Karabük Üniversitesi' nde yüksek lisans programına 2012 Şubat ayında kayıt oldum. 2012 Ocak ayında Üniversite Kurulu bir karar almış ve yönetmelikte " kayıt tarihinden itibaren ilk 15 gün içerisinde öğrenciye tebliğ edilmelidir" ibaresi bulunmasına rağmen ; bana tebliğ etmeyi 2014 Nisan ayına yani kayıt tarihimden 1,5 yıl sonra ve Mezun olma aşamasına gelene kadar unutmuş. İtiraz dilekçesi yazdım ancak "size bildirmeyi sehven hata ile unuttuk haklısınız ama kurul kararının uygulanması gerektiğini, bana bildirilen tüm derslerimi verdiğim halde , yüksek lisans programından mezun olabilmek için 6 adet daha ders almam gerektiğini" söylediler.

Bana tebliğ edilmediği için bu 1,5 yıl süresince bu ilave 6 dersi de alıp bitirme hakkım var iken şimdi ilave olarak 2 dönem daha ders almam gerekmekte. Ve dönemlik okul ücretimiz 1600 TL. olduğundan 2 dönem daha öğrencilik için 3200 TL maddi ve 1 yıl süresince Bilim Uzmanı kadrosundan kaybım olan 5000*12 = 60 000 TL gibi manevi kaybım oluşmakta.

Sizce bu tarafıma geç tebliğ edilen kararın iptali için veya maddi manevi tazminat talebinde bulunabilir miyim , nasıl bir yol izlemeliyim ? Yardımlarınız için teşekkürler.