Öncelikle merhabalar. 6 ay önce vekaletle tüm parasını ödeyerek aldığım aracın plakasını sorguladığımda (B) borçlu ibaresi görünmekte.. İlgili kurum Çorlu Bakım İşletme Müdürlüğü.. 2009 yılında 1200 lira gibi bir ceza verilmiş araca, muhtemelen bariyer cezası yada o tür bir ceza ki aracın plakasıyla borçlarını vergi dairesinden sorgulattırdığımda bu borç görünmüyor fakat noterler bu borcun satış yapılabilinmesi için kaldırılmasını istiyor. İlgili bakım işletme şefliğini aradım ilgili kişi borcu yeniden hesapladı 3000 lira olmuş faiziyle.. Ziraat Banka hesap no ve vergi dairesi adı ve vergi no verdi, borcu yatırıp makbuzu faksla bende trafiğe borç kaldırma yazısı yazayım dedi.. Borç bana ait değil, iyi niyetimin kurbanı oldum, şimdi çok uzatmadan şunları sormak istiyorum ;
İlgili memurdan bilgi almak istdim lakin ilgi göstermedi..

2009 yılında kesilen bu ceza devletin faizlerini silip taksitlendirdiği borçlar kapsamına girermi.? Kurum tekirdağ çorluda parayı yatıracağım banka şubesi ise aracın tescil kaydının olduğu beşiktaşta.. Çorlu bakım işletmeye kendim gitsem yardım alabilirmiyim acaba.. Ya da ne yapabilirim.. Aracın sahibi telefonlarımı açmıyor, hiçbir şekilde ulaşamıyorum evet dolandırıldım ama yinede bir yolu varsa en az zararla kurtulmak istiyorum.. Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.. Saygılar.