merhaba ben bundan 7 8 ay once belediye otobusunde şöför olarak çalışıyordum çalıştığı şirketin kurallarından dolayı işi bırakacağımı ilettim (kural ise araçta sigara içmenin yasak olması) bunun öncesinde benden kurala uymadığım gerekçesiyle para cezası verdiler ve 100 tl maaşımdan kesildi ikinci kez ceza keseceklerini söylediklerinde ise işi bıraktığımı ve aracı teslim almalarını söyledim bana 1 sıramın daha olduğunu ve ondan sonra aracı teslim etmemi söylediler bende kabul edip devam ettim ve iş bittikten sonra aracı ve araçtaki toplanan parayı görevliye teslim ettim ertesi gün şirkete gittiğimde beni yolculardan aldığım paraya karşılık makineye yetkili kartımı okutmadığımı ve ellerinde görüntüler olduğunu söylediler bende kabul etmediğimi ve ayrıca toplanan bütün parayı teslim etdiğimi söyledim (çalıştığım 1 bucuk ay süre içerisinde hiç bir şekilde bir sorun olmamışken işi bırakıyorum dedikten sonra bunu söylemeleri şaşırttı kaldıki hem şehir içi trafikte otobüs kullanıp he insanlarla uğraşıp para alışverişi ile uğraşalım ve kaç kişiden para aldığımızı takip edip makineye okutalım ) bana bir kağıt uzatıp imzalamı istediler üzerinde hangi saatlerde kaç kişiden para alıp kaç tane kart okutmadığım yazıyodu ben imzalamayacağımı söyledim maaşımı alamıyacağımı söylediler bende mecburen sadece okudum diye imzaladım ve ayrıldım aradan 7 8 ay geçti ve karakola ifade vermeye çağrıldığımda dava açıldığını öğrendim adresimi bulamamışlar falan davanın ne zamman açıldığını bilmiyorum size anlattığım şekilde ifade verdim ne yapmalıyım bu dava nasıl sonuçlanır bana yardımcı olun şimdiye kadar hiç bir şekilde bırakın ifade vermeyi karakolun önünden bile geçmedim artı 5 kuruş dahi almadım.. yardımlarınızı bekliyorum