+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Rente car Senette sahtecilik

Rente car Senette  sahtecilik Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir
    İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Rente car Senette sahtecilik

Merhabalar
    Ben 2011 bir rente car dan araç kiraladım 1 günlük aracı kiralarken sadece sözleşme imzaladım senet falan yoktu sözleşmede kiraladım ve teslim ettim eve 2 ay sonrta icra müdürlügün den tebligat geldi 50.000 tl senet düzenleyip vermiş icraya bende karakola gittim böyle bişey var diye oda savcılıga gidin suç duyurusun da bulunun dedi bende gittim C.savcılıgına suç duyurusun da bulundum sonra bir Av.ile görüştüm aldı davayı hemen imza ya itiraz etti ve araştırmaya başladı ben devlet memuruyum benim maşşım dan her ay 1150 tl icrada kesiliyor bu dava 3 yıl dır sürüyor mahkeme her girildikçe uzuyor Rente car sahibi 50.000 tl lik senet düzenliyor hemde Hakime diyor 15.000 tl versin vaz geçeyim davadan benim arabam mahvoldu arabamı yaptırmak için eşimin kolundaki bilezikleri harcadım Rente car da arabalarda kasko zorunlu degil mi öyle birşey olsa kosko karşılamaz mı Hakim de dedi ne kadar masraf yaptıysan faturasını getir ben karşı taraftan alyım ara mahkeme oldu Rente car sahibi servis faturasını getiremedi ama hala dava düşmedi Ortada araba kiralama işi var benim adıma 50.000 tl lik senedi NAKDEN yani elden para olarak yapmış bu suç teşkil etmez mi
    2 . Gene bir ara duruşma da Rente car sahibi Senedi ben doldurmadım avukatım doldurdu Avukat senet doldura bilir mi ...?
    doldurur sa o da bu suça ortak degilmidir
    İcra mahkemeleri veya bu mahkeme 3 yıldır sürmesi mantıklımıdır zaman aşımı varmıdır ben kaç tane ara duruşma oldugunu hatırlayamıyorum bile 3 yıldır nerdeyse 40.000 tl aldı benden maşım icrada birikse neyse ama karşı tarafa gidiyor bende bir avukat buldum yani insan olarak çok iyi biri ama iş desen yok gibi bişey mesajla mahkeme sonucunu bildiriyor mahkeme ertlendi bukadar kısa sms atıyor telefon la ona ulaşana kadar Başbakana ulaşmak daha kolay şimdi imza incelenmesi için Adli tıpa gitti bu İmza sonuç raporu ne zaman ve ne kadar sürede gelir imza bu da mahkeme gibi 3 yıl kadar kısa süre uzarmı veya başka bir avukat la bu mahkeme daha da cok mu uzar yeni bir avukat tutmaya kalksam siz degerli Hukukçuların bilgilerine ihtiyacım var

Hukuki NET Güncel Haber

Rente car Senette  sahtecilik konulu yargıtay kararı ara
    Rente car Senette  sahtecilik konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Rente car Senette sahtecilik

Sizin bilgilerinize ihtiyacım var

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

İlginç gerçekten sağlıklı cevap vermek için dosyayı incelemek gerekir basit bir dava neden üç yıl sürmüş öyle anlaşılabilir tabi. Kişinin avukatına ulaşamaması, yeterli izah alamaması tabi hiç hoş değil başka avukatla davanızı takip edebilirsiniz uzamış zaten uzayacağı kadar bundan sonra çok uzamaz ama şimdi diğeri de üç yıldır takip ediyorum deyip avukatlık ücretini ister ve alır sizden.

Nerede
    izmir
    İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Av.Engin oguz parayı pulu da geçtim artık avukatın bir dedigi bir dedigini tutmuyor bugün böyle diyor yarın başka bişey ama azın da şu var 3 yıldır umudunuzu yitirmeyin başka bişey yok

Sayın Av.Engin oguz benim 06/05/2014 mahkemem vardı Hakim imza incelemesi istemiş ben 3 veya 4 kere imza örnekleri verdim bankalardan çalıştıgım sektörden imza örneklerimi istediler ve imzalar incelemeye gitti ve 24/06/2014 tarihine gün verdiler o tarihe kadar imza raporu gelirmi ve internet te bazı şeyler okuyorum imza benim olmadıgı halde benim gibi çıkarta biliyormuş adli tıp ??

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Mahkeme kalemine gidip dosyanızı incelemek istediğinizi söyleyin oturup baştan sonra inceleyin niçin ve ne diye uzamış öğrendikten sonra kararınızı verin.
    Benim başıma tersi geldi borçluya imzalattığım belgeyi mahkemede inkar etti adli tıppa gitti ve imza borçluya ait değil diye rapor geldi o yüzden adli tıp benim için güvenilir bir kurum değildir.

Nerede
    izmir
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Adaleti artık mumla bile arıyamıyoruz

Nerede
    izmir
    İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim korkum da o zaten Ben baştan sona kadar da incelesem anlamam ki hukuk terimini ozaman herkez bir senet düzenlesin kafasına göre rakam yazsın bu nasıl bir iş ya biz neye güvenez bilmiyorum Mübarek cuma günü ELLAH a havale ediyorum o adamı benim hakkımı ELLAH alır

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı izmirlimen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benim korkum da o zaten Ben baştan sona kadar da incelesem anlamam ki hukuk terimini ozaman herkez bir senet düzenlesin kafasına göre rakam yazsın bu nasıl bir iş ya biz neye güvenez bilmiyorum Mübarek cuma günü ELLAH a havale ediyorum o adamı benim hakkımı ELLAH alır
    Bilginize

1-Allah: Her ismin vasfını ihtiva eden öz adı. Kendinden başka ilah bulunmayan tek Allah.

Bu ism-i şerif, Cenâb-ı Hakk'ın has ismidir. Bu itibarla diğer isimlerin ifade ettiği bütün güzel vasıfları ve İlâhî sıfatları içine alır. Diğer isimler ise, yalnız kendi mânalarına delâlet ederler. Bu bakımdan Allah isminin yerini hiçbir isim tutamaz. Bu isim, Allah'tan başkasına mecazen de verilemez. Diğer isimlerinden bazılarının, Allah'tan başkasına isim olarak verilmesi caizdir.

2-Er-Rahmân: Dünyada bütün mahlûkata merhamet eden, şefkat gösteren, ihsan eden.

3-Er-Rahîm:Ahirette, sadece müminlere acıyan, merhamet eden.

4-El-Melik:Mülkün, kâinatın sahibi, mülk ve saltanatı devamlı olan.

5-El-Kuddûs:Her noksanlıktan uzak ve her türlü takdîse lâyık olan.

6-Es-Selâm:Her türlü tehlikelerden selamete çıkaran. Cennetteki bahtiyar kullarına selâm eden.

7-El-Mü’min:Güven veren, emin kılan, koruyan, iman nurunu veren.

8-El-Müheymin:Her şeyi görüp gözeten, her varlığın yaptıklarından haberdar olan.

9-El-Azîz:İzzet sahibi, her şeye galip olan, karşı gelinemeyen.

10-El-Cebbâr:Azamet ve kudret sahibi. Dilediğini yapan ve yaptıran. Hükmüne karşı gelinemeyen.

11-El-Mütekebbir: Büyüklükte eşi, benzeri yok.

12-El-Hâlık:Yaratan, yoktan var eden. Varlıkların geçireceği halleri takdir eden.

13-El-Bâri:Her şeyi kusursuz ve mütenasip yaratan.

14-El-Musavvir:Varlıklara şekil veren ve onları birbirinden farklı özellikte yaratan.

15-El-Gaffâr:Günahları örten ve çok mağfiret eden. Dilediğini günah işlemekten koruyan.

16-El-Kahhâr:Her istediğini yapacak güçte olan, galip ve hâkim.

17-El-Vehhâb: Karşılıksız nimetler veren, çok fazla ihsan eden.

18-Er-Razzâk:Her varlığın rızkını veren ve ihtiyacını karşılayan.

19-El-Fettâh:Her türlü sıkıntıları gideren.

20-El-Alîm: Gizli açık, geçmiş, gelecek, her şeyi, ezeli ve ebedi ilmi ile en mükemmel bilen.

21-El-Kâbıd:Dilediğinin rızkını daraltan, ruhları alan.

22-El-Bâsıt:Dilediğinin rızkını genişleten, ruhları veren.

23-El-Hâfıd:Kâfir ve facirleri alçaltan.

24-Er-Râfi:Şeref verip yükselten.

25-El-Mu’ız:Dilediğini aziz eden.

26-El-Müzil:Dilediğini zillete düşüren, hor ve hakir eden.

27-Es-Semi: Her şeyi en iyi işiten, duaları kabul eden.

28-El-Basîr: Gizli açık, her şeyi en iyi gören.

29-El-Hakem: Mutlak hakim, hakkı bâtıldan ayıran. Hikmet sahibi.

30-El-Adl:Mutlak adil, yerli yerinde yapan.

31-El-Latîf:Her şeye vakıf, lütuf ve ihsan sahibi olan.

32-El-Habîr:Her şeyden haberdar. Her şeyin gizli taraflarından haberi olan.

33-El-Halîm: Cezada, acele etmeyen, yumuşak davranan, hilm sahibi.

34-El-Azîm: Büyüklükte benzeri yok. Pek yüce.

35-El-Gafûr:Affı, mağfireti bol.

36-Eş-Şekûr: Az amele, çok sevap veren.

37-El-Aliyy: Yüceler yücesi, çok yüce.

38-El-Kebîr: Büyüklükte benzeri yok, pek büyük.

39-El-Hafîz:Her şeyi koruyucu olan.

40-El-Mukît: Rızıkları yaratan.

41-El-Hasîb:Kulların hesabını en iyi gören.

42-El-Celîl:Celal ve azamet sahibi olan.

43-El-Kerîm:Keremi, lütuf ve ihsânı bol, karşılıksız veren, çok ikram eden.

44-Er-Rakîb:Her varlığı, her işi her an gözeten. Bütün işleri murakabesi altında bulunduran.

45-El-Mucîb: Duaları, istekleri kabul eden.

46-El-Vâsi:Rahmet ve kudret sahibi, ilmi ile her şeyi ihata eden.

47-El-Hakîm:Her işi hikmetli, her şeyi hikmetle yaratan.

48-El-Vedûd:İyiliği seven, iyilik edene ihsan eden. Sevgiye layık olan.

49-El-Mecîd:Nimeti, ihsanı sonsuz, şerefi çok üstün, her türlü övgüye layık bulunan.

50-El-Bâis:Mahşerde ölüleri dirilten, Peygamber gönderen.

51-Eş-Şehîd:Zamansız, mekansız hiçbir yerde olmayarak her zaman her yerde hazır ve nazır olan.

52-El-Hak:Varlığı hiç değişmeden duran. Var olan, hakkı ortaya çıkaran.

53-El-Vekîl:Kulların işlerini bitiren. Kendisine tevekkül edenlerin işlerini en iyi neticeye ulaştıran.

54-El-Kaviyy:Kudreti en üstün ve hiç azalmaz.

55-El-Metîn:Kuvvet ve kudret menbaı, pek güçlü.

56-El-Veliyy:Müslümanların dostu, onları sevip yardım eden.

57-El-Hamîd:Her türlü hamd ve senaya layık olan.

58-El-Muhsî: Yarattığı ve yaratacağı bütün varlıkların sayısını bilen.

59-El-Mübdi: Maddesiz, örneksiz yaratan.

60-El-Muîd:Yarattıklarını yok edip, sonra tekrar diriltecek olan.

61-El-Muhyî:İhya eden, yarattıklarına can veren.

62-El-Mümît:Her canlıya ölümü tattıran.

63-El-Hayy:Ezeli ve ebedi bir hayat ile diri olan.

64-El-Kayyûm:Mahlukları varlıkta durduran, zatı ile kaim olan.

65-El-Vâcid:Kendisinden hiçbir şey gizli kalmayan, hiçbir şeye muhtaç olmayan.

66-El-Mâcid: Kadri ve şânı büyük, keremi, ihsanı bol olan.

67-El-Vâhid:Zat, sıfat ve fiillerinde benzeri ve ortağı olmayan, tek olan.

68-Es-Samed:Hiçbir şeye ihtiyacı olmayan, herkesin muhtaç olduğu merci.

69-El-Kâdir:Dilediğini dilediği gibi yaratmaya muktedir olan.

70-El-Muktedir:Dilediği gibi tasarruf eden, her şeyi kolayca yaratan kudret sahibi.

71-El-Mukaddim:Dilediğini yükselten, öne geçiren, öne alan.

72-El-Muahhir:Dilediğini alçaltan, sona, geriye bırakan.

73-El-Evvel:Ezeli olan, varlığının başlangıcı olmayan.

74-El-Âhir:Ebedi olan, varlığının sonu olmayan.

75-Ez-Zâhir: Yarattıkları ile varlığı açık, aşikâr olan, kesin delillerle bilinen.

76-El-Bâtın:Aklın tasavvurundan gizli olan.

77-El-Vâlî: Bütün kâinatı idare eden, onların işlerini yoluna koyan.

78-El-Müteâlî:Son derece yüce olan.

79-El-Berr:İyilik ve ihsanı bol olan.

80-Et-Tevvâb:Tevbeleri kabul edip, günahları bağışlayan.

81-El-Müntekım:Asilerin, zalimlerin cezasını veren.

82-El-Afüvv:Affı çok olan, günahları mağfiret eden.

83-Er-Raûf: Çok merhametli, pek şefkatli.

84-Mâlik-ül Mülk:Mülkün, her varlığın sahibi.

85-Zül-Celâli vel İkrâm: Celal, azamet, şeref, kemal ve ikram sahibi.

86-El-Muksit:Mazlumların hakkını alan, adaletle hükmeden,her işi birbirine uygun yapan.

87-El-Câmi:İki zıttı bir arada bulunduran. Kıyamette her mahlûkatı bir araya toplayan.

88-El-Ganiyy:İhtiyaçsız, muhtaç olmayan, her şey Ona muhtaç olan.

89-El-Mugnî:Müstağni kılan. İhtiyaç gideren, zengin eden.

90-El-Mâni:Dilemediği şeye mani olan, engelleyen.

91-Ed-Dârr:Elem, zarar verenleri yaratan.

92-En-Nâfi:Fayda veren şeyleri yaratan.

93-En-Nûr: Âlemleri nurlandıran, dilediğine nur veren.

94-El-Hâdî:Hidayet veren.

95-El-Bedî:Misalsiz, örneksiz harikalar yaratan. (Eşi ve benzeri olmayan).

96-El-Bâkî:Varlığının sonu olmayan, ebedi olan.

97-El-Vâris:Her şeyin asıl sahibi olan.

98-Er-Reşîd:İrşada muhtaç olmayan, doğru yolu gösteren.

99-Es-Sabûr:Ceza vermede, acele etmeyen.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı izmirlimen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benim anlamadığım madem bu adam sahte imza atarak senet tahsilatına gidiyor ne diye rentecar işi yapmakta ki.Madem bunu yapıyor hiç bir yatırıma, dükkana, araca vs. gerek yok.Gitsin istediği kadar boş senet alsın kafasına göre doldursun istediğini versin icraya.Burda umarım atladığınız bir nokta yoktur.Rentecar işini yapan kimse aracını senete imza attırmadan başkasına teslim etmez.Bu senet kimi zaman sözleşmeden tamamen bağımsız boş bir senet olurken kimi zaman sözleşmeyle birleşik(aynı kağıtta yapışık) bir şekilde olabiliyor.Aradan 3 yılı aşkın zaman geçmiş.Ne kadar eminsiniz bilmiyorum lakin o imza sizin çıkarsa faizi, masrafı, inkar tazminatı buna ek olarak +%10 gibi yükler borcunuzun üstüne binebilir ve bu borç 2 katını geçebilir.Zaten imza sizin değilse öyle benzetmeyle, taklitle çok kolay bir şekilde ispatlanacaktır.İmzanın incelenmesi ile alakalı çok gelişmiş yöntemler uygulanmakta.Öyle arada bir doğru çıkıyor arada bir yanlış çıkıyor kadar güvensiz bir kurum olsa zaten adli tıp kurumunun hiç bir esprisi kalmaz.İmzanın ve kalem izinin nasıl ayırt edildiğinin özellikle Tübitak'ın son yaptığı çalımalarla(inceleme fırsatı bulmuştum) yaklaşık ''0'' hata payıyla ortaya çıkarılıyor.Onun dışında imza edilmiş bir boş senet var ise ve bu rıza dahilinde karşı tarafa verilmiş ise zaten karşı tarafa doldurma yetkisi de verilmiş demektir.O yüzden seneti uygun şekilde dolduran ve işleme koyan avukat arkadaşın hukuku çiğnediğini söyleyemeyiz.Bence edişelenmesi gereken tek nokta imza.Eğer sizin değilse mutlaka çıkacaktır.Esenlıkle..

Nerede
    izmir
    İletiler
    75
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İmzanın benim le uzaktan yakından alakası yok ben yıllardır attıgım imzayı biliyorum yazı karakteri bile ilk okul la yeni başlayan çocuk yazısı

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

senette sahtecilik

seneti ben doldurmadim

Forum