+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 45 ileti bulundu.

Konu: Gece geç saatlerde bulaşık yıkayan komşu.

Gece geç saatlerde bulaşık yıkayan komşu. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    antalya
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Gece geç saatlerde bulaşık yıkayan komşu.

- - - Updated - - -

Alıntı ceceli341 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Banamı dediniz?
    Evet size dedim.

Hukuki NET Güncel Haber

Gece geç saatlerde bulaşık yıkayan komşu. konulu yargıtay kararı ara
    Gece geç saatlerde bulaşık yıkayan komşu. konulu hukuk haber
    Konu ademsenel tarafından (28-04-2015 Saat 15:13:18 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ademsenel rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    - - - Updated - - -

Evet size dedim.
    Peki neden ???

Nerede
    antalya
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Peki neden ???
    1-Mutfak ile yatak odasını bitişik yapmak mimari açıdan çok yanlış.
    2-Bulaşık yıkarken nasıl bir ses çıkıyorki sizi bu kadar rahatsız ediyor? İzolasyon yaptırmışsınız ama işe yaramamış. O zaman doğru ses izolasyonu yaptırdınızmı? Bunu araştırın. Yada ses su tesisatından geliyor ise Bir tesisatçı çağırıp tesisatı kontrol ettirin. Bazen bataryanın lastiği eskimişse bu bile acayip bir ses yapar.

3-Bazen 01:30 a kadar çocuk ağlamalarıyle tangır tungur ev yıkılıyor demişsiniz, çocuk ağlamasından eve nasıl yıkılır anlamadım ama, evde küçük çocuk olduğu belli. Komşunuz da gece olmadık saatlerde mutfağa çocuk için mama vs hazırlıyor olamaz mı? Sizde buna saygı gösterip odanızı değiştirmeyi düşünün.

Komşu mutfakta iken bile rahatsız olmanızda normal değil. Komşunuzun demekki bulaşık bile yıkmasına gerek yok. Varlığı bile sizin uyumanıza engel.

4-Sizin uyku konusunda tedavi olmanız gereken bir durum varmıdır acaba? Bunu kontrol ettiniz mi? Yada Uykusu hafif olanlar için Kulaklıklar var onlardan denemeyi düşünün.

İşte bu cevabı yüzünden.Allah onun başınada versin.Ozaman görür gürültüyü,komşuyu,çocuk ağlamasını....
    Böyle dalga geçer gibi kimse cevap yazmasın.Yazarsa da halden anlayan akıllı cevaplar yazsın....

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

1-

İşte bu cevabı yüzünden.Allah onun başınada versin.Ozaman görür gürültüyü,komşuyu,çocuk ağlamasını....
    Böyle dalga geçer gibi kimse cevap yazmasın.Yazarsa da halden anlayan akıllı cevaplar yazsın....

Sitede Lütfen Gürültü Yapmayın
    Konu ceceli341 tarafından (28-04-2015 Saat 22:21:07 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

1-Mutfak ile yatak odasını bitişik yapmak mimari açıdan çok yanlış.
    2-Bulaşık yıkarken nasıl bir ses çıkıyorki sizi bu kadar rahatsız ediyor? İzolasyon yaptırmışsınız ama işe yaramamış. O zaman doğru ses izolasyonu yaptırdınızmı? Bunu araştırın. Yada ses su tesisatından geliyor ise Bir tesisatçı çağırıp tesisatı kontrol ettirin. Bazen bataryanın lastiği eskimişse bu bile acayip bir ses yapar.

3-Bazen 01:30 a kadar çocuk ağlamalarıyle tangır tungur ev yıkılıyor demişsiniz, çocuk ağlamasından eve nasıl yıkılır anlamadım ama, evde küçük çocuk olduğu belli. Komşunuz da gece olmadık saatlerde mutfağa çocuk için mama vs hazırlıyor olamaz mı? Sizde buna saygı gösterip odanızı değiştirmeyi düşünün.

Komşu mutfakta iken bile rahatsız olmanızda normal değil. Komşunuzun demekki bulaşık bile yıkmasına gerek yok. Varlığı bile sizin uyumanıza engel.

4-Sizin uyku konusunda tedavi olmanız gereken bir durum varmıdır acaba? Bunu kontrol ettiniz mi? Yada Uykusu hafif olanlar için Kulaklıklar var onlardan denemeyi düşünün.

Yanıtta dalga geçilen bir durum yok bence. Daha çok hoşa gitmeyen yanıta verilen bir tepki gibi görünüyor sizin tepkiniz, üstelik alıntıladığınız yanıt sizin sorunuza verilmiş bir yanıt ta değil.
    O yanıtın verildiği soru, gece duyulan , rahatsızlık yaratan mutfakta yapılan işlerden çıkan ses konusu, sizde ise durum tam aksi, gündüz mutfakta yapılan işlerden çıkan sesten rahatsız olma durumu var.
    Bir yerde biri gece mutfakta bulaşık yıkanmasından rahatsız olurken, diğer yanda bir başkası gündüz mutfakta bulaşık yıkanmasından rahatsız oluyor. Ne yapacak insanlar, nasıl düzenlenecek kanunlar? Kimi %100 mutlu edecek? Kime göre olacak yasal düzenlemeler?
    Sitenin herhangi bir yerinde, her durumda tam da duymak istediğiniz , beğenme garantili yanıtlar verilir şeklinde bir taahhütte bulunduğumuzu hatırlamıyorum.
    Tapu dairesinde, belediyede sorununuz için konuştuğunuz insanlardan aldığınız yanıtlar karşısında da mı aynı şeyleri söylediniz? Allah senin de başına versin, dalga geçme yeri değil tapu dairesi, .. belediye binası burası güldür güldür şov değil...??

Sizin tarzınızda yanıt verelim o zaman;
    Allah size de , gündüz vakti mutfağınızda bulaşık yıkarken çıkan seslerden rahatsız olup, sizi taciz eden bir yan komşu nasip etsin .

Nerede
    ankara
    İletiler
    69
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

onu bilmiyorum ama bina icinde herhangi bir malik diyelim diger dairelere sorun yaratacak bir değişimi apartman onayı olmadan yaptıramaz mesela bizde bir kadın var balkonu kapalı ve banyo camı buu balkona yapıyor duvarı yıkıp banyoya dahil etcem diyo.
    Bende dedim sen onu yap beklerim sonrada mahkeme kararı ile banyonu yıktırıp yeniden yaptırırım 2 kez masrafın olur dedim.
    Cunku bu surecte duvarların yeri degiseceginden buda bina statigini etkiler ve YASAKDIR. Git dedim istedigin avukata sor dedim
    sonucta baktı sıktı yaptıramadı. Ama şuda varki bir daire bir baska dairenin TACİZLERİNE saygı duymak zorunda degildir.
    Bu biz türklerin bir inancıdır, yani bENDE cocuk var sen kosmalarına razı olman lazım diyemez. Ya bende de bebek varsa
    ve onu uyutamıyorsam onun veledi yuzunden yada 90 yaşında bir ninem varsa uyuyamıyorsa ??? Bir daireyi satın almak baska
    katları umursamama hakkını vermrz. Bu lafım aynı zamanda yoneticilerede , KATLANIN i HOŞGÖRÜN demişsiniz. Yok böyle m
    bir yasa ve olay. Gurultu yapacak olan gitsin tarla alsın oraya ev kursun, yasal sınırları aştıkları an cagırırım zabıtayı
    mesela ust kattaki inatla halı silkiyord cektim videosunu verdim zabıtaya 1 kez uyardılar sonrasında BASTILAR cezayı 2 haftada 2 kez. Şimd aklınca ustteki intikam alıyor ama zabıtyı cagırıp o gece yarısı gurultusunede ceza kestirmeye baslayacam her gelişleri 100 tl kardeşim. Ayda 10 kez ceza yesinde aklı basına gelsin. Biz eskiden o dairedeydik ve 2 erkek buyuduk, biz kostugumuzda annem " babanıza dersem görürsünüz "dedimi dunya dururdu. Asla tokat atmadı ama cektigi kulak 2 st sızlardı ve o en buyuk
    korkumuzdu. Cocuguna edep ve saygıyı ogretmezseniz KATLANSINLAR derseniz gun gelir ben gibi biri basınıza bela olur
    her gun kapınızda zabıtayı bulursunuz. Mesela bunlardan once 2 kız ogrenci vardı kirac idiler babaları bir kürt agaydı
    resmen beni tehdit etti . AMA ALLAH ARKAMDAYDI, gunun birinde bu kızları sokakda manitaları ile öpüşürken fotolarıı cektim
    ve kızlara gösterdim ve 1 haftada babalarıı cagırıp evlerini taşıdırlar. ALLAH DAİMA HAKLININ YANINDADIR, onların aga babası vardıysa benimde SONSUZ ALLAH'ım var . VARMI ÖTESİ. Yukardaki bunu anlayacak ya adam olacak yada cezaları paşa paşa ödeyecek.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı profdrjekyll rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    onu bilmiyorum ama bina icinde herhangi bir malik diyelim diger dairelere sorun yaratacak bir değişimi apartman onayı olmadan yaptıramaz mesela bizde bir kadın var balkonu kapalı ve banyo camı buu balkona yapıyor duvarı yıkıp banyoya dahil etcem diyo.
    Bende dedim sen onu yap beklerim sonrada mahkeme kararı ile banyonu yıktırıp yeniden yaptırırım 2 kez masrafın olur dedim.
    Cunku bu surecte duvarların yeri degiseceginden buda bina statigini etkiler ve YASAKDIR. Git dedim istedigin avukata sor dedim
    sonucta baktı sıktı yaptıramadı. Ama şuda varki bir daire bir baska dairenin TACİZLERİNE saygı duymak zorunda degildir.
    Bu biz türklerin bir inancıdır, yani bENDE cocuk var sen kosmalarına razı olman lazım diyemez. Ya bende de bebek varsa
    ve onu uyutamıyorsam onun veledi yuzunden yada 90 yaşında bir ninem varsa uyuyamıyorsa ??? Bir daireyi satın almak baska
    katları umursamama hakkını vermrz. Bu lafım aynı zamanda yoneticilerede , KATLANIN i HOŞGÖRÜN demişsiniz. Yok böyle m
    bir yasa ve olay. Gurultu yapacak olan gitsin tarla alsın oraya ev kursun, yasal sınırları aştıkları an cagırırım zabıtayı
    mesela ust kattaki inatla halı silkiyord cektim videosunu verdim zabıtaya 1 kez uyardılar sonrasında BASTILAR cezayı 2 haftada 2 kez. Şimd aklınca ustteki intikam alıyor ama zabıtyı cagırıp o gece yarısı gurultusunede ceza kestirmeye baslayacam her gelişleri 100 tl kardeşim. Ayda 10 kez ceza yesinde aklı basına gelsin. Biz eskiden o dairedeydik ve 2 erkek buyuduk, biz kostugumuzda annem " babanıza dersem görürsünüz "dedimi dunya dururdu. Asla tokat atmadı ama cektigi kulak 2 st sızlardı ve o en buyuk
    korkumuzdu. Cocuguna edep ve saygıyı ogretmezseniz KATLANSINLAR derseniz gun gelir ben gibi biri basınıza bela olur
    her gun kapınızda zabıtayı bulursunuz. Mesela bunlardan once 2 kız ogrenci vardı kirac idiler babaları bir kürt agaydı
    resmen beni tehdit etti . AMA ALLAH ARKAMDAYDI, gunun birinde bu kızları sokakda manitaları ile öpüşürken fotolarıı cektim
    ve kızlara gösterdim ve 1 haftada babalarıı cagırıp evlerini taşıdırlar. ALLAH DAİMA HAKLININ YANINDADIR, onların aga babası vardıysa benimde SONSUZ ALLAH'ım var . VARMI ÖTESİ. Yukardaki bunu anlayacak ya adam olacak yada cezaları paşa paşa ödeyecek.
    Katlanmak zorundasiniz degil, cocuk gurultusunde yapabileceginiz pek bir sey yok deniliyor.
    Yada denilmek isteniyor.
    Elbette bazen bir konuya taktık mı, hepimiz çivi çıkarmaya çalısabiliyoruz,
    Yan binadaki gürültüyü benden bilip kapıma dayanan, duvarları yumruklayıp tavanı tokmaklayan eski alt kat komşumun icabına bakmak için, bir pet şişe,içi su dolu bir kova , bir parça ip ve tuvalet sifonu yeterli geldi.
    Gece 01 den sonra sabah 06 ya kadar kendi kendine cekilen sifon, uykusuz geceler ve mutlu son oldu, satti evi gitti.
    Her şikayette aldığı yanıt, tuvalet ihtiyacimızı da mı gidermeyelim oldu.
    Sizin başınıza gelse nereye nasıl şikayet edebilirdiniz ?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    384
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Daha çok şuan bulunduğum dairede yaşıyorum ve apartmanın yöneticiyim. (önceki konularda, eski yöneticilerin yolsuzluk yaptığı, oturduğum siteden bahsetttim, yanlış anlaşılma olmasın aman ) Bu tür meseleler için hali ile gelen giden çok oluyor. Öncelikle diyebilirimki; Ortada çok aleni, çok belli bir durum olmadıkça, zabıta çağırmak genelde boşuna olmakta çünkü ortada ispat olmamakta. Ayrıca gelen zabıta kimin şikayet ettiğinide söylemekte, sonucunda iş büyümekte. Polis keza öyle. Zaten gelen kim olursa olsun her zaman aralarında halletmeleri gerektiğini söylemekte. Örtü silkmeden, çocuk sesinden, çocuk koşmasından, köpek beslenmesinden vs. bir çok kere farklı dairelere zabıta geldi ve hiçbirinde yapılacak birşey olmadı. Örtüyü silken ben yapmadım dedi, çocuk koşturan 2 gün çocuklara bağırdı 3.gün yine aynı şey. Çocuk sesi zaten naapsın bebek arada ağlayacak tabi. Köpektede vetden gelip kimlik kontrolü yapıldı o kadar

Birde apartman meselesi apartman meselesi olarak kalmalı. Aşağı komşumda kocasını boynuzluyor, napalım? Milletin fotoğrafını çekip bu foto ile tehdit ederseniz, hem hukuken şikayet durumunda ceza alırsınız, hemde karşı taraf size kötülük yaptığında namusumla oynadı diyip daha az ceza alır.

Bu arada çok belli, bilinen birşeyi söyliyim; yukarda bahsettiğim sitedeki insanların hem kazanç durumu hemde eğitim seviyesi yönetici olduğum apartmandakilere göre çok daha iyi ve orda bu tür olaylar çok daha az, neredeyse hiç olmamakta. (Orda olanlar eski yöneticilerin yolsuzlukları (milyon liralarla ifade edilen ve dava(lar) yıllarca sürecek sanırım) ama tamamen farklı bir konu. para eğitim seviyesi falan dinlemiyor)

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Halı çırpma ile çocuk ağlamasını aynı kefeye koymaya başlayan bir zihniyete ne diyebilirizki?
    Bana Allah sizede versin diyen üye, Bizim apartmanımızda ses izolasyon problemi var. Soruyu sorandan daha fazla problemlerimiz vardı. Taki biz bunu problem olmaktan çıkarıncaya kadar. Altımdaki, üstümdeki, yanımdaki ile senkronize olduk. Ama herkes fedakarlık yapıyor. Hergün komşumla birbirimizi gördüğümüzde kafamı çevirmek zorunda kalmaktansa çocuğunun zırlamasını çekerim daha iyi. Yukardaki komşunun çocuklarına dur diyemem dememde. Ama onlar yatana kadar onların oynadığı odanın altındaki odaya gitmem. Yukardaki komşumda çocuğunun kulağını çekmez, çocukları tepemdeki odada oynatmaz.

Ben 2 yatar 8 de kalkarım. Aşağıdaki 10 da yatıp 6 da kalkmak isiyorsa benim mutfağımın altındaki oda olan salonda değil. Arka odada yatacak. Bende onun yattığı odada yaşam alanım varsa ondan vazgeçeceğim.

Sorun üreten değil sorun çözen olmalıyız. Komşunun Küçük çocuğu ağlıyormuş. bundan rahatsız oluyormuş. Yatak odanı değiştirirsen rahatsız olmazsın. Dairelerde Her odayı değiştirirsiniz sadece mutfağı değiştiremezsiniz. Ne var yani? benimde yatak odası takımım sığmıyor. Bir parçasını aldım başka odalarda değerlendiriyorum.

Sitemiz başka blokta, Çözüm üretmeyen birbiriyle inatlaşanlarda var. Onlar birbirlerinin kafasını kırmak, karakolda ifade vermek, mahkemelerin verdiği cezaları temyiz etmekle meşgüller.

Sonuç olarak, bu uyku hassasiyeti ile komşunun mutfağının dibinde uyumakta inat edip çocuğunun ağlama sesinden yakınana, çocuğun kulağını çekmeyi tavsiyeye edene, burada hiçbir örfi yada hukuki tavsiyem olamaz.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    384
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ceceli341 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Halı çırpma ile çocuk ağlamasını aynı kefeye koymaya başlayan bir zihniyete ne diyebilirizki?
    Bana Allah sizede versin diyen üye, Bizim apartmanımızda ses izolasyon problemi var. Soruyu sorandan daha fazla problemlerimiz vardı. Taki biz bunu problem olmaktan çıkarıncaya kadar. Altımdaki, üstümdeki, yanımdaki ile senkronize olduk. Ama herkes fedakarlık yapıyor. Hergün komşumla birbirimizi gördüğümüzde kafamı çevirmek zorunda kalmaktansa çocuğunun zırlamasını çekerim daha iyi. Yukardaki komşunun çocuklarına dur diyemem dememde. Ama onlar yatana kadar onların oynadığı odanın altındaki odaya gitmem. Yukardaki komşumda çocuğunun kulağını çekmez, çocukları tepemdeki odada oynatmaz.

Ben 2 yatar 8 de kalkarım. Aşağıdaki 10 da yatıp 6 da kalkmak isiyorsa benim mutfağımın altındaki oda olan salonda değil. Arka odada yatacak. Bende onun yattığı odada yaşam alanım varsa ondan vazgeçeceğim.

Sorun üreten değil sorun çözen olmalıyız. Komşunun Küçük çocuğu ağlıyormuş. bundan rahatsız oluyormuş. Yatak odanı değiştirirsen rahatsız olmazsın. Dairelerde Her odayı değiştirirsiniz sadece mutfağı değiştiremezsiniz. Ne var yani? benimde yatak odası takımım sığmıyor. Bir parçasını aldım başka odalarda değerlendiriyorum.

Sitemiz başka blokta, Çözüm üretmeyen birbiriyle inatlaşanlarda var. Onlar birbirlerinin kafasını kırmak, karakolda ifade vermek, mahkemelerin verdiği cezaları temyiz etmekle meşgüller.

Sonuç olarak, bu uyku hassasiyeti ile komşunun mutfağının dibinde uyumakta inat edip çocuğunun ağlama sesinden yakınana, çocuğun kulağını çekmeyi tavsiyeye edene, burada hiçbir örfi yada hukuki tavsiyem olamaz.
    O kadarda değil. Eğer önlenebilir bir durumsa neden mağdur olan, rahatsız olan düzenini bozsun? Misal bebek ağlaması önlenebilir bir durum değildir, ama çocuk koşması önlenebilir bir durumdur. Komşusu çocuğuna laf geçiremiyor diye insan neden oda değiştirsin? Kaldıki gömme dolabı, tuvaleti olan odadan çıkıp, başka odaya geçmez kimse. Oda değiştirmek o kadar kolay değil yani. Benim odamda duvarlar kitaplıklarla kaplı, başka odaya geçmek zaten mümkün olmaz, o odaya göre hepsi ve en büyük oda. Kaldıki doğrusu zaten komşunun çocuğunu eğitmesi, uyarmasıdır. Ayrıca her ev aynı değil. Bir evde üst katta koşan çocuğun gürültüsü başka odalarda duyulmazken, başka bir evde bütün bina inler güm güm diye.

Biraz sert olsada, çok doğru şeylere değiniyor, çocukların iyiliği için, ebeveynlere izletmek lazım

https://www.youtube.com/watch?v=N2flHjqzu9w

+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Gece camasir yikayan komsu

http:www.hukuki.netshowthread.php112910-Gece-gec-saatlerde-bulasik-yikayan-komsu

gece bulasik yikamak

bulasik makinsmdan tak tak ses

cahil komşu

Engin Cennet Ponyler

gece yikanan komsu

apartmanda hangi saatlerde camasir yikanir

komsu gurultusu mutfakta bulasik yikiyor

gece.bilasik.yikanirmi

gece bulasik yikamak nerde ollursa

6254 bulasik makinesi tak tak ses

gece yarısı bulaşık yıkayan insan

hukuki.net gece geç gelmek