özetleyeyim.

1-)Yurtta sabahlara kadar gürültü var fakat bana sessiz ve nezih bir ortamın bulunduğu söylenmişti.Sabah 4-5'e kadar uyuyamıyorum en son Pazar sabahı 5'e kadar uyuyamayıp sayelerinde KPSS sınavını kaçırdım.Dilekçe verdim avukatlarıyla yaptığım görüşmede "toplu yaşamda gürültü önlenemez gürültü olacak" cevabını aldım.Verdiğim dilekçeye cevaben ise yurdun belirttiğm gibi gürültülü olmadığını sessiz olduğunu nadiren gürültü olduğunda güvenliğin müdahale ettiğini belirtmişler.Tam bir tezat.Güvenliğe şikayet ettim bir kere,gürültü yapanlara söyledi sustular.Ertesi akşam aynı durum tekrarlandı şikayetimi güvenliğe ilettim fakat bu sefer gürültü yapanların sözlü taciz ve tehdidine uğradım güvenlik ise hiçbir müdahalede bulunmadı.İlk şikayetimde ise güvenliğin bana söylediği bir şey var:"Karşı apartmanlardan bile gürültüden rahatsız oluyorlar,geçen akşam biri polis çağırmış" aynen bu.

2-)Yurdun tanıtım broşüründe televizyon ve uydu olduğu yazıyor.Televizyon var fakat uydu yok.Normal merkezi kablo yayını var ve 6-7 kanal çıkarıyor.Buna da yok TÜRKSAT sıkıntılıydı yok giderildi vs şeklinde bir cevap vermişler.Yok herkes bilgilendirilmiş teknik destek verilmiş de kesinlikle böyle bir şey söz konusu olmadı.

3-)Bizim bulunduğumuz katta internet bağlantısı yok,buna da accespoint arızalıydı sipariş ettik şeklinde cevap vermişler.Avukatları ise bana bağlantı olsa bile bu internette istediğimi yapamayacağımı video izlemeyeceğimi,bir şey indiremeyeceğimi beyan etti.

4-)Koridor ve ortak kullanım alanlardan çamaşırhane temiz tutulmuyor.

5-)Yurda ilk girdiğimde odam kirliydi ve yatak örtümde kan lekeleri vardı.

6-) Yurdun tanıtım broşüründe sabah-akşam yemekli olduğu yazmakta.Fakat haftasonu yemek yokmuş bu da belirtilmemiş hiçbir yerde.

Durum böyle arkadaşlar.Yurttan ayrıldım fakat lanet bir sözleşme var ve dilekçemde sözleşmemin feshini talep etmiştir,mümkün değil demişler.Ne yapabilirim?Fikir bekliyorum,lütfen yardım.Ayrıca bugün devletin özel yurt yönetmeliğini okudum açık bir şekilde ihlal edilen maddeler var ne yapılabilir.