Öncelikle selamlar. 1 sene önce trafik kazası geçirdim. Asliye hukuk mahkemesince aracıma ihtiyati tedbir konuldu ve aşağıda belirteceğim şekilde 3. kişilere satışına engel konuldu. Araç şuan ağır hasarlı şekilde öylece duruyor. Sigortasını yaptırmıştım satçam diye boşuna yaptırmış oldum. Şimdi vergi borcu var ama ben aracı 1 senedir hiç kullanmadım. Bu aracın durumu şu an ne olmalı ? Satışı verilebilir mi ? Vergi borcunu yatırmak zorunda mıyım ? Perte mi çıkarmalıyım yoksa trafikten mi çekmeliyim ? Aracı satınalacak kişi mahkemenin sonuçlanmasını bekliyor. Araç şuan öylece duruyor, çürüyor yazık.. Lütfen beni bilgilendirirseniz çok minnettar olacağım size. Çok teşekkürler. Ara karar şu şekilde :

Aracın mevcut durumunda meydana gelecek değişme veya aracın muhtemel bir devri nedeniyle hakkın elde edilmesinin önemli ölçüde zorlaşacağından ya da tamamen imkansız hale geleceğinden davanın niteliği de gözetilerek ihtiyati tedbir şartları oluştuğuna kanaat getirilerek, ihtiyati tedbir talebinin kabulü ile 72 .. ... plakalı araç üzerine ihtiyadi tedbir konulmasına karar verilmiştir.

72.. .. plakalı aracın üçüncü kişilere devir ve temlikinin önlenmesi amacıyla araç üzerine ihtiyati tedbir şerhinin konulmasına, buna ilişkin uyap çıktısının dosya arasına alınmasına karar verildi.