Selamlar saygı değer hukuk üyeleri.

Benim çok azda olsa bilgim var fakat yeterli değil.

Toplam 5 bankaya borcum var birinden ihtar yemiştim.

Gelen kağıt şube operasyonları bölümü ve bir özetini geçecek olursam tebliğ konusunda 2 madde belirtmişti.

1) Tebliğin havidir bankamız kredili müşteri tarafından imzalanan sözleşme gereğince adı geçen muhataba kredi kullandırılmıştır.

2) Muhatabın şubemiz nezdindeki x hesap ve buna bağlı sözleşmeyi fesh ettiğimizi ve kredi ilişkisini kestiğimizi aşağıda dökümü yapılan alacağının ihtarname masrafı ile birlikte 7 gün içerisinde ödenmesini aksi takdirde ihtarname tarihinden ödeme tarihine kadar geçecek olan temerrüt kkdf bmv ve bilcümle masrafları ile birlikte tahsilini teminen hakkınızda kanuni takibe geçileceğini ihbar ve ihtar ederiz.

Maddeler bunlardır ve bu bankada 1 ayrı hesabım daha vardı borcu ile beraber.

Birinci öğrenmek istediğim ise şudur her ne kadar ödeme sözü vermiş olsamda bu kağıdı iade nedeninde kabul edilmedi olarak işaretleyip gönderseydim hacize gelebilirlermiydi ?

İkinci öğrenmek istediğim bu ihtar yediğim bankaya ait diğer hesabımda bu borcumdan dolayı etkilenirmiydi ? Daha önceki müşteri temsilcisi kartınıza para yatırmayın direk vadesiz hesabınıza çekilir demişti ve hesap kesim tarihine 1 gün kala yada son ödeme tarihinde para yatırmamı istemişti.

Bende kağıt gelmeden 1 gün önce toplu para yatırmıştım ve her ne kadar kredi kartı borcunuzun dönemi ödediğinizde açılır desede banka kısa bir süre sonra limiti kullanıma açmıştı.

Bu tip durumlarda ne gibi önlemler almam lazım arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim.