Eşim 9 yıldır bipolar bozukluğu ve şizofren tedavisi görmektedir. şimdiye kadar vesayet davasını gerektirecek herhangi bir durum olmamıştı. fakat 1 ay önce kayınvalidem bizim eve gelmiş eşimi götürmüş. bende 2-3 gün sonra eşimi almaya gittim. kayınvalidem kapıyı eşimin üzerine kilitledi ve bana karşı tahrik edici kelimeler kullandı. eşim hastalığı dolayısıyla devamlı surette kendine kötülük yapılacağını aldatıldığını zehirlenildiğini düşünür. bende kayınvalidenin o tavrı karşısında kapısının camını kırdım kapıyı açtım içeriden, eşimi aldım gittim. kavınvalide karakola şikayetçi olmuş, ifade verdik eşimle beraber. eşim can güvenliğim yoktur dediği için aileyi koruma kanununa göre hakkımda 6 ay uzaklaştırma verildi. eşim ifadesinde darp şiddet ve hakaret olmadı demiş. ama can güvenliğinin olmadığını söylemiş. ki bunu her zaman söylüyor. doktorların muaye esnasında tuttukları notlardada var bu beyanları. hastane kayıtlarını dava dosyama kopdum. içerisinde bazı evraklarda doktorlar belirtmişler, şiddet gördüğünü aldatıldığını, kendisinin zehirlenilmeye çalışıldığını belirtiyor diye. şuanda eşimle telefonda görüşüyorum, istediğin zaman gelebilirsin diyor. ses kayıtlarını mahkeye verdim. yanına gidiyorum uzaklaştırma kararına rağmen, beraber yemek yerken, bana sarılıp öperken çektiğim video kayıtları var. onlarıda verdim mahkemeye. şuanda tek sıkıntı annesi ve kardeşi. görüşmemize ve konuşmamıza engel oluyorlar, beni gördüklerinde karakolu arayıp bizi rahatsız ediyor diyorlar. ama eşim 1 defa dahi aramadı. eşime vesayet davası açsam, resmi makanların gözünde eşini döven kaçıran öldürmek isteyen vs birisi olarak görünüyorum. vasi olarak annesinin veya kardeşinin atanmasından korkuyorum. eğer onlar vasi atanırlarsa, aynı gün bana vesayeten boşanma davası açarlar. eşimin söylediği şeylerin gerçek olduğuna inanıyorlar. ben onu dövüyormuşum, aldatıyormuşum ve zehirliyormuşum. hemde 9 yıldır. ne tavsiye edersiniz. uzaklaştırma kararını kaldırmak için yeterlimidir bu belgeler, ve vasi davası şu süreçte nasıl işler.

Akdeniz üniversitesi psikiyatri bölümü anabilim dalı başkanı prof. dr taha karaman, eşimi muayene ederken şu notları düşmüş. http://i.hizliresim.com/WW5Lzm.jpg