Öncelikle hayırlı günler diliyorum.Yazacağım konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden tşk ediyorum vakit ayıran arkadaşlara.Yıllar önce çalıştığım bir şirkete prosedür gereği diye teminat senedi vermiştim.İşten ayrıldım orada önetici olarak çalışan akrabam senedi imha ettiğini söyledi fakat etmemiş..aradan 5 seneye yakın zaman geçti eve gelen postacı urfa 3.icra dairesinden evrak getirdi.Hiç tanımadığım bir adam,hiç gitmediğim bir şehirden,hayatımda hiç görmediğim meblada imzası bana ait olan fakat diğer taraflar sonradan doldurulmuş ve birkaç kezde ciro edilmiş olan 100.000.00 (yüzbin lira) lık senedi icraya koymuş.Başvurduğum avukat önce itiraz için harç yatırmamız lazım dedi ve yatırdık.Avukat parası v.s derken senedin meblası yüksek olduğu için 5.000 TL ye yakın para harcadım.Avukatın dediğine göre dosya nın takibi mümkün olmasın diye Urfa dan işlem yaptırmışlar.Daha sonra Urfadan araştırdık ve aslen Urfalı olan ve Ankara da iş yapan bu şirketin yani DEMPA GIDA A.Ş nin bu işi yaptığını öğrendik.Benim şirkette görevim depo elemanlığıydı yani para alışverişi söz konusu bile değil.Gittim konuşmaya ve hiç utanmadan sıkılmadan önce inkar etti ve daha sonra bir yanlışlık olmuş sende bunla kurtarmışsın şükret gibi saçma sapan şeyler söylediler.Benden dosya masrafını öde Urfadan icrayı başlatan avukata ibraname yazdıralım göndersin yada sen git elden al dediler.Elim kolum başlı olduğu için onuda kabul ettim Çünkü senedin altındaki imza benim imzam.Urfadan avukat ''Dosya numarasını yazıp bu taraflar aralarında anlaşmıştır bu dosyadan bir alacağımız kalmamıştır.dosya masrafı 2.000 TL alınmıştır''diye ibraname yi şirkete fax çekti ve şirketin sahibi parayı elden alıp babamada ibranameyi elden verdi.Daha sonra ben düğünüme 2 ay kala bana yapılan bu haksızlığı sineye çekemedim.Ailemin suratına bakamaz oldum ki onlar benim yüzümden günlerce uyku uyumadılar.Düğünüm için aldıkları bilezikleri satmak zorunda kaldık.Gittim savcılığa durumu anlatan bir dilekçe yazdım ve ifade verdim şikayetçi oldum.Aradan 6-7 ay geçti dönüş olmadı gittim adliyeden sordum dosya yetkisizlik kararı yazılıp Sivas a gitmiş.Cirolardan biri Sivasa ait dir gibi bişeyler söylendi.Oradanda dosyaya aynı şekilde yetkisizlik kararı yazılıp senedin Urfa dan işleme konulduğu için suç yeri Urfa diye Urfa ya gönderilmiş.Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Bu iş nereye gider bilmiyorum?Bu durum yine benim aleyhime döner mi bilmiyorum?Bundan sonraki seyri ne olur?