Değerli Hukuki.net üyeleri ve yöneticiler böyle bilgilendirici bir forum açtıgınız için teşekkürü bir borç bilirim. Yaşadığım problemlerde sorunların çözümü için benim için en önemli bilgi kaynağı forumunuz.

Benim sorunum biraz karışık ve konuyu nereye açacagımı bilmedigim için buraya açtım.

Büyükbabamın ölümünden 9 sene sonra 1994 yılında dayılarımdan birisinin hakkını 4.000 usd karşılıgında bana sattı o yıllarda 20 yaşında olduğum için konularıda bilmediğimdem bana kendi el yazısı ve imzası ile tapunun arkasına yazarak hakkını bana devrettigini söyledi bende anneannem ve diğer dayım ve teyzemle konuşarak arsaya kredi çekerek bir ev yaptırdım. Kendileri bana ileride sadece arsa bedelini ödeyerek haklarını bana vereceklerini anneannemde bir şey istemediğini kızının bir evi olmasını istediğini söyledi.Olaydan 10 sene sonra 2013 yılı yazında anneannem vefat etti vefatın hemen sonrasında bana ve anneme haber vermeden arsayı dayımla teyzem müteahhite vermişler. Kendilerini aradım verdikleri sözleri hatırlattım bana ve aileme telefonda hakaretler ettiler bende telefon kapattıktan sonra mesaj yazdım kendilerine hakaret edip kendilerini savcılıga dolandırıcılıktan savcılığa verecegimi yazdım. Daha sonra annem boşver allahlarından bulsunlar dedi daha öncede büyükbabam öldügünde annemi darp etmişlerdi. Kendisinin ve kız kardeşlerimin zarar görmesinden dolayı korkarak konuyu uzatmadım. Geçtigimiz hafta savcılıktan bir kağıt geldi ve benden attıgım mesajlardan dolayı şikayetçi olmuş dayım ve teyzem. Gidip ifade verdim. Sonradan anladığım kadarıyla anneannemden kalan gayrimenkul satışı yapacaklar ve konuya karışmamam için bunu yapmışlar. Büyükbabam öldügündede dayım hakkını vermeyip paraya el koymuş hisse senetlerine yatırdığını söyleyip daha sonrada battığını söyleyerek ödememişti. Bu konularla ilgili neler yapabilirim. Değerli yardımlarınızı rica ediyorum.