+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Cezaevindeyim eşimden boşanmak istiyorum.

Cezaevindeyim eşimden boşanmak istiyorum. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cezaevindeyim eşimden boşanmak istiyorum.

Merhaba, oğlum mülteci kaçakçılığı suçundan ceza aldı şuan cezaevinde. 11 ay yatarı var. 7 aylık evli ve eşinden boşanmak istiyor. İkisinin de ikinci evliliği ortak çocukları yok. Evlilikten sonra edinilen malda yok. Daha önceden alınmış ev ve arabası var oğlumun. Evi kirada. Gelin evlenirken kıyafetleri dışında hiçbir maddi değeri olan eşya getirmedi evin tüm eşyasını oğlum aldı. Hala eşyalara borcu bulunmakta. Kredi çekip evlendiği için de kredi borcu bulunmaktadır. Toplamda 30.000 Tl borcu var. Şuan cezaevinde ve kiradaki evi dışında hiçbir geliri yok. Kiradaki evden gelen kira ile, oturduğu kiralık evin kirasını ödüyordu. Evin getirisi de 550 TL. Ben geline çok borç var sadece senin için kira ödemeyelim ya benim yanıma gel otur, ya da annenlerde otur eşyaları da taşıyalım dedim. Kabul etmedi. Oğlumla görüştüğümde kesinlikle boşanmak istediğini söyleyince (gelin oğluma darp yapmış.) Eşyaları gelinden habersiz taşıdım depoya yerleştirdim. Oğlum cezaevinde boşanma davasını nasıl açabiliriz? Gelin eşyalarda hakkı olduğunu idda ediyor aslında hiçbir hakkı yok hak alabilir mi? Kirada bulunan 550 TL getirisi olan evin kirasından pay alabilir mi? Oğlumun üzerinde ki 30.000 TL lik nişanlı iken yapılan borçtan gelin de mesul mü? Teşekkürler,

Hukuki NET Güncel Haber

Cezaevindeyim eşimden boşanmak istiyorum. konulu yargıtay kararı ara
    Cezaevindeyim eşimden boşanmak istiyorum. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Cezaevindeyim eşimden boşanmak istiyorum.

Oğlunuz bir avukat ile anlaşıp cezaevinde iken avukat araclığı ile boşanma davası açabilir. Oğlunuzun borcundan gelin mesul olmaz. Evlilik öncesi mallardan gelin pay almaz. Boşanma davası açılırsa gelinde karşı dava açıp tazminat ve nafaka talep edebilir. Ayrıca eşyaları gelinden habersiz taşımanız ve oğlunuzun cezaevinde olması aleyhinize bir durum. Gelinin oğlunuza darp yaptığı kanıtlanırsa buda onun aleyhine bir durum.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Gelin nafaka talep ettiğinde sadece 550 TL kira geliri olan ayda 1500 TL taksit borcu olan oğluma nafaka ödeme hükmü gelir mi? Sonuçta gelir giderden az ve cezaevinde olduğundan çalışma imkanı yok. Evin eşyalarını oğlumun aldığına dair borç dökümü mevcut depoya taşıdığım eşyalar borç dökümünde tek tek yazan eşyalardır. Geline ait hiçbir özel eşyaya dokunmadık. Hala bu eşyadan hakkı olduğunu idda ediyor hakkı var mı? Evlenirken kredi kartıyla alınan 7000 TL değerindeki ziynet takıları kredi kartı ekstresinden ispat edebiliyorum fakat gelin 40.000 TL ziynet eşyam vardı aldınız diyor. Bu yalan iddaa bizde geline ait hiç ziynet eşyası yok bunu nasıl ispat edebilirim?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sizin oğlunuzda olsa başkasına ait evdeki eşyaları kaldırma hakkınız yok. Yaptığınız suç. Eşyalar evli olan kişilere aittir.

Düğünde takılan takılar takılar geline hediye sayılır. Ne ile ve ya nereden kimden alındığının hükmü yoktur. Kadın 40000 demişse ispatı ona düşer, siz 7000 diyorsanız da size.. Hakimin takdirindedir.Ayrıca sizin bahsettiğiniz 7000 TL lik ziynet sadece sizin taktıklarınız eş dost misafir vs. takılanları nasıl ispat edeceksiniz.

Boşanmadan mağdur olan tarafın nafaka ve tazminat talep etmem hakkı vardır, oğlunuzun da gelininizin de..

Boşanma davası açılmakla birlikte kirada olan evin kira bedelinin yarısı üzerinde kadın hak sahibidir.

Boşanma davası açılması ile birlikte nafaka yükümlülüğü de doğar. Gelirinin giderinden az olması hakimi bağlamaz. Evliliği devam etseydi oğlunuz o eve bakacaktı. Bu nedenle nafakaya hükmolunacaktır.

Oğlunuzun nişanlı iken yapmış olduğu borçlardan alacaklılara karşı kendisi sorumludur. Kadını bağlamaz.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Abdullah bey, cevap verdiginiz icin çok Teşekkür ederim. Bu durumda boşanma davası açmak bizim aleyhimize, gelinin boşanma davasını açmasını beklemek daha iyi.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Davayı gelinin açması, sonucu pek değiştirmeyecektir

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

6 Ay hanımlık yapmış, oğlumu darp etmiş kadına, oğlumun nafaka ödemesi ve kadının ev eşyalarında hak sahibi olması bide üstüne ziynet eşyaları onda olmasına rağmen inkar etmesi, biz haklıyken haksız duruma düşüyor oluşumuz çok zoruma gidiyor. Oğlumun onla evlenmeden önce hiç borcu yoktu. Evi arabası vardı şimdi 30.000 TL düğün borcu var, oğlum içerde ben borç mu ödeyim o kadına nafakamı ödeyim ne yapacağımı bilmiyorum. Kadının ilk kocasından olan çocuğuna da 6 ay babalık etti oğlum yazık valla.

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ERSEV84 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    6 Ay hanımlık yapmış, oğlumu darp etmiş kadına, oğlumun nafaka ödemesi ve kadının ev eşyalarında hak sahibi olması bide üstüne ziynet eşyaları onda olmasına rağmen inkar etmesi, biz haklıyken haksız duruma düşüyor oluşumuz çok zoruma gidiyor. Oğlumun onla evlenmeden önce hiç borcu yoktu. Evi arabası vardı şimdi 30.000 TL düğün borcu var, oğlum içerde ben borç mu ödeyim o kadına nafakamı ödeyim ne yapacağımı bilmiyorum. Kadının ilk kocasından olan çocuğuna da 6 ay babalık etti oğlum yazık valla.
    Dikkat ediyorum Gelininizden Gelin ve kadın diye bahsediyorsunuz. Gelininiz oğlunuzu boşanmak istediği için darp etmiş. Üstüne Yeni evli kadın ortada kalmış, kocası cevaevinde suçlu ve kayınpederi tarafından masraf yaratan biri ve mali yük görülen bir zararlı gibi görülüyor. Kayınpederi tarafındanda eşyalarına el konulmuş ve Oğluyla gelini arasını bulmaya çalışmak yerine geline para kaptırmama derdine düşmüş. Oğlunuzun gelininizi boşamak istemeside onun zoruna gidiyor olabilirmi?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ERSEV84 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Vicdan..... Nerede ?

Baba - oğul bir olmuş "vur abalıya" misali kadına yükleniyorsunuz.

Kocası hapiste olan bu kadın boşanmak istemiyor, eşinin dönmesini bekleyecek ama siz onu kapının önüne koymayı kafaya koymuşsunuz. Eşyalarını yatacak yatağını yiyecek kabına kadar muhtemelen elinden almışsınız. Vicdanınız var mı ?

Bir baba olarak (yaşınızı bilmiyorum ama en az 50-55 olmalısınız) gelininize sahip çıkıp, insan kaçakçılığından hapis yatan sabıkalı oğlunuza " adam ol karına sahip çık, cezanı çek gel evinin erkeği ol, adam gibi işe girip çalış çoluk çocuğa karış, gelinime ben sahip çıkarım" diyeceğinize bir tekme de siz vuruyorsunuz. Vicdanınız nerede ?

Oğlunuzun kaçakçılığını yaptığı mültecilerle ilgili haberleri mutlaka izliyorsunuzdur. İnsanın zerre kadar değeri yoktur o işte. Sadece para geçerlidir. Hatta sıkıştıklarında denizin ortasında bırakıp kaçacak onca insanı ölüme terk edecek kadar vicdandan uzak insanlardır mülteci kaçakcıları

Sahipsiz ve size sığınmış ve emanet olan bir insanı çocuğu ile birlikte sokağa atacak kadar, kurtlar sofrasında ölüme terk edecek kadar vicdanınız taş olmuş sizin.. Allah ıslah etsin.

Artık size tarafımca verilecek hiç bir yanıt yoktur.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Abdullah Yaman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Vicdan..... Nerede ?

Baba - oğul bir olmuş "vur abalıya" misali kadına yükleniyorsunuz.

Kocası hapiste olan bu kadın boşanmak istemiyor, eşinin dönmesini bekleyecek ama siz onu kapının önüne koymayı kafaya koymuşsunuz. Eşyalarını yatacak yatağını yiyecek kabına kadar muhtemelen elinden almışsınız. Vicdanınız var mı ?

Bir baba olarak (yaşınızı bilmiyorum ama en az 50-55 olmalısınız) gelininize sahip çıkıp, insan kaçakçılığından hapis yatan sabıkalı oğlunuza " adam ol karına sahip çık, cezanı çek gel evinin erkeği ol, adam gibi işe girip çalış çoluk çocuğa karış, gelinime ben sahip çıkarım" diyeceğinize bir tekme de siz vuruyorsunuz. Vicdanınız nerede ?

Oğlunuzun kaçakçılığını yaptığı mültecilerle ilgili haberleri mutlaka izliyorsunuzdur. İnsanın zerre kadar değeri yoktur o işte. Sadece para geçerlidir. Hatta sıkıştıklarında denizin ortasında bırakıp kaçacak onca insanı ölüme terk edecek kadar vicdandan uzak insanlardır mülteci kaçakcıları

Sahipsiz ve size sığınmış ve emanet olan bir insanı çocuğu ile birlikte sokağa atacak kadar, kurtlar sofrasında ölüme terk edecek kadar vicdanınız taş olmuş sizin.. Allah ıslah etsin.

Artık size tarafımca verilecek hiç bir yanıt yoktur.
    Abdullah Bey, hiçbişi bilmeden insanları suçlamak kolay. Siz beni bi dinleyin.Benim oğlum şoförlük yapıyordu. Bir gün bir arkadaşı aramış Edirne ye bir grup götürülecek cenazeleri varmış ben işi aldım ama gidemiyorum sen benim arabayla gidermisin demiş. Oğlumda tamam demiş. Arkadaşından arabasını almış grubu almaya gitmiş. Adamlar kadınlar arabaya binmiş hepsi kara oğlum o kadar safki Edirne çingenelerinden herhalde diye düşünmüş hayatında mülteci görmediğinden aklına bile gelmemiş. Edirne ye yaklaştıklarında polis çevirmesi varmış arabadakilerin mülteci olduğunu bilse çevirmede durmaz kaçar sonuçta araba onun değil bir yerde de arabayı bırakıp kendi kaçabilecekken benim oğlan suç işlediğini bilmediğinden durmuş çevirmede. Polis içerdekilerin mülteci olduğunu anlayınca hem mültecileri hem oğlumu almışlar. Bu olay 2012 yılında oluyor. Gecenin bi vakti baba ben çorlu karakolundayım diye beni aradı apar topar gittik. Savcılıktan Çorlu ceza evine kondu 2 ay ilk mahkemeye kadar yattı. Olayı hakime anlattı arkadaşının adını verdi meğer o arkadaşı daha önceden bu suçtan aranıyormuş. Mahkemede oğlumun daha önce sabıkası olmadığından araçta onun olmadığından 40 ay ceza verdi ama denetimli serbestlikten beraat ettirdi. Oğlum 2 ay içerde yattıktan sonra beraatle çıktı. 1 yıl sonra bu kadınla tanıştı kadında dul çocuklu oğlum evlenmek istediğini söyledi aldım kadını karşıma tüm bunları anlattım temyizden dönecek karara göre oğlumun içeri girme ihtimali var dedim. Temyiz kararını bekleyin öyle evlenin dedim. İkisi de beni dinlemedi. Madem ille evlenmek istiyorsunuz oğlumun mevcut olan eski karısından kalan eşyalarla şimdilik oturun borç yapmayın kararda yatarı çıkmazsa o zaman yeni eşya alırsınız oğlum içeri girerse borçlar kalır benim durumum yok dedim. Tabi bunlar oğlumun bekar evinde kalmalara başlamış. Haftanın 2 günü annesinin evinde kalıyorsa 3 günü oğlumun evinde nikahsız kalıyormuş. 2 ay içerisinde kızın annesiyle aynı semtte ev tuttular sıfırdan eşya aldılar oğlumun eski eşyalarını kızın annesine vermişler. Beni ne aradılar ne sordular nikaha çağırdı oğlum ben razı değilim dedim gitmedim. Kadın daha önce çalışıyordu evlenir evlenmez işten ayrılıp tazminatını almış oğluma vermemiş annesine vermiş. Kadının takıları hep annesinde durmuş. Kadın çocuğuyla birlikte oğluma kendini baktırmaya başlamış resmi nikahlı oldukları için. Çocuğun okul masraflarını dahi oğlum karşılamış. Evlilikte kavgalar başlamış. Kadın her kavgasında içeri girsende kurtulsam, ah bi aransanda seni şikayet etsem bir yığın küfürlü vs. sözler sarfediyormuş. Bu ramazan ayının başında karar gelmiş 11 ay yatarı çıkmış oğlumun 10 gün içinde teslim olması gerekiyormuş. Kadın bunu görünce oğlum oh içeri giricen bende öbür evden kiranı alıp çatır çatır yicem evdeki eşyalar benim bu evden sen gidicen vs. demiş. Oğlumda sinirlenmiş bağırmış kavga etmişler kavga esnasında oğluma araba fırçasının sopasıyla kadın vurmuş. Oğlum zaten cezası var bide buna vurursam şikayet eder diye vurmamış.Oğlumda ramazanda oruçluyken zor olur bayramdan sonra teslim olurum demiş. Bunun üzerine ertesi gün kadın karakola gidip şikayet etmiş karakol aranması yok biz bişi yapamayız demiş. 1 hafta sonra 155 i aramış oğlumu ihbar etmiş. Ramazan günü pazar pazar oğlumu evden almışlar Oğlumu ne zaman polisler almış beni arıyor karakoldayım gel diyo bi gittim nezarethanede tutuluyo bankın üstünde yatıyo oruçluymuşta iftara yemek götürdüm sigara götürdüm kadın karakola gelipte bu adam oruçlu ne yiyecek diye bile düşünmedi. Ertesi gün mahkemeye çıktı kadını aradım eşya getir çocuğa dedim mahkemeye gelmedi eşya getirmedi. Oğlum ordan tutuklandı metrise gönderildi. İlk görüş günü 1 hafta sonraydı oğlum 1 hafta boyunca üzerindeki kıyafetlerle kaldı. Ne pijama ne iç çamaşırı üzerinde ne varsa 1 hafta bu yaz sıcağında o üstüyle durdu. Bide silivriye sevk edilmiş. İlk görüşe gittiğimde yeni eşyalar götürdüm kadın gene görüşe gelmedi. Görüş günü tüm bunları oğlumu onun şikayet ettiğini öğrendim. Beni kadın aramadı sormadı ne zaman kira günü geldi beni aradı öbür evden kira istiyo oğlumun 1 milyarlık telefonu vardı onu istiyo dedim borçlar nolacak beni ilgilendirmez dedi. Oğlumda da suç var beni çiğnedi sözümü dinlemedi ama bir babasınız evladınız ne yapsada gene bu yaşlı halimle peşinde giden ben oldum. Borcunu ben üstlendim. Ben bu kadına gelin bile demem ama soyadımı taşıyor maalesef. Bunların başında babalarıda yok anasıyla ikisi sömürücünün teki. Ne oruç ne namus hak getire. Ben hacıyım bu kadın benim aileme göre değil. Oğlum aldı maalesef.Ben kaldım borçlarla 1 emekli maaşım var. Eşim öldü yıllar önce tek başına yaşıyorum. Evlat işte atamıyorsun kara kara düşünmekten ömrümden ömür gitti. Abdullah Bey, babamısınız bilmiyorum ama siz benim yerimde olsanız naparsınız?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

eşim cezaevinde boşanmak istiyorum

cezaevinde boşanma

1 aydir cezaevindeyim ne zamn cikarim

cezaevindeki eşimden boşanmak istiyorum

karisindan izinsiz kredi cekip evi kaybeden kadinin davasicezaevinde kocam bosanmakcezaevinde yatan kisiden bosanmakcezaevinde olan kisi hemen bosanir www.hukuki.nethukumlu biri ile bosanmaeşimden boşanmak istiyorum çocuğum varBosansam dA bir kurtulsamesim ceza evinde bosanmak istiyorum
Forum