Merhabalar.
Thh'ne ipotek tesis=300 tl , İpotek fek=250tl, dosya ücreti:600 tl expertiz ücreti:500 tl olmak üzere toplam 1650 tl olmak üzere ayrı ayrı dosyalarla başvurdum ve thh lehte karar verdi. Banka asliye hukuk mahkemesine itiraz etmiş icra tedbirli, eve evraklar geldi tensip zaptı filan hakim icra durdurma talibini reddetmiş zaten icraya başvurmayacaktım. İki hafta içinde delillerini getirin yazmışlar. Davacı banka delil listesi sunmuş expertiz faturası, ipotek faturası, sözleşme diye.
Şimdi,

1. Dava değerini bankanın avukatımı ordaki görevliler mi bilemiyorum yanlış yazmışlar 1650 yerine 1450 bunu düzeltmek için mahkemeye gitmek istiyorum gerek var mı? Duruşma esnasında yanlış yazılmış diye söylesem thh kararlarıyla düzeltilir mi?

2. Expertiz ücretini mesela 250 tl diye fatura gösterirse banka hakim kısmi kabul ederse ben karşı tarafın vekalet ücreti 500 tl ve dava masraflarını ödemek zorunda kalırım değil mi? Bu durumdan kurtulmak için mahkeme önce expertiz ücretini istemiyorum ya da sadece faturalandırılmamış kısmını istiyorum diye değiştirtebilir miyim. Sırf bu yüzden 500 tl vekalet ücretini vermek istemiyorum bu durumdan nasıl kurtulurum. ?