Öncelikle iyi geceler,

Yaklaşık 6 aydır facebook ve twitter üzerindeki birtakım sahte hesaplardan hakaret ve tehdit mesajları alıyorum. İlk zamanlar bu durumu fazla önemsemiyordum, bu yüzden bahsettiğim sahte profilleri blocklamakla yetindim ancak bunu izleyen süre içerisinde tarafıma gönderilen içerik daha da çirkinleşti ve bunu yapan her kimse sosyal medya üzerindeki başka hesaplarımı da hedef almaya başladı. Örnek verecek olursam, instagram'a yüklediğim bir fotoğrafımı çalıp, altına ağıza alınmayacak küfür ve hakaretlerden oluşan bir yazı ekleyerek, sahte bir facebook hesabına profil fotoğrafı yapacak kadar işsiz güçsüz ve problemli biriyle karşı karşıyayım. Öyle ki bu kişi farklı bir sosyal platform üzerinden anonim olarak bana, annemin ve kardeşlerimin sosyal medya hesaplarını da takip ettiğini belirtti.
Evet belki sadece takıntılı ve beni huzursuz etmek isteyen biri, lakin amacına ulaşıyor ve her şeyden önemlisi ben artık bu kişinin kim olduğunu öğrenmek istiyorum. Nasıl şikayette bulunacağına dair kısa bir araştırmam oldu, sibersuclar.iem.gov.tr 'de suçu anlatan bir dilekçe yazıp, suçun işlendiği yerden sorumlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaat etmem gerektiğini okudum. Bu aşamada sizden ricam dilekçe konusunda nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda bana yardımcı olmanız. Tarafıma yönelik saldırılar en başından beri sahte hesaplar üzerinden sürdüğü için dilekçede bunu nasıl ifade etmem gerektiğini bilemiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.