Çalıştığım Kurum ile imzaladığımız sözleşmenin başında TTNET BELİRLİ SÜRELİ İŞ SÖZLEŞMESİ yazıyor fakat çalıştığımız kurum TTNET e bağlı farklı bir ajans.(04.06.2013 işe giriş 30.08.2013 işten çıkarılış.) Şirket beni SGK nın 04 kod nolu sebebi ile yani Belirsiz Süreli İş Sözleşmesinin işveren tarafından haklı olmayan sebebe dayanarak işten çıkardı. Daha sonra mahkemeye sunduğumuz deliller arasında benim mail adresime 29.05.2013 acil evrak listesi başlığı adı altında gönderdiği mailde BELİRLİ SÜRELİ İŞ SÖZLEŞMESİ evrağıda mevcuttu. Kurumu dava ettik kurum en son duruşmaya savunma niteliğinde yazdığı evraklarında şöyle bir hüküm geçmekte idi işçi ile işveren arasında herhangi bir sözleşme imzalanmamıştır. Bende buna istinaden bana gönderilen mailin ekran fotoğrafını çekip oradaki dosyanın arasına delil olarak koydum bu sunduğum delil karşı tarafın sözleşme imzalamadık tezini ortadan kaldırır mı ?
Yine diğer bir yandan da Sözleşmede başlangıç ve bitiş tarihi geçmektedir bu sözleşmenin belirli süreli olduğuna kesin delil midir? yoksa yine belirli süreli süreli iş sözleşmesinin tanımında yer alan belli bir olgunun ortaya çıkması gibi durumlar ile ilgili kanıtlayıcı bir unsur ortaya çıkarmamız gerekiyor mu ?
Belli bir olgunun ortaya çıkmasında TTNET daha önce hiç faaliyetinde bulundurmadığı bir işi yaptırması olarak göstersek Belli bir olgunun ortaya çıktığına delil olarak gösterebilir miyiz?