Bir bayan evli bir erkeği ayartıp kendisine sevgili yaparak , erkeğin hamile eşini terk etmesini , hamile eşe büyük sıkıntılar yaşatmasını sonucunda kanser hastası olmasını sağlıyor.
Erkek ve eşi uzunca yıllar boşanma aşamasında ayrı yaşıyorlar. Bu ayrı yaşama aşamasında hamile eş doğum yapıyor çocuk büyüyor.. erkek hiç eşini çocuğunu arayıp ilgilenmiyor hep kaçıyor. Eş (anne) , kocasının sevgilisinin babasıyla telefonda konusarak; kızınızla eşimin birlikteliği var haberiniz varmı vs vs.. diye söylüyor. Kocasının sevgilisi ve sevgilisinin babası Erkeğin eşine (anneye) , 'aradı bana hakaret etti bizi tehdit etti' diye şikayetçi oluyor kamu davası açılıyor eşe (anneye).

İlk duruşma olduğum sehirden baska yerde gerçekleşiyor , talimat duruşmasına girdim ama savunmamı önceden yazıp hazırlamıştım. Talimat duruşmasındaki hakim şahitin var mı dediğinde isimlerini yazdırdım tutanakta var. Fakat yazdığım savunmada şahit isimleri yok unutmuşum..
2. duruşmada , açılan davadan 1500 tl ve 500 tl para cezası kararı çıkarılmış ve ertelenmiş. Gerekçeli karar çıkarıldığında İtiraz edeceğim fakat aklıma takılan husus şahitler dinlenmeden karar verilebiliyormu ? Ben hem mağdurum hem cezalandırılan.. İtiraz dilekçemde şahiterimin dinlenmemesi geçerli bir karar olabilirmi kararın bozulabilmesi için?