Değerli üstadlarım / arkadaşlarım öncelikle merhaba,

Toplam 3 kat bina kaba inşaat yapımı için usta ile 1 şahit huzurunda basit bir inşaat sözleşmesi yaptık. (Damga vergisi vs tahakkuk ettirmedik) (temel bitince 5.000, 1.kat bitince 7.000, 2.kat bitince 7.000 ve 3.kat bitince de 5.000 olmak üzere toplam 24.000 tl anlaştık)
Ödemenin 18.500 TL si nakit, 5.000 TL si de babam ustaya kiriş kalıbı almış fakat faturası yok. Toplamda 23.500 ödeme yapılmış. Ayrıca, usta dediğimiz şahsiyet babamın bir arkadaşı için bahçeye beton atmış bu iş için 2.500 TL beton parası almış fakat babama parasını vermemiş. Bina bitmeye yakın duvarlar örülürken usta babama icra geldi yalanıyla kalan paranın tamamını almış. Daha sonra da alacağı bitince ( 2.000 TL usta babama borçlu) çatı katın 1 duvarının örme işi ve bacaları örmeden işi bıraktı. Ve babam 2.000 tl alacağa istinaden bahsettiğim 5.000 tl lik kalıpları rehin aldı ve ustaya vermedi henüz. parayı ödemeden de vermeyecek. Usta da mahkemeye gideceğim vs. demiş. Bu adamın mahkemeye gitmesi sonucu durum ne olur sayın üstadlar bilgilendirir misiniz? Sözleşme fotokopisini adama vermiştik. Aslı bizde. Parayı almadım yada şu kadar eksik aldım şeklinde beyanda bulunabilir mi? Babam ödeme yaptığına dair hiçbir imza almamış. Değerli görüşlerinizi merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla.