Arkadaşlar iyi günler.

Daha öncede sizlerden uzaklaştırma hakkında bilgi almıştım. Sizlere sormak istediğim ise neler yapabileceğim hakkında.

Daha önceden mart ayında 2 ay uzaklaştırma aldım. Uzaklaştırma mayıs ayında doluyor. Eşim yaklaşık 6 aydır evde yok ve yalan beyanla uzaklaştırma aldı. Bunu ispatlıyoruz ama mahkeme kendi kararını bozmamakla diretiyor. Ayrıca uzaklaştırma alındığı halde halen evde kalan yok. Sadece beni sindirme çabasındalar. sormak istediklerim ise..

1. Bu evde kalınmadığı halde uzaklaştırmayı uzatma imkanı varmı. Varsa ben ne yapabilirim.

2. Eve geldiğimde kapıya yapıştırılmış mahkeme kararı gördüm ve kapının anahtarları değiştirilmiş. Bu yasalmı. Polis yada diğer kuvvetlerle bana kişisel eşya vs. teslim edilmesi gerekmez mi.

3. Ben hiç bir eşya almadım üstüne üstlük evde kimse kalmadığı halde kira elek. doğalgaz vs. ödüyorum. Bunları ödemek zorundamıyım. Ev sahibi ile görüştüm ben sana kiraladım noterden tahliye için ihtar çekeyim istersen dedi. Bunu yapabilirmiyim. Sözleşmeleri fes edebilirmiyim.

Uzaklaştırma kararında sadece eşim beni şiddet uygulayıp evden attı demiş. Bunun dışında herhangi birşey yok rapor tutanak dahi yok. Kaldı ki 5 aydır evde olmayan bir kişiye benim bunları yapma imkanım zaten yok.

Ek olarak özel bir sorun ise. Müşterek çocuğumuz hakkında.

Eşimin amcası nisan ayında 11 tane ufak erkek çocuğuna cinsel istismardan dolayı tutuklandı. Ki bu sadece bilinen. Dava devam ediyor. Çocuğumu o ortamda bırakmak istemiyorum. Çocuğumu alabilirmiyim. Takdir edersiniz ki bulundukları yer küçük bir yer ve o çocukların aileleri tehdit ediyor tacizci tarafı. Çocuğum daha 8 aylık mahkeme bana verirmi. Ek olarak ta eşimin beni internet üzeri aldattığı ispatlı.

Yardımlarınız için teşekkür ederim..