Öncelikle konuyu umarım doğru yere açmışımdır, herkese merhabalar,

2008 yılında alkollü olarak bir araca arkadan çarptım. Olayda hemen hemen maddi bir hasar dahi meydana gelmediği halde ilk kazam olmasının verdiği telaşla olaya polisin karışmasına mani olamadım. Araçlar KASKOluydu. Bu arada araç benim üzerime kayıtlı değil.
Aradan 6 yıl geçti, dün akşam sigorta şirketi tarafından 6 yıl önce hakkımda dava açıldığını, geçen 6 yıl boyunca beni bulamadıklarını bu nedenle elime herhangi bir tebligat ulaşmadığını yine aynı şekilde araç sahibine de bu 6 yıl boyunca konuyla ilgili hiçbir şey gelmediğini, dün itibariyle araç sahibinin maaşına haciz gelmesiyle öğrenmiş bulunmaktayım. Meydana gelen kazada tüm kusur bana ait olduğundan sigorta şirketinin söz konusu giderleri benden talep etmesini tabiki anlıyorum ve hiçbir itirazım yok fakat geçen 6 yıl boyunca faiz işletmişler. Kaza raporu da olduğundan TC kimlik numaramdan, ev adresime kadar her türlü bilgi bulunmasına rağmen, yine aynı şekilde öğrendiğimiz kadarıyla araç sahibinin güncel ev adresine de sahip oldukları halde bu geçen 6 yıl boyunca elimize hiçbir şey ulaşmamasını bir türlü anlayamıyor ve kabullenemiyorum.

Tüm bunları dün gece öğrendim ve bugün çalışmadıkları için karşı taraf avukatlarıyla bağlantıya geçemedim. Pazartesi günü ana parayı ödeyip faiz de indirim için uzlaşma yoluna gideceğim. Sormak istediğim, 6 yıl boyunca elimize ulaşmayan tebligat/çağrı/borç belgesi (yada adı herneyse) ile ilgili yasal bir hakkım/haklılığım var mıdır? Bu konuda ne yapabilirim ve tavsiyeleriniz nelerdir?

Şimdiden çok teşekkür ederim, hayırlı ramazanlar

Saygılarımla

Serhat Can Bayır